Jak najít psa?

Od: Datum: 07.05.14 10:19 odpovědí: 24 změna: 12.05.14 11:35

Zdravím vás , stala se taková věc. měli jsme doma bišonka (8let) . Zkrátím to . Když jsme nebyli doma přijela na návštěvu sestra které pejsek evidentně vadil . na internet pověsila inzerát že daruje bišona a jěště ten den si prý pro něj přijela nějáká paní.

Sestra tvrdí že na paní nemá číslo , nemá jméno,adresu nic... A že prý paní bydlí někde okolo Přibora ve vesnici Skotnice nebo Sedlnice .

Obě vesnice mají okolo 1000 obyvatel . Pejska chceme zpět a plánujem že tam dojedem a dom po domu budeme loudit , pískat jeho píštalkou . Nějáký plán? Vysílačky,píšťalky a mapy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.14 10:27

Spíš udat, takové chování není normální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.14 10:31
avatar

Já bych to z té sestry vytloukla. I kdyby měla skončit na traumatologii. Proč jí pes vadí? Přece podle Vás u Vás byla na návštěvě, tedy se psem nastálo nebydlí. Proč by jí měl tedy vadit? Buď ho při návštěvě 2 hodiny snese, nebo ať ta mrcha radši sedí doma a na návštěvu nejezdí. Jak vůbec může rozhodovat o tom, co jí nepatří?

Druhá věc, které se divím. Sestra přijela na návštěvu, když jste nebyli doma. Jak si to může dovolit? Jednou se vrátíte a budete mít pryč třeba televizi nebo počítač. Když se tak jednoduše zbavila psa, kdo ví, co u Vás ještě vyvede, co sebere. Sebrat jí klíče a pokud bude chtít přijet, tak jen za Vaší přítomnosti doma.

Ale po pravdě, já bych už nechtěla, aby k nám jezdila.

Jinak jí dejte parádně přes hubu. Vím, moje rada vede k násilí, ale na hrubý pytel hrubá záplata. Ostatní rádci se mnou jistě budou souhlasit. Když si uvědomí, jak by jim bylo, kdyby jim někdo v jejich nepřítomnosti zašantročil oblíbené zvíře. Ta mrcha snad ani není člověk. *cert* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.14 10:39
avatar

Naprosto souhlasím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: finderdou
Datum: 07.05.14 10:58

No je to složitější . Sestře patří polovina bytu a vadí jí přítomnost pejska. navíc je těhotná a asi s ní mlátí hormony .

No nezbývá než trávit čas a peníze pátráním :(

Datum: 07.05.14 11:26
Zdravím. Nic složitějšího na tom nevidím. Byt obýváte VY a proto sestra mít klíče nemusí. I kdyby byla majitelkou celého bytu a Vám ho jen pronajímala neměla by co přítomnost psa schvalovat (NOZ). Těhotenství jí neomlouvá, je to krádež a basta. Nápad s letáčky se mi líbí.
Držím Vám palce, ať se najdete. Dejte nám tady vědět. M
Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 07.05.14 11:10

Tak tedy se sestrou už bych v životě nepromluvila. Nicméně nejlépe by možná zabralo ve vesnicích pověsit letáčky s popisem pejska a fotkou a i to, jak se to stalo. Dát tam i třeba nějakou odměnu. Nalepte letáčky na místo, kde se lidi nejvíce pohybují - u obchodu, u zastváky, pošty, banky...A proste, že chcete pejska zpět. To lidi nejlépe obměkčí, že třeba i cizí řeknou, že jejich sousedka má nového pejska a že to možná bude ten Váš.

doplněno 07.05.14 11:12:

Možná že bych na letáček napsala, že Vám byl pejsek ukraden a prodán (což je ostatně pravda, jestli to je tak, jak píšete). To by mohlo nové "majitele" i tochu vyplašit, že by pejska snáze vrátili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rychlost
Datum: 07.05.14 11:35

Nějak se mi nechce věřit, že by pejska tak rychle někomu darovala

...Zkuste s ní vymámit více informací. Jeden inzerát a hned odezva a obratem si někdo přijede pro starší fenečku, nezdá se mi její informace pravdivá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rychlost
Datum: 07.05.14 11:37

oprava --z ní))vymámit více info.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 07.05.14 11:58

Psa vám ukradla. Na vás je jestli se necháte okrást nebo se budete bránit. Bránit se můžete sami, nebo vám pomůže policie.

Psa ve vesnici najdete celkem rychle, osobně bych tam zajel a psa našel a vzal si ho zpět, pokud ho nebudou chtít vydat tak zavolejte policii. Pes by vás měl slyšet a poznat i na dálku (např. pokud je v domě), určitě začne štěkat.. Příp. info v hospodě. Nejrychlejší hledání je autem do vesnice a pak na kole.

