Porcelánový popelník

Od: Datum: 20.02.14 21:50 odpovědí: 8 změna: 21.02.14 20:24

Zdravím,nevíte přibližnou cenu porcelánovýho popelníku?léta sloužil jako hračka a později na odkládání drobnosti,než jsem si ho vzal do opatrovnictví.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.14 21:57

Zklamu Vás. Prakticky žádnou.

Od: rypat*
Datum: 20.02.14 21:59

tak aspon bude sloužit jako hračka dál

Datum: 20.02.14 22:16

ani za poštovný, teda pro mě, pro vás jako památka, třeba...

Datum: 20.02.14 22:34

Popelník do popelnice.

Datum: 21.02.14 08:46

Za naprosto bezcenné bych to nepovažovala, firemní značka byla používána v letech 1926 - 1952. A dnes se ke starožitnostem začínají řadit i předměty z 50. let. Odhadovala bych to na několik (spíš méně) stokorun. Zvažte sám, jestli to stojí za obcházení starožitníků či nabízení na aukru.

Nějakého sběratele by mohlo zaujmout i překvapivé spojení kouření cigaret s farmaceutickou firmou Bayer.

Datum: 21.02.14 17:11

Na Wikipedii najdete info o porcelánce v němčině Pozellanfabrik Arno Fisher. Porcelánka zřejmě vyrobila popelník jako reklamní předmět pro firmu Ceresan GmbH, která se zabývá zpracováním modifikované obilné mouky pro technické účely. Funguje dodnes.

Od: rypat*
Datum: 21.02.14 20:24

díky za poznatky ohledně popelníku.i kdyby byla hodnota vyšší,tak bych ho určítě neprodal.jen jsem chtěl vědět,co mám doma.

Datum: 21.02.14 17:21

Já osobně bych ho dal na Aukro s výchozí cenou třeba 100,- Kč, aby se mi případný prodej alespoň trošku vyplatil. A když se neprodá, tak tu symbolickou částku za vystavení aukce snadno oželím. Ale různí sběratelé jsou často nevyzpytatelní a mohou překvapit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.