Sny, které nevím co znamenají

Od: Datum: 14.03.14 22:55 odpovědí: 16 změna: 19.03.14 21:59

Ocitnu se v nicotě a mám otevřenou pusu, tak se jí snažím zavřít, ale nejde to, asi mám zaseklou čelist nebo co... A mám ho tak jednou dvakrát do měsíce...

Pak ještě jeden..

Jsem třeba na výletě nebo prostě někde (pokaždé jsem úplně jinde) ... A vidím úplně normálně, ale v půlce toho snu až se něco začne dít tak se mi všechno začne osvětlovat... jako bych se díval přímo do slunce .. Pak zavřu oči, ale dokážu vidět i přes víčka (né moc doře jenom matně)...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.03.14 23:14

Měl bys to vysadit... *smich*

Ale vážně, sny neznamenají zhola nic, kromě toho, že jsou to elektrochemické procesy v mozku.

Od: ifkali*
Datum: 14.03.14 23:32

tady není legrace na místě a co vysadit...

Od: ifkali*
Datum: 14.03.14 23:31

Můžete se z toho stavu lehce dostat? Jestli ne , a chcete, tak se soustředte na končetiny, nejlépe nohu, a začněte pohybovat prstem na noze. Já vím, že to zní pro ostatní blbě, ale vím proč tak radím.

Datum: 15.03.14 02:07

"Sny často ukazují události, které jsou ve skutečnosti nemožné nebo nepravděpodobné, a jsou obvykle mimo kontrolu spáče." Což o to, ve skutečnosti se čelisti třeba nějak zaseknout mohou, ale průsvitná víčka na očích jsou blbost, takže bych té wikipedii věřil.

Datum: 15.03.14 07:41

Sny neznamenají nic, jen se pokaždé pobavíme, když je dědovi vyprávím. Co si pamatuju. Jela jsem rychlíkem, bylo to někde v cizině, viděla jsem moře. Vlak znenadání zastavil mimo stanici. Měla jsem na sobě pyžamo a bačkory, přesto jsem vylezla z vlaku ven, abych se podívala, co se děje. Vlak se najednou dal do pohybu a já zůstala na kolejích - sama, bez peněz a dokladů, v pyžamu a bačkorách! *smich*

Často se mi zdá i o no, jak to nazvat - lejnu. Do něčeho upadnu, šlápnu... Tchyně, dokud byla ještě zdravá, vždycky říkávala: To budeš mít štěstí! Lepší je, když se zdá o hovně, než o zlatě!

No a o tom se mi zdálo taky předevčírem. Mamka mi dávala krásný zlatý řetízek se srdíčkem. Já se trochu cukala, že si to nemohu vzít. Přišla sestra, řetízek popadla a řekla: Když ho teda nechceš, já si ho vezmu! A já neměla nic. Probudila jsem se a byla jsem naštvaná, že nemám nic. A sestra ano.

Jsou to všechno jenom sny a člověk se musí smát. A mávnout rukou. Pamatuji si, že jsem kdysi před lety ve snu prožila krásnou erotickou noc se slovenským hercem panem Kňažkem. To ještě býval štramák. No a dneska kandiduje na slovenského prezidenta. Že já jsem se ho nedržela! /aspoň ve snu/ *ua* Jaga.

Datum: 15.03.14 08:14

Mně se zdává opakovaně docela nepříjemný sen. Jdu dlouhou chodbou, je tam sice tma, ale vím, že hned nad mojí hlavou je obloukový strop. Potřebuji se dostat na konec a ven. Chodba ale jako by konec neměla, a jak tak jdu, najednou si všímám, že ze stěn a ze stropu čouhají kořínky a že je to vlastně tunel vyhrabaný v hlíně. Mám hrozně nepříjemný pocit z toho, že jsem pod zemí a bůhvíjak hluboko. Když se konečně blížím k nezřetelnému světlu, většinou je to jenom uzounká škvíra na nějakém nepřístupném místě. Taky se mi zdává o betonovém bludišti a to už vím dopředu, že až dojdu na konec, bude tam uzounká chodbička, kterou se nemůžu protáhnout, a východ je malnký otvor velikosti tak krabice od bot v rohu u podlahy, takže tam se ani nezalomím. Fujtajbl. Vždycky se vzbudím hrůzou, a navíc už když zjistím, že jdu tunelem nebo betonovými chodbami, vím, jak to dopadne *zed*

Datum: 15.03.14 09:12

Závidím Vám, že se Vám zdají sny u kterých se pobavíte. Mně se občas zdává "výtahový" sen. Jedu takzvaným "páternosterem" (pro mladší ročníky - svérázný typ výtahu, případně si najděte na Wikipedii), který jezdí tak rychle, že se z něj nedá vystoupit. Případně klasický výtah s nejrůznějšími fatálními poruchami. Po probuzení mi moc do smíchu nebývá. Přesto se jízdy ve výtahu nebojím a dokonce dělám kontroly výtahu, při kterých lezu i do šachty. Před nedávnem jsem si vzpomněl na dávno zapomenutý zážitek ve výtahu z dětství a došlo mi, že je to pravděpodobně i po desítkách let příčina oněch snů.

doplněno 15.03.14 09:20:

Ale nemám sny jen děsivé. Tuhle se mi zdálo, že na mě vybafnul z podpostele mimozemšťan a já se tak lekl, že jsem hlasitě zařval (skutečne), až mě to vzbudilo. Bylo to tak absurdní, že jsem se rozesmál. *haha*

No a erotické sny mívám sice zřídka, ale bývají velice příjemné. Jen škoda, že se vždycky v nejlepším probudím :(

doplněno 15.03.14 09:32:

Abych teda odpověděl na otázku, sen není předtuchou budoucnosti, ale často je inspirován nějakou prožitou událostí. Událostí, kterou si třeba ani neuvědomíme, zapomeneme, či jí nevěnujeme pozornost a ona vzpomínka se kdesi v mozkových závitech zasekla a občas vystrčí růžky. Sny můžou být krásné i depresivní či katastrofické. Často vyjadřují momentálníh rozpoležení naší mysli, neznamenají ale vůbec nic.

