Odvykání kouření

Od: Datum: 21.02.14 20:08 odpovědí: 12 změna: 23.02.14 08:40

Ahoj-- teď je mi 13, kouřím.. když přestanu, budu mít pořád "černé" plíce, a ten hnis v průduškách, když si potom třeba 10 let vbec nezapálím? Neo to už nikdy nezmizí? díkes:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mirca
Datum: 21.02.14 20:11

Plíce se určitě vyčistí, ale čím dřív přestaneš, tím líp, horší je, že jako kuřák v tomto věku přestaneš růst.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevecmoudry
Datum: 21.02.14 20:13

To je sice totální peetchovina s tím růstem, ale jinak má mirca pravdu. Čím dřív, tím líp.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirca
Datum: 21.02.14 20:16

Beru z vlastní zkušenost :D.. všichni velcí frajeři ze základky, co si pokuřovali za rohem mají 170cm - asi jsou to tedy vyjímky..

+

cituji ze stránek rustovyhormon.cz

"Poněkud překvapivě výsledky ukázaly, že zatímco u dívek není růst kouřením znatelně ovlivněn, chlapci, kteří pravidelně kouřili, byli v průměru o 2,5 cm menší. Jakým mechanismem se tak děje, však není dosud známo. "

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevecmoudry
Datum: 21.02.14 20:12

Čím dřív se rozhodneš přestat, tím líp a tím snazší to bude. To říkám přesto, že je mi 38 a hulím krabičku denně. Ty plíce se po určitý době zregenerujou, samozřejmě ne ze dne na den a samozřejmě ne po 50 letech kouření. Ale čím dřív přestaneš, tím dřív budeš zase OK.

BTW : Mrkni na tohle : http://www.extra.cz/co-se-dej…dyz-prestanete-kourit-vime-to

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.14 20:14
avatar

Vzhledem k tomu, že asi nejsi dlouhodobý kuřák, tak se toho zbavíš dřív. Ale čím dřív přestaneš, tím líp. Ještě dnes!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.14 22:05
avatar

Kouřením cigaret se neničí jen plíce, ale celý organizmus. Mimo dalších stovek jedů obsahují cigarety hodně dehtu - to je ten černý hnus, kterým se napouštějí železniční pražce. Je tak jedovatý, že potom pražce nenapadnou žádné houby ani jiné organizmy a tak déle vydrží. Jedy z cigaret ochromí celý zažívací systém - proto vypadají pravidelní kuřáci a kuřačky mnohem starší než jsou. Mají nedostatek vitamínů i minerálů bez ohledu na to, jak zdravě se stravují. Chraplavý hlas a zažloutlá kůže, to už jsou jen takové bonusy navíc. Pokud je člověk ve vývinu, je kouření ještě více nebezpečné - organizmus se potom hůře a pomaleji vyvíjí. Mladí kuřáci mají ve vyšším věku často problémy se srdcem i jinými orgány. Takže radím přestat co nejdřív - jak na tom za pár let budeš záleží jen na tobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.02.14 22:31
avatar

Plíce se průběžně regenerují, zákleží na tom, kolik jsi toho vykouřila a kdy jsi začala. Každopádně doporučuji se na to co nejdříve vykašlat. Říkám Ti to jako závislý "dvoukrabičkový" kuřák, který lituje, že s tím kdy začal a který dnes nemá tu vůli s tím přestat. A kromě zdraví to docela leze i do peněz...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.14 07:17
avatar

Když už škodliviny z cigaret do těla nebudeš přidávat, tělo sepostupně bude regenerovat. Trvá to 7let /četla jsem v odborné publikaci/, než se tělo zcela očistí ode všech neblahých škodlivin z kouření.

Přestaň. Není to vůbec zdravé. Viděl jsi někdy průřez plicemi kuřáka? Fuj! Navíc to leze do peněz. Známá - kuřačka si spočítala, že do toho dá za rok takřka 20 tisíc. Uznej - nebyla by za ty peníze lepší nějaká krásná dovolená?

Navíc, je Ti 13, sám tedy ještě nevyděláváš. Rodiče Ti dají kapesné na mlsky, ty si nakoupíš cigára. Za jejich peníze. Není Ti to hloupé?

Přestaň, vím, co říkám. Také jsem před mnoha lety kouřila, ano, ale už dlouho je to jinak. A jsem ráda. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.14 10:21
avatar

Mi lékaři tvrdili, že až za 7 let už nebude poznat, že jsem kouřila. Kouřila jsem 38 let a teď už nekouřím 12 let. A stejně mi všude píší Nekouřící kuřák, protože je stále patrné poškození kouřením.*plac* Ty jsi velice mladý a organizmus rychle regeneruje. Myslím si, že za dva roky už budeš mít plíce čisté. To, že se při kouření neroste, to je pravda. Kluci na základce, kteří kouřili, byli a zůstali malí. Já jsem, naštěstí začala kouřit až jako dospělá, když už jsem nerostla. ;) Jestli ses rozhodl, že kouřit nebudeš, nauč se nějakou větu, kterou budeš odmítat nabízenou cigaretu. A to bude určitě celý život. Např.: Kouří jen slaboši bez vůle. Nebo: Nechci být otrok cigaret. Nebo: Mám rád kontrolu. A s cigaretou mě diktuje ona.;) Vykašli se na žvára!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 22.02.14 21:30

Když si kuřák složí čistý bílý kapesník na čtvrtinu, natáhne do sebe dým, přiloží si složený kapesník k puse a vypustí kouř přes kapesník, zjistí, že na něm je hnusný smradlavý hnědý flek od dehtu z cigarety. Když si uvědomí, že právě to se mu usazuje v plicích, mělo by ho to přesvědčit, je musí přestat kouřit. Za druhé dostane pár facek za zničený kapesník, který se dá jen velmi těžko vyprat. Má to člověk zapotřebí se uvnitř otravovat a dehtovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.14 21:37
avatar

Sice je pravda, že jsi mladý a organismus by se ti měl čistit rychleji ( i tak budeš mít min. 10 let na plicích stopy po kouření), na druhou stranu je zde nezanedbatelný fakt, že právě na takto mladé lidi má kouření nejhorší dopad, protože se organismus stále vyvíjí a není ustálený.

Čím dřív toho necháš, tím líp. Jsi v podstatě ještě dítě, a pohled na kouřící dítě je fakt odporný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.14 08:40
avatar

Martino, to máte pravdu s tím, že pohled na kouřící dítě je odporný.

Já fandila jen jednomu kouřícímu dítěti a to byl Pepek Zilvar z chudobince v nádherném seriálu Bylo nás pět od Karla Poláčka. Když o tom tak ale přemýšlím, nebyl snad záběr, kde by Pepek nekouřil. Proto uvažuji, jak se tohle vůbec mohlo natáčet, takový klučina a neustále s cigaretou. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.