Už vím čím chci být konečně - vlakvedoucí!

Od: Datum: 22.02.14 20:16 odpovědí: 4 změna: 22.02.14 23:00

Ahojky lidi, je mi 16 let, jsem prvním rokem na střední. Šla jsem na Gympl, protože jsem nevěděla, čím chci být, a chtěla jsem mít co nejlepší přípravu na vysokou školu. V pololetí jsem měla tři trojky (chemie, fyzika, AJ-na tu Aj moc ohled neberte, já se ji naučím! :D :D ) ...teprve teď, po 16 letech mi došlo, co by mne opravdu bavilo! Vždycky jsem jezdila s babičkou do Polska. Vlakem. Když jsem tam jezdila, nejvíc jsem se těšila na tu cestu, jo na tu cestu vlakem. Miluju jak se to houpe. Miluju zvuk kolejí. Miluju ten hlas - např. Stanice Praha - hlavní nádraží. No jen si to poslechněte: http://hlaseni.webnode.cz/news/praha-hl-n-/ ... nevím, jestli nejsem jediná, třeba se Vám to také líbí, ale já to prostě miluju. A chtěla bych být vlakvedoucí, nevím, proč mi to trvalo tak dlouho, než jsem na to přišla. ALE nechtěla bych být průvodčí osobáků, to rozhodně né. Ale opravdu vlak vedoucí, třeba na lince Praha-Krakow, nebo Praha-Bratislava, nebo Praha-Paříž, nebo třeba jen Praha-Ostrava, to jejedno, ale s těmi rychlíky pracovat, ten hlas, když někdo řekne například: Rychlík číslo 490 má zpoždění...♥ no, ale na to musím umět fyziku? (?:DDD) no prostě, chtěla bych se zeptat: Co proto musím udělat, můžu už začít nějak teď? VŠ si chci i tak dělat, ale musím si někde udělat nějaké kurzy? Kde? Jaký je plat? JAKÉ jsou výhody (příp. nevýhody)? Můžu být vlakvedoucí třeba jenom s gymplem, můžu tam mít zatím jen brigádu (i kdyby jen na tom osobáku?) ...a tak dál a tak dál..dělá to z vás někdo? :))díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: somr
Datum: 22.02.14 20:24

Nemyslela jste strojvedoucí, že ne? Když tak napište na 34662715@seznam.cz a můžeme pokecat. Jirka

Od: uska®
Datum: 22.02.14 20:28

Vzhledem k tomuj ak se na dráze stále propuští, snižují se stavy zaměstnanců, tak přednost budou mít lidi s železniční průmyslovkou. Zkamu tě, na brigádu zapomeň na takovou pozici. Víš co je to za odpovědnost? A taky v práci si nemůžeš vybírat trasy a nebo jeden den děláš průvodčí a druhý den vlakvedoucí. Na rychlíkové trasy se dostaneš po mnoha letech praxe.

Datum: 22.02.14 21:46
Být vámi bych začal brigádou v konkurenčních vlacích Českých drah v pozici stewardky.
Datum: 22.02.14 23:00
Povidej se na www.ceskedrahy.cz do sekce Kariera. Uvidis co vsechno je ve stejne sekci pred tim, cim chces byt. Bez projiti toho asi sveho snu tezko dokazes.
Jake je to (tedy tvoje sance) dostat se i na nejnizsi pozici pod vlakvedouci, to nevim.
Ceka te pak rada skoleni a zkousek ze vsech moznych predpisu apod.
Zkusit muzes i stewardky treba u LeoExpress nebo Student Agency (maji i vlaky ;)). Berou i brigadniky.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.