Výběr jména

Od: Datum: 11.04.14 15:34 odpovědí: 22 změna: 15.04.14 19:41

dobrý den čekáme dvojčata a nevíme jaká jména řekněte co se líbí vám děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.14 15:42
avatar

Martin a Martina, Štěpán a Štěpánka, Jan a Jana, Eva a Vašek, Adam a Eva, Karel a Karolína...
Petr a Pavel, Radek a Radim, Vašek a Vítek...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 11.04.14 15:48

Christopher, Klára, Laura, Tomáš, Martin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.14 15:54

Pro kluka: Miroslav, Martin, Dominik, Tomáš, Lukáš, Michal, Radim, Vojtěch, Marek, Jakub.

Pro holku: Klára, Martina, Markéta, Veronika, Lucie, Lenka, Vendula, Aneta, Šárka, Jitka, Barbora.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roma
Datum: 11.04.14 15:58

mě se líbí josef,františek,antonín,karel,stanislav,jíří,bohumil,ladislav,miloslav,václav,jan

anežka,marie,ludmila,helena,petra,zuzana,lucie

jak to poskládat?

Datum: 11.04.14 16:49
avatar

Josef a František, Josef a Jiří, Jiří a Jan, Stanislav a Ladislav, Marie a Miroslav, Ludmila a Ladislav, Lucie a Ladislav...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agathexp*
Datum: 11.04.14 22:18

Nevím teda, jestli vám za tyto jména děti poděkují. :D

Připadá mi z nich v pohodě Václav, případně Jiří a Jan, ale to se mně osobně nelíbí a jsou všude. Z holčičích mi přijde nejlepší Zuzana, Petra s Lucií taky, ale opět jsou všude.

Za mě pro kluka: Matěj, Matyáš, Tadeáš, Štěpán, Kryštof a Šimon, pro holku: Viktorie, Adéla, Beáta, Gabriela

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.14 16:40
avatar
Roma, veliké gratulace. Budete mít hodně práce, ale obrovské štěstí. Když jede okolo kočárek s dvojčátky, vždycky nakouknu a zahřeje mně na duši. ;) Pořád si myslím, že Petr a Pavel jsou pro dvojčata nejkrásnější jména. I pro děti i pro chlapy. A teď dost málo používaná.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.14 17:02

Známí mají kluky dvojčátka Ladiček a Staniček

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevecmoudry
Datum: 11.04.14 17:27

FLÓRA a FAUNA. To je snad jasný, ne?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.14 17:52

,To také záleží jaké máte příjmení. Petr a Pavel ...ty dvě ano...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roma
Datum: 11.04.14 17:57

příjmení je ok.Mám strejdy dvojčata petra a pavla.navíc k našemu příjmení se hodí vše.

Datum: 12.04.14 07:39
avatar

My si tady lámeme hlavy a Vy jste se ani nepochlubila, zda to budou kluci, holky, nebo mix. Nebo se necháváte překvapit?

Líbí se mi jména, která jsou běžná v české kotlině. Je pravda, že některých už je moc, ale časem zase přijde jiná módní vlna.

Holčičí se mi líbí: Anička, Anežka, Jana, Dana, Magda, Zuzana, Tereza, Petra, Lucka, Katka, Markéta, Mirka...

Klučičí: Petr, Pavel, Jirka, Jan, Martin, Libor, Mirek...

Je plno hezkých jmen, určitě si vyberete...Hlavně ať je to všechno zdravé a dělá Vám to radost.

Nedávno jsem byla v čekárně u zubaře. Seděla tam maminka s dvěma malými holčičkami, holky jako andílci, ale jinak malí čerti. Zuly boty a začaly se válet po zemi. |Brebentily mezi sebou a všechno bylo "hustý". Do toho mamka povykovala: Vaný, Vaný, Justý, Justý. A holky: |Je to hustý. Mamka: Vaný, Justý...

Kdyby mě nečekal zákrok u zubaře, musela bych se smát. Ta moderní jména /asi Vanesa a Justýna/ mi nějak nesedla. A navíc, když Justý měla všechno hustý! *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.14 14:40
avatar

Nejraděj mám jména: Zuzana, Helena, Hana, Bára, Klára, Dagmar, Michal, Milan, Marek, Tomáš. Každé je hezké když se hezky říká ale jelikož se jmenuji Lidmila, přesvědčovala bych vás aby jste takové jméno své dceři nedávala, Liduška, Dunka, Lidunka, ještě i Lidku a Lídu bych zkousla ale s tou Lidmilou mi maminka radost neudělala. Dcera pojmenovala své děti Kateřina a Izabela, nedala si to vymluvit. Zvažujte i to co se hodí k příjmení. Kamarádka má dvojčata holky, Sofie a Sabina, její syn má dvojčata kluky Martin a Ondřej.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.14 23:21
avatar

