Jsou to Lužické hory?

Od: Datum: 21.02.14 12:46 odpovědí: 14 změna: 29.04.14 19:18

Na několika webech je u Lužických hor uvedena tato fotka s velkým vodopádem - http://www.experience-prague.…LusatianMountains-300x225.jpg

Konkrétně třeba na této stránce - http://www.experience-prague.…ces-to-visit/czech-mountains/

Nějak si nemůžu vybavit, že by u nás něco takového bylo, tak by mě zajímalo, jestli někdo neví, kde se tohle místo nachází. Je to případně v nějaké německé části hor?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.14 13:07

Netvrdím, že znám Lužické hory jako své boty, ale takovýhle vodopád bych jistě nepřehlédl. Ani se mi nezdá, že by to bylo někde jinde v Česku. Buď jde o omyl, nebo (a to se mi zdá vzhledem k trochu nepřirozené krajině i pravděpodobnější) je to fake a nikde to neexistuje.

doplněno 22.02.14 11:12:

Je to hnus, velebnosti! *blee*

Datum: 21.02.14 13:22

Takovýto vodopád u nás by byla přírodní zajímavost a určitě bychom se s ním setkali jak ve škole, tak v televizi, nebo v časopisech. Ne za mě ne, nic mi to neříká. Nějaká chyba.

Od: vis*
Datum: 21.02.14 13:37

Je to čirý fake. Fotomontáž. Jinak Lužické hory jsou mým oblíbeným výletním cílem a nabízejí tolik přírodních krás, že použití uměle vytvořeného ilustračního obrázku naprosto nechápu.

Datum: 21.02.14 13:40

Fotomontáž.

Od: wamp®
Datum: 21.02.14 14:42

Souhlasím a i vidím i známTakový vodopád tam není.

Datum: 21.02.14 15:31

Fotomontáž a ještě nijak zvlášť dobrá. Připomíná mi to takové ty architektonické návrhy, co visí s velkými nápisy "chystaný projekt" - včetně těch naskládaných lidiček okolo - jen doufám, že si někdo hrál, a nemá roupy urvat si z fondů EU na obskurní, uměle vybudovanou turistickou atrakci...

Datum: 21.02.14 18:10

Ahoj. Počkej, kouknu se z okna. Ne, nic tam takového není. A včera taky nebylo. Počítám, že ani zítra tam něco takového nebude. Když je dost vody, tak jsou docela pěkný vodopády na Mumlavě v Krkonoších. Doporučuji si tam udělat výlet.

Datum: 21.02.14 18:26

Tohle mi připadá jako dost sprostý podvod na turisty, zejména ty zahraniční. A tuhle fotku používají i některé penziony na svých stránkách. To vážně nemají Lužické hory co nabídnout?

doplněno 21.02.14 20:42:

zabu: Souhlas, jsou tam další chyby, je to děs ! *cert*

Od: christoph
Datum: 21.02.14 18:38

Když si zadám do googlu Lužické hory, tak na mě taky jako první vyskočí toto foto. Docela šílený.

Od: zabu
Datum: 21.02.14 19:26

Je tam spousta chyb. Ty ostatní fotky: s jistotou není správně fotka u Jizerek, u Krkonoš, Javorníky, Lužické Hory. U kryšných hor ta přehrada si nejsem jistý, ty strmý břehy se mi nezdají.

Datum: 22.02.14 09:03

http://www.vodopady.info/cz/luzicke/Luzicke.php

Z okna se dívám na Jedlovou horu, ale takový vodopád a potažmo ani tak vodnatou řeku tady opravdu nemáme.

Ale i tak je tady krásně.

Datum: 29.04.14 17:06

Náhodou jsem narazil na tento vodopád v jednom videu. Je na Islandu - http://en.wikipedia.org/wiki/Sk%C3%B3gafoss

Datum: 29.04.14 17:47

No jo, Island. Že mě to hned nenapadlo!. To je hned vedle Lužických hor. Člověk se splete, ani neví jak *haha* .

Mimochodem, jste si jistý, že na tom Islandu opravdu je? Může to být stejný podvod, jako s těmi Lužickými horami. Možná se časem tenhle vodopád objeví ještě v řadě jiných zemí ;)

Datum: 29.04.14 19:18

Zadejte si na youtube název vodopádu a vyjedou vám i videa, je to skutečný vodopád a určitě je na Islandu. Je to velmi působivé místo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.