Falešná kartička mhd Praha

Od: Datum: 14.03.14 20:14 odpovědí: 7 změna: 24.04.14 10:00

Mám dotaz ohledně falešného potvrzení, kterým se člověk prokazuje s tramvajenkou, pokud mhd neuznává jeho škole ISIC. Dnes mi ho na prodejně kuponu zabavili. Jaký postih mne může potkat, budou - li to více řešit? Má s tím někdo nějaké zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.03.14 20:51
avatar

Normálně se člověk neprokazuje falešným potvrzením spolu s tramvajenkou ! A to ani v příadě, že vám škola kartu ISIC nevystavila. Tuto kartu si můžete legálně pořídit mimo školu na prodejních místech nebo přes internet. Jak na to se dočtete zde. Zda vás čeká kromě zabavení nějaký další postih netuším, ale předpokládám, že se tím nebudou dále zabývat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam*
Datum: 15.03.14 07:31

Neměla jsem falešný ISIC, pouze tu kartu či lístek, kterou vydává sama mhd. Student nejsem téměř půl roku a stejně jsem ji využívala. Takže mne napadlo, že třeba budou vymáhat ušlý zisk z těch dvou čtvrtletních kuponu, které jsem si koupila jako student, kterým už nejsem.

Datum: 14.03.14 22:35
avatar

Co míníte "falešným potvrzením"? Vy jste si nějaké potvrzení padělala? (Každé oficiálně vystavené potvrzení je pravé.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam*
Datum: 15.03.14 07:33

Mám na mysli potvrzení o tom, že jsem student, které mi vystavili v době, kdy už jsem student nebyla. Resp. vystavili jej kamarádovi, který student je, já jsem ho přepsala na sebe, takže ano, padělala.

Datum: 15.03.14 00:39
avatar
Potvrzení pro studenty VŠE? :D Zkušenost s tím nemám, ale taky si myslím, že se tím dál zabývat nebudou. Studenti jsou vynalézaví, určitě už viděli horší věci :D Pokud je to jen ten papírek na potvrzení o studiu, tak se myslím není čeho bát, zfalšovaný kupón by byl daleko horší a tam hrozí, jestli se dobře pamatuju, jen pokuta (podle Smluvních přepravních podmínek Pražské integrované dopravy).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam*
Datum: 15.03.14 07:34

Je to jen ten papírek, tak snad.

Od: dekl
Datum: 24.04.14 10:00

nejaky vysledek od te doby? :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.