Aplikace- vracení peněz

Od: Datum: 15.03.14 13:57 odpovědí: 4 změna: 15.03.14 20:26

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli neznáte nějakou aplikaci, která by mi mohla nasimulovat pokladnu. Od pondělí nastupuji na brigádu, kde budu potřebovat umět manipulovat s penězi. Myslím si, že to zvládnu ale pro jistotu bych si chtěl někde zkusit vracení peněz. Myslím tím větší částky např. někdo platí 1000 zboží v hodnotě 328 atd.

Děkuji za rady :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.14 18:07

My starší jsme tohle počítali z hlavy. Proto bych doporučoval si to také procvičit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.14 19:36
avatar

Souhlasím s první odpovědí, i v případě, že Vám pokladna "vyhodí" částku k vrácení, je potřeba umět jo rychle zkontrolovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naufrago*
Datum: 15.03.14 19:40

Tak tak, z hlavy to průměrně inteligentnímu člověku půjde, nebojte se. Mě to šéfová učila takto: neodečítat 1000 - 328, ale 328 a dvě (vezmu dvoukačku) je 330 a sedmdesát (vezmu sedmdesát) je 400 a šest set (vezmu šest set) je 1000. Za pár hodin to máte v malíku ;) Jo, když přijde banda podivínů, platí 167, člověku vrazí 1007, pak si to rozmyslí a dají k tomu 60 a pak si to rozmyslí a chtějí ještě jednu flašku něčeho za 189, přitom na sebe hulákají a Vy ještě hlídáte, jestli tam jeden z nich něco nestrká pod kabát, to se to pak blbě počítá :D nedat se zmást! Někteří to zkouší naschvál!

A užitečný tip, když Vám podávají částku v drobných, nechte si je vyložit na pult a přepočítejte si je, neberte je hned do ruky, jakmile je vezmete, oni to berou jako "zaplacené", zmizí, a Vy pak můžete zjistit, že v té ruce máte málo. Po pár měsících spolehlivě odhadnete, od koho si mince do ruky vzít můžete, a od koho si je necháte vyložit na pult.

Další tip, bankovku, kterou Vám lidé platí, si nechte na viditelném místě (odděleně od ostatních peněz), než je obchod 100% uzavřen nebo nejlépe do té doby, než si zákazník zkontroluje, že jste mu vrátil správně.. Jakmile si ji strčíte k ostatním, můžete zapomenout, kolik Vám dali, a budete mít problémy s vracením. Když se zákazník otočí, že jste mu vrátil špatně, zamáváte na něj tou bankovkou, kterou platil, a má smůlu. Oni to fakt zkouší! A nebo zjistíte, že jste vrátil špatně, no :D Prostě, dokud ta bankovka není dohromady s dalšími penězi, máte argument - a nebo ho má zákazník. Jinými slovy máte možnost zjistit, kdo je v právu. Jakmile je dohromady s ostatními, nic nezjistíte. Když byla fronta, tak jsem ukládala bankovky do pokladny teprve tehdy, když začal další zákazník objednávat.

Snad jsem Vám pomohla hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.14 20:26
avatar

pokud chcete vracet 100% přesně, pak nepočítejte z hlavy, ale "vracejte peníze"

platba 328,-

a dvě je 330 (na mincovník dáte 2 koruny), a dvacet je 350 (na mincovník přidáte dvacet korun), padesát je 400 (na mincovník přidáte padesátikorunu) a sto je 500 (na mincovník přidáte stovku) a pětset je tisíc (na mincovník přidáte pětistovku... samozřejně je to odvislé od mincí a bankovek v pokladně.

pokud budete pracovat s elektronickou pokladnou (vlastně je to počítač), pak vám sama spočítá, kolik máte vrátit. problém může být, pokud se spletete a zadáte jinou sumu, než kterou vám bude zákazník platit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.