Jak je to v seriálech s tajemstvím?

Od: Datum: 06.05.14 11:36 odpovědí: 7 změna: 06.05.14 20:46
avatar

Ahoj, vrtá mi hlavou, jak to je, když se natáčí nějaký seriál, třeba kriminální, kde je nějaký vrah. A ten vrah se pro diváky odtajní až v posledním díle toho seriálu. Jak to je s tím, aby se někdo neprořekl, někdo z herců, komparzu a tak. Předpokládám, že hlavní postavy, ti herci jsou dost disciplinovaní, aby to nikomu neřekli, to samé štáb, ale co takový komparz? Mají na to všichni nějakou smlouvu, že to nemůžou nikomu říct? Nebo ne? Děkuji za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.14 11:41
avatar

Komparzisté nemají scénář k dispozici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.14 11:43
avatar

Ale když hrají třeba v té scéně, kdy vrah zabíjí hlavní hrdinku, tak vidí, jak to, že bude hlavní hrdinka mrtvá, tak to, kdo je vrah. A je možné, aby to některá z hlavních postav, řekla někomu, kdo je vrah? Nebo nesmí?

Datum: 06.05.14 11:41
avatar

Ve smlouvě taková opatření bývají. Zjednodušeně. např. komparz žádné tajemství vědět nemusí (může), vše se točí různě na přeskáčku a vždy všude není. Jinak ovšem počítej s tím, že se "vykecá" úplně vše, doslova a do písmene. Jen se to k tobě nemusí dostat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 06.05.14 13:06

Nekdy se take nataci nekolik ruznych zaveru, aby lidi nevedeli, ktery je ten jediny spravny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.05.14 20:38

A kde to vykecá, do médií, nebo v hospodě? Ovšem za peníze jak víme...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.14 20:45
avatar

Do médií asi ne, ale třeba na facebook nebo jenom tak. Nebo třeba ten hlavní hrdina to řekne třeba manželce, nebo kamarádovi, kterému hodně věří, že to neřekne dál. Asi nebude potrestaný jenom za to, že to někomu řekl. Jenom kdyby si ten dotyčný(á), kterému to řekl, pustil(a) pusu na špacír.

Datum: 06.05.14 20:46
avatar

Takové věci jsou ošetřeny ve smlouvě. Kamarád v Praze působil v několika komparzech i pro zahraniční produkce, a ve smlouvě byl přísný zákaz vynášet jakékoli podrobnosti o natáčení. Jinak tam bya vcelku brutální pokuta a dokonce snad žaloba ze strany producentů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.