Povídka na pokračování

Od: Datum: 23.02.14 19:13 odpovědí: 8 změna: 24.02.14 10:36

Ahoj,

existuje nějaký odborný název pro povídku na pokračování? Nebo jak se to řekne anglicky?

Předem dík.

Mandie


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.14 19:20
avatar

Jak to myslíš? Chceš psát povídku a třeba ji vydávat v nějakých novinách na pokračování? Tak napřed tu povídku napiš a uvidíš, jak bude dlouhá a podmínky pak prodiskutuj s případným zájemcem. Pokud bys chtěla psát příběh na pokračování, tak už to není povídka. Tedy podle mne, ale mohou se ozvat i jiní, kteří tomu budou rozumět více. Přeji hodně inspirace...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.14 19:27

Ne myslím tím jestli se nějak odborně říká povídkám na pokračování =) jestli má ten pojem-povídka na pokračování-odborný název

Datum: 23.02.14 19:36
avatar

Povídka je povídka. Má začátek a konec, většinou nebývá dlouhá. Odborný výraz jiný není. Zajímalo by mne, jak a proč Vás tohle napadlo. Máte třeba knihy, kde je soubor povídek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 23.02.14 20:17

Tak povídka na pokračování, může mít kapitoly, nebo díly. Anglicky nevím.

doplněno 23.02.14 20:32:

Kapitola - samostatná část s návazností na obsah který jí předchází nebo následuje. (Wikip.)

doplněno 23.02.14 21:49:

Odborně to asi nebude, ale povídkám na pokračování řikají -Kapitolovky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 06:40
avatar

Povídka je prostě povídka. Krátká, pobaví, nebo čtenáře poučí. A proč právě anglicky, proč ne třeba svahilsky či turecky? Nevím, co všichni od té angličtiny očekáváte a proč ji do všeho cpete.

Právě čtu knihu povídek od kolínské spisovatelky Ireny Fuchsové: Fuchsoviny II. Krásné povídky, každá tak na 1 - 2 stránky, některá pobaví, jiná potěší, další je spíš k zamyšlení, nad některou se chce třeba i brečet. Témata běžná: Vánoce, Velikonoce, děti, rodina, povolání, pes, divadlo, ...nebo třeba i povídky o bufetu Jitřenka na kolínském náměstí. Znala jsem ho taky, dneska už neexistuje. Prostě všední, obyčejná témata a povídka pak člověka pohladí, potěší, vede k přemýšlení. A tak to má být.

Pokud něco takového dokážeš napsat, klobouk před Tebou dolů. A nebudeš do toho muset ani míchat angličtinu. Nám, obyčejným Čechům, to stačí předložit česky. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 10:36
avatar

Tak pokud chce širší publikum, musí psát v angličtině. Například psaní fanfikcí (tj. povídek z prostředí nějakého filmu/seriálu) je angličtina nutnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 24.02.14 08:41

Prostě napíšeš povídku a na konci napíšeš "pokračování přístě" - "to be continued". Napnutí čtenáři budou chtít další pokračování. Jako v Pohádkách tisíce a jedné noci, kde Šeherezáda napínala zvědavost šejka tak, že příští večer chtěl další a další příběh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 24.02.14 10:31
avatar

Anglicky bych to rekl asi jako A Serial Story nebo A Continuous Story.

A nebo nejvystiznejs Soap opera. Ale to je oznaceni spise pro TV nebo radio.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.