Jak dlouho bude obyčejný slušný člověk

Od: Datum: 14.03.14 19:34 odpovědí: 31 změna: 03.04.14 16:58

Dobrý den.

Jak dlouho bude ještě obyčejný,slušný člověk doplácet ze ekonomické zlodějiny politiku?

Lidi,není na čase jim říct jasné NÉ !? A zvednout Naše líné zadky a po čtvrt stolejí je jít vypráskat ven?


doplněno 19.03.14 18:34:

otázka měla rozpoutat diskuzi a to více méně splnila,ale taky jsem chtěl,aby přiměla zůčastněné k zamyšlení...

Kdo je ochoten investovat trochu času,tak ať mrkne na video v odkazu.Myslím,že v přednáškách tohoto člověka je celkem přesně vystižené co se v této společnosti děje.Škoda,že informace tohoto typu obyčejný člověk v českých TV neuslyši...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.03.14 19:40

Volby byly v říjnu, máte trochu zpoždění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erikretr*
Datum: 14.03.14 19:45

volby byly přece v říjnu.Ty prašivci si drží své místo(polityci)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 14.03.14 19:46
avatar

Nemá cenu se takto ptát, protože 3/4 lidí jsou se současným stavem spokojeny. Polovina voličů vůbec k volbám nejde (takže situace se jim nezdá ani tak zlá, aby jim stála za čtvrthodinku věnovanou volbám) a z těch, co jdou, polovina volí staré struktury, takže se současným stavem souhlasí. Máme tedy zatím smůlu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 14.03.14 20:36

Neco podobneho jsem chtel napsat take.

Lide si stezuji na politiky, ale kdyz prijde cas voleb, tak voli ty same, ktere predtim obvinili z rozkradani. *sok*

Bylo to navic komplikovane tim, ze pulka si myslela, ze rozkrada ODS, druha pulka si myslela, ze rozkrada hlavne CSSD. Kazdy si volil svoje a asi byli vsichni spokojeni *ee* Ted to vypada, ze ODS jde pomalu do kytek. Misto nich lide zacali catecne volit strany, kam se byvali clenove ODS prelili. U CSSD to zatim neni jeste tak patrne.

Vysledky voleb vypovidaji, ze vetsina lidi je s politickou situaci v CR spokojena *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gamapolis*
Datum: 15.03.14 15:40

Pravda je taková,že tam nejdou proto,že už jsou ze všeho oirávení a nevěří nikomu..A že jsou 3/4 se současným stavem spokojeny?No to snad naopak,alespoň věechny průzkumy ukazují,že kolem 80% lidí je se současným stavem nespokojeno.A já se ani nedivím.Ať volí koho chtějí,pořád je to zkorumpovaná sebranka praví nebo leví-noví nebo staří.Já chodím poctivě ke každým volbám a po 25 letech,jsem usoudil,že to opravdu nemá cenu.Stát je zkrátka rozkradený,tak nevím co by s tím asi mohl někdo dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 14.03.14 19:49

a co chcete dělat? Pravá ruka není daleko od levé a ikdyž někdy levá neví co dělá pravá nakonec se vždy potkají .. zvolte si koho chcete - stejně vyhrají všichni jen vy budete mít pocit že jste něco udělal. Všechny strany jsou propojené .. je v podstatě jedno kdo volby vyhraje - nikdo totiž neprohraje ... už si konečně uvědomte že stát nepatří nám jako občanům ale pár vyvoleným lidem a ty když se budete snažit od někud vykopat tak by jste se taky nemusely dožít rána nebo ho strávily ve vězení ..

doplněno 14.03.14 19:58:

nejvíc mě vždy dostane myšlenka typu "založíme nějaký protest" - to je výjezd policistů, záchranné služby pravděpodobně i hasičů kteří jsou placení ze státních peněz (nic proti tomu platy bych těmto lidem zvýšil) a to zaplatíme jak jinak než my všichni na dalších smyslně nesmyslných daních .. politici se tomu vysmějí a zamávají až pojedou kolem v novém voze za "pár" mega - když se budeme v práci hodně snažit , budeme pracovat na 110% , odvádět poctivě daně a žít podle zákona tak si budou další rok koupit auto ještě lepší. Pak se někdo divý když někdo koho zná neodvadí poctivě daně já se ptám proč je poctivě odvádět? Raději si nahrabu k sobě než to vyhodit do vzduchu - jestli si myslíte že to jde na nějaké užitečné věci tak nejde nám slíbily dotace přes 4 500 000 Kč na nákup nové výjezdové techniky která měla sloužit na záchranu zdravý a mejetku osob z oněch 4 500 000 Kč jsme dostaly 50 000 Kč (opravdu padesát tisíc) a to o několik měsíců později, hlavně že koupili papalášům nové předražené octavie na vyvážení - na lidi se v tomto státě sralo, sere a srát i bude .. Welcome in Czech Republic - přátelé :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.14 21:01
avatar

Danieli, já tu jednou odpřísáhla, že už se nezapojím do žádné politické diskuze, to co jste napsal je svatá pravda.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 14.03.14 21:16

Například, pokud se opět v parlamentu objevil ultra - pablb Marek Benda, tak nemám moc dobré mínění o českém národu, má co si zaslouží )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.14 02:48

Volby nepomohou. Jde o systém, ktreý zaručuje, že se tam dostanou jen grázlíci. Politika je pouze cestou k osobnímu zbohatnutí. Ti co čekají ve frontě na zvolení jsou z 90 % stejní jako ti co už tam jsou. Prakticky je to mafie. Můžete obměnit její vedení, ale pořád to bude mafie. Musel byste si předem vychovat tibetské mnichy, a ty pak strčit na jejich místo, aby se něco změnilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.14 13:45

,,Kdo vám zaručí,,že ti,kteří se tam dostanou budou jiní? Nikdo,,koho dosadit? Nikoho,,každý se změní

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.14 14:02
avatar

Jak to chcete udělat? - demokratickou cestou to jak vidíte nejde a když zvolíte cestu revoluční, tak si nakonec budete muset ustanovit nějaké vedení, které bude zase složeno z lidí - a po čase euforie se situace bude opakovat.

