Kvalita BP

Od: Datum: 15.04.14 10:46 odpovědí: 3 změna: 15.04.14 17:45

Ahoj, viděl jsem jednu bakalářku a byl jsem doslovna šokován. Jednalo se o studenta oboru Regionální rozvoj či něco podobného. První část, byla opsaná charakteristika jednoho regionu (zaměstnanost, geologie, bla bla). Druhá část se zaměřila na památky v tomto regionu (Hrad byl postaven v roce bla bla..). Autor se neobtěžoval ani památky vlastnoručně vyfotit, přestože pochází z tohoto regionu. Třetí část SWOT analýza a její "překvapivé" závěry - potřeba rozvoje turistického ruchu, ekologické zemědělství, cyklostezky.. prostě takové ty ohrané fráze.

Ptám se tedy, přijde vám tato bakalářka jako adekvátní výstup studia po 3 letech na VŠ? Práci tohoto typu se dá vytvořit za pár dní. Obtížností zvádnutelný středoškolákem. Nejedná se podle mého o nějaký výzkum, autor pouze kombinuje různé zdroje aby dal vzniknout této BP. CO si myslíte celkově o kvalitě bakalářských prací? Máte nějakou na ukázku a pro pobavení?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.14 17:04

To je všeobecný trend vysokého školství. Narvat co nejvíc lidí na co nejnesmyslnější obory. Příkladem budiž ten, který zmiňujete. Část studentů musí projít, jinak se provalí, že je příslušný obor příliš náročný a eventuelní zájemci o studium prchnou ke konkurenci. Pochopitelně se to odrazí i na kvalitě prací a absolventů vůbec.

Datum: 15.04.14 17:24

V poslední době se stkávám s mizernými bakalářskými i diplomovými pracemi. Téměř vše je odněkud opsáno (samozřejmě přeformulováno, aby se to na první pohled nepoznalo), vlstní analýzu, úvahu, zamyšlení či hodnocení jsem v závěrečné práci nepotkala už hodně dlouho. Mám dojem, že ty bakalářky nedosahují ani úrovně někdejších maturtních písemek ...

A to nemluvím o žalostné češtině a neschopnosti naučit se používat textový procesor...

Od: axus®
Datum: 15.04.14 17:45

Aniz bych obhajoval (ne)kvalitu diplomek, mnohdy neni chyba pouze na strane studenta, ale i vedouciho prace. Student se muze snazit sebevic, ale pokud ho vedouci raden nepovede (at z lenosti, nedostatku casu, zajmu nebo z nekompetence), tak to zpravidla slavne take nedopadne.

I kdyz je otazka, co konzultovat v pripade vypisu regionalnich pamatek...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.