Od: axus®
Datum: 19.03.14 18:29

Hej Magdone. Tys mi ukradl sen.

Presne stejny sen o paternosteru sem obcas mel. Posledni dobou uz ale ne - to znamena, ze si mi ho sebral... Jede tak rychle, ze se da sotva naskocit a kdyz uz konecne naskocim, tak uz pak jede tak rychle, ze se proste nejde dostat ven.

Od: 3axel
Datum: 19.03.14 21:59

občas se mi zdá,že se výtah, ve kterém jedu , nezastaví a zajíždí někam do hlubin země. To se mi tedy nikdy nestalo

ale v minulosti, když otec často opravoval výtah v našem paneláku, a já podle jeho pokynů jezdila a mačkala knoflíky, tak se výtah nezastavil v horním patře. byl to docela nepříjemný pocit, vidět jet dolů tu poslední " podlahu". výtah popojel kus navíc a zastavil se o něco nahoře. ten den už jsem jezdit nechtěla

Od: mata97*
Datum: 15.03.14 11:31

Tak to Vás musím zklamat, ale mně se sny z budoucnosti opravdu zdají. Každý si píšu do zápisníčku a vždy je tam maličko z budoucnosti, ale to by se dalo přehlédnout, avšak v roce 2012 v červenci jsem byla v Polsku (jezdím tam skoro každý rok, moje babička je Polka) a jeden den jsem se probudila v 10:00 a vzpomněla si na sen té noci. Zdálo se mi, že bylo tornádo a já se na něj dívala, všichni se na něj dívali, bylo to opravdu strašidelné a nepříjemný pocit po probuzení jsem měla pěkný. (y) O nějak 7 hodin později, asi teda v 17:00 jsme se dívaly na polské zpravodajství a hlásili tam, že na severu Polska řádilo tornádo. No neříkejte, že by to bylo náhoda! :)

Od: samer
Datum: 19.03.14 15:54

Tak když už jsme u takových snů, tak se mi v roce 2012 zdálo, že na město kde bydlím padají asteroidy. Všichni jsme utíkaly se někam schovat atd... ale nic se nestalo ...

Datum: 19.03.14 17:26

Co je docela zvláštní - občas se mi zdávají sny o někom, koho jsem už strašně dlouho neviděla. Například na dnešek o Janě, která se mnou chodila na základku, ale byla o 2 roky mladší. Nikdy jsme spolu nijak nekamarádily, když jsem odešla na 2. stupeň, už jsem ji nikdy neviděla. Takže asi 48 let. A najednou se mi o ní zdálo.

Podobně třeba i o dalších bývalých spolužácích, či lidech z naší vesnice, kde jsem prožívala dětství. Už jsou třeba dávno mrtví, nebyli příbuzní, nemyslím na ně, nemluvím o nich. A najednou někdo takový přijde ve snu. Zajímalo by mě, proč. Jaga.

Datum: 19.03.14 17:36

Ve škole nás učitelka učila, že sny vyjadřují touhy. Sice nevím co je na tom skutečně pravdy a osobně si myslím, že sny jsou akorát náhodný výplod smíchaných vjemů co si mozek třídí, ale proč by to také nemohla být pravda, že?

doplněno 19.03.14 21:24:

Já řikám, že to nás učí ve škole a je třeba číst pečlivěji: "a osobně si myslím, že sny jsou akorát náhodný výplod smíchaných vjemů", takže tak.

doplněno 19.03.14 21:27:

@ernie Já už dlóuho žádný sen, který bych si pamatoval, neměl. Já totiž když spím, tak to fakt stojí za to. ;) Před pár měsíci na jednom školním kurzu jsem bydlel v chatce se spolužáky a ti mi vyčítali, že chrápu a že se jim nepodařilo mě umlčet. A když mi tam začal řvát budík přímo u hlavy, tak jsem byl stejně jediný koho to nevzbudilo. *smich*

Datum: 19.03.14 17:55

"...že sny vyjadřují touhy..."

No nevím ,ale že bych zrovna toužil být v utrženém výtahu... *sok*

Datum: 19.03.14 18:30

Fatalwir má možná jenom erotické sny

doplněno 19.03.14 21:41:

@fatalwir to já chrápu taky, ale s tím rozdílem, že se budím před budíkem...

Od: 3axel
Datum: 19.03.14 21:46

v dětství se mi často zdávaly děsivé sny o mladších bratrech. vždy v nějaké situaci, kdy jim hrozilo velké nebezpečí a já měla čas zachránit jednoho, pomoci jednomu, rychle se rozhodnout.. celý další den jsem podlézala " obětovanému " bratrovi , nutila mu svůj kousek čokolády, oblíbenou hračku... fuj, ještě že už je to pryč

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.