Pes je člen rodiny, osobně bych za tohle sestře dal takovou sodu že by na to dlouho nezapomněla...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 07.05.14 12:55

Poptala bych se v místních útulcích, starého psa si nikdo z hodiny na hodinu nevezme, inzerátu nevěřte. Jinak bych sestře oznámila, že pokud psa okamžitě nevrátí, jdu jí udat na policii, těhotná netěhotná. Tohle chování je vážně na přesdržku, ať s ní cloumají hormony nebo ne. Ona to není jen krádež, protože od 1.1. není zvíře už jenom věc, takže pohrozit i žalobou za psychickou újmu, kterou zcela jistě svým chováním způsobila. Proč jí vlastně pes vadí, když s ním nebydlí? Vlastnicví psa můžete lehce dokázat, buď máte smlouvu a v rodokmenu je uvedeno Vaše jméno, nebo minimálně máte očkovací průkaz a jste evidováni jako ti, co hradí místní poplatky za psa. Vyměnit zámek, tohle si nemůže dovolovat, i když je poloviční vlastník bytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.14 15:46
avatar

Nepomohlo by prokopat historii v počítači? Tam to všecko musí být.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: finderdou
Datum: 07.05.14 16:28

Měla svůj počítač. taky se nám nezdálo že hned ten den si ho někdo vzal . A prý si ta paní jěště přijela autem 50km.

Zítra držte palce.

Datum: 07.05.14 16:40
avatar

Nějak se mi tomu, tak jak to popisujete, nechce věřit. Sestra přijela na návštěvu, sestře patří polovina bytu...co na to rodiče? Pokud se to stalo, sestra majiteli psa ukradla, oznamte to PČR.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 07.05.14 16:59
avatar

Podivná situace, ještě podivnější, že by si během jednoho dne někdo ozval a přišel cíleně pro psa. Pomáhala jsem útulkům skz všechny možný e-bazary, inzerce atd... rozdat spoustu psů od šťěňat, po starší, čistokrevní, voříšci a skoro nikdy se nikdo neozval ani po týdnu - možná až po měsíci... Spíš to bylo nějak naplánovaný, nebo s ním něco "provedla", odvedla, pustila.. a teď zatlouká? To Vám opravdu takhle škodí záměrně? Nebo je nemocná?

Víte kam ten inzerát alespoň pověsila, na jaké stránky?

Držím Vám palce, ať se pejsek najde :/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 07.05.14 17:32
Celé je to nějak podivné. Sestra si ve vaší nepřítomnosti přijde k vám domů a odnese starého psa, kterého prý dala někomu přes inzerát. I kdyby se jí podařilo psa udat přes inzerát, musela to plánovat dopředu a inzerovat týdny spíš měsíce a inzerát by šel nějak dohledat, stačí zadat její číslo nebo mail do googlu, pokud si kvůli tomu nezřizovala nový mail a jiné číslo. Taky si nějak neumím představit, že přijdu domů, zvíře nikde, sestra oznámí, že ho někomu dala a já řeknu tak jo fajn, měj se a nechám jí odejít. Ta by neodešla, protože by nejdřív dostala pár facek a potom bych na ní volala policajty. A vy chcete čekat do zítřka a ještě jí snad před tím telefonem upozornit, ne? Ten pes je v nejlepším případě někde v útulku, v horším někde uvázaný a v tom nejhorším ho dala do čínské restaurace a skončil u někoho na talíři. Nečekala bych do zítřka, ale ještě dnes zazvonila u sestry s asistencí policie.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 07.05.14 20:22

Jestli je to pravda, tak tohle mi udělat sestra( mám vlastního pejska, kterého miluji!) tak jí tak seřežu, že bude mluvit a ještě si tejden na tu prdel nesedne. Jak si to mohla dovolit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 09:51
avatar

Ten váš pejsek, má čip?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joensu*
Datum: 08.05.14 14:09

Těhotná netěhotná,tohle je neomluvitené.Musela s paní komunikovat,tak na ní přitlačte,ať Vám dá email nebo telefon a paní vysvětlit,co se stalo.Přeju hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: finderdou
Datum: 09.05.14 09:00

čip má , nakonec včera marně , je to zbytečné . navíc sestra 100% ví kde je a nechce nám to říct.

Datum: 09.05.14 18:16
avatar

1. Naskýtá se otázka, čí je pes oficiálně.

2. Chceš psa nebo si se sestrou hrát na schovávanou? Pokud psa, tak od toho je tu policie.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.05.14 23:05

Cele mi to prijde trochu ujete. Nechce se mi verit, ze by behem by nekomu tak preskocilo, inzeroval ciziho psa, ve stejny den nekdo odpovedel na inzerat a prijel si pro pro nej.

Pokud preci, pak kaslete na policii. Sestru zbijte, svazte, zacnete ji lamat prsty jeden po druhem a uvidite, ze si vzpomene na kazdy detail. Zakon je v tomto pripade bezmocny, tak nezbyva nez to vzit do vlastnich rukou. Vase sestra je zrejme nelidska zruda. Neni duvod, proc mit vycitky, pokud vyslech neprezije.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.14 15:21
avatar

V lepším případě si pro něj někdo fakt přijel... v horším ho uvázala někde v lese (u silnice) ke stromu/značce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: finderdou
Datum: 12.05.14 10:25

Pejsek je zpátky ! sestra povolila pod nátlakem otce a ukázalo se že byl úplně jinde! u nějaké paní u ostravy.

Díky všem za rady! :) hlavně že je už doma :)

Datum: 12.05.14 11:35
avatar

To je dobře. Sestře nic nevyčítejte, ale pamatujte. Když tohle udělala, kdo ví co udělá, až se jí znelíbí něco jiného. Fakt na hlavu!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.