Pat a Mat - tedy třeba Patrik a Matěj :) . Mně se taky líbí stará česká jména, ale raději bych volila takové, se kterým by dítě, třeba už ve věku dospělém, nemělo problém ve světě ne zrovna česky hovořícím. Třeba takový Řehoř nebo Jiřina, ač proti nim nic nemám, bych asi nevolila. Taky není dobré podléhat módě, je dobré se kouknout na statistiku. Je to sice už hodně let, když se u nás se narodila Jindra a Zdeněk. Chtěla jsem sice tenkrát Kamilu nebo Vandu, pro kluka Antonín nebo Vojtěch, ale dopadlo to jinak. Prostě jména byla vybrána podle jmen z rodiny. Přeju při výběru jmen pro miminka šťastnou ruku. Jméno je na celý život, tak ať se jim s ním dobře žije. Mimochodem, našla jsem zajímavý článek, zkuste si ho přečíst: http://krestni-jmena.cz/clanky/?clname=dulezitost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.14 00:25
avatar

Luke a Leia, přece!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.14 13:38
avatar

Zdravím, volte jména tak, aby seděla k příjmení. Kamarádka se jmenuje Daniela Kratochvílová a jen podpis zabral půl hodiny *smich*. Christopher Vokurka zní taky strašně :).

Klasická česká jména jsou některá pěkná, ale některá už zastaralá a pro spolužáky důvod k posměchu - s tím jsem se setkala u jmen Pepík a Zuzana (tu pořád přirovnávali k dámskému přirození).

Za mě - vynechte jména Ella, Ema, Natálie, Matyáš. Těch je všude přehršel a už to není pěkné.

doplněno 14.04.14 13:39:

Jo, a taky je to samej Ondra a Jakub.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joensu*
Datum: 14.04.14 16:18
Me se libi Vitek, Vojta,Florian,Oliver,Veronika,Tereza,Sara a Sofie.Urcite nedavat zastarala jmena.Pred 30 lety si spoluzacka Alzbeta uzila fakt teror a i na stredni.No a ted to jmeno frci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 11:55

také jedna naše supr herečka dala jména Theodora ,,no něco hrozného...ještě jsem ale neviděla Eulálie , Anastázie ,Cecilie, Dorota, Klotylda ,když jdou ty hrůzná jména, já mám takový dojem,že čím děsivější jméno,tak je to asi OK. Je jiná doba a tyhle jména se už nenosí. A jak někdo chce zesněšnit dítě ve škole ,,tak má možnost. V tom jméně není češství ,,ale nešťastná duše dítěte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 15.04.14 12:18
avatar

Ještě jste zapomněla, že jedna naše rádoby sérebrita dala svým dětem jména Kordula a Melichar. Myslím si, že každá mamka se na své mimčo těší a chce mu vybrat hezké jménpo.Ne takové, aby se mu děti smály a lidé se káceli údivem. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 16:50
avatar

? Nechápu váš příspěvek. Theodor je nádherné jméno. Ty ostatní jsou OK. A ve škole se mu nikdo smát nebude, je to nesmysl. Podobná jména se teď dávají dost často, to spíš vidím, jak se smějí Mariím ("Mařenám") nebo Anežkám a dalším jménům, která už se moc nedávají a jsou "stará".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 19:11
avatar

Jo, Teodorovi se nejspíš nikdo smát nebude. Theodor je ale v našich končinách jen trapná snaha se odlišit. Marií mám kolem sebe dost, věk průměrně mezi 20-35, nesměje se nikdo a nikdo jim neříká Mařeno.

doplněno 15.04.14 19:47:

U dívky je to nezvyk, Theodora...takové tvrdé a nejde mi to přes jazyk. Teodor je pěkný. Ale tuším druhá dcera Janžurové je Dorothea, takže to je prašť jak uhoď*smich*.

Johanka je krásné jméno, pokud zůstane v tomto tvaru. Johana už tak pěkné není. Ale Kunhuta?*smich*, to snad ne, to je spíš pomsta, než jméno;). Stejně jako již zmíněná Kordula. Kdysi jsem ve školce potkala bratry, starší byl Jakub, mladší Jehuda, rodiče samozřejmě Židé. Zajímavé a nezvyklé, ale docela pěkné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.14 19:41

,,No se se také nelíbí Mařeno,,,ale žena jsem psala Theodora je hrozné . Ale jistě jak pro koho. Ale jak se řekne Majko ,Maruš a pod,,to raději beru než Theodora .Nebude se patrně nikdo smát,,neboť naše malé děti jsou zvyklé na takové nezvyklé jména .Mi se třeba líbí Johanka,,,,je staré a milé. A co takhle Kunhůta?, Já nemám ráda dlouhá jména. Než to děcko napíše ,,je konec hodiny...s písařskou křečí.Vlastní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.