Asi bychom měli vytvořit vládu robotů, která by nakonec zase stejně nevyhovala všem spravedlivě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.03.14 14:43

Celý problém je v tom, že češi jsou pronárod, nemají žádnou národní hrdost, ale všíchni kolem jsou blbci. Každý chce jen hrabat, žádnou jinou hodnotu nezná, že by někdo udělal něco pro radost, zadarmo? To je pod úroveň. Co první dokázali naši poslanci po hadrovce? Odhlasovat si platy a hodně vysoké, aby prý byli neuplatitelní :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirca
Datum: 15.03.14 15:07

Každý by měl začít u sebe - co Vy sám/a pro to děláte? hm? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.14 15:14
avatar
Například jako mnozí jiní má odvahu, neskrývá se a stále píše pod jedním nickem...
doplněno 15.03.14 15:59: Mirca, máte pravdu. Téměř všichni sem píší anonymně, teda pod zvoleným nickem. Sem-tam někdo pod pravým jménem.
Ovšem každý si tady buduje svoje jméno, svoji reputaci, svoji hodnotu. Někdo tu má za dlouhé roky hodně přes deset a více tisíc příspěvků, vše pod jedním jménem, a to má svoji váhu, ostatní ho berou jako důvěryhodného a spolehlivého. Jiný je tu třeba jen rok, má těch příspěvků podstatně méně a přesto má prestiž.
Je to velmi podobné jako chování politiků, kteří též mění své přesvědčení či přestrojení. I tam měnění nicku je jen na škodu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirca
Datum: 15.03.14 15:32

Dobrý den, vždyť Vy jste také anonymní, jako každý tady, nikdo tu nemá adresu, celé jméno, jde jen o nick? :) Včem je problém, radím španě?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 15.03.14 16:03
avatar

Dobrá, omlouvám se a už budu psát pod svým nickem. Pro mě nejsou body důležité, ani tričko nepotřebuji, i když je pěkné :)..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.03.14 15:19

Toto stádo je schopno něco udělat, až už mu o nic nejde, aby neřišlo i o to málo. Ale furt je tu přece dobře. A není vůůdce!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.14 19:54
avatar

Já nikde nevidím ani ty obyčejné slušné lidi...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cupakabra*
Datum: 02.04.14 20:35

Navrhuju : (věci ,které mě napadly během chvilky )

V dalších volbách nevolit ani jedu z parlamentních stran,které tu v uplynulém čtvrt století na střídačku vládly a ukázaly,že umí republiku jen rozkrást ,zadlužit a svoje zlodějiny a dluhy pak hodit na nevinné občany.

Zavést možnost volit i pomocí SMS (registrované čísla) ,aby se dosáhlo co největší volební účasti.

Zavést právo na odvolání politiku

Zavést trestní odpovědnost politiku

Všeobecné referendum

Každý politik musí zveřejnit své příjmy a to i příjmy několik let před vstupem do funkce

Zprůhlednit financování veřejných zakázek.A to tak ,aby si na netu mohl každý člověk dohledat,která firma a s jakou nabídkou vyhrála a i to které a proč nevyhrály.Včetně položkových rozpočtu

Zajistit informování veřejnosti nezkorumpovanými medii

Zřídit komisi pro vyšetřování zločinu politiku uplynulých 25 let a exemplární potrestání několika z nich a jako občané říct jednoznačně NÉ dosavadnímu zločineckému systému.Jinak se z toho nevbyhrabem.

Vyzývám elitu národa ,učitele,vysokoškolské profesory,ekonomy,sociology,lékaře atd.atd.) Aby povstali a v prvé řadě pojmenovali skutečný stav ve kterém se naše společnost nachází a následně ukázali obyčejným lidem cestu ,jak se z této šlamastiky dostat.

Od: bmbx®
Datum: 02.04.14 22:12

cupakabra:

nic nového, na Islandu to probělo, tam si napsali i novou ústavu. Média i zahraniční o to informují minimálně, protože se jim to moc nehodí. Předloni byl 3/4 Václavského náměstí v Praze zaplněno lidmi. Vystuopil tam islanďan co objíždí celou evropu a informuje lidi, pokračovalo se pochodem na ČT proč jako veřejnoprávní TV o tom neinformuje. Lidi stáli asi 22 00 hodin před TV a nic, v půlnočních správách pak bylo asi 10 vteřinový vstup o pár desítkách lidí na Václaváku.

Je to prostě hnus, to jak si s námi hrajou a lidi jak ovce myslí, že není žádná cenzura :-D :-D :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.14 22:24
avatar

sorry ale nemyslite, ze je trochu o necem jinem domlouvat novou ustavu a vubec cokoli na Islandu, kde je okolo 300.000 obyvatel? A kolik tam bude asi lidi po odecteni mladsich 18ti let :) absolutne nesrovnatelne veci

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.14 22:27

To by nám tak ještě chybělo.

Největší problém demokracie je ten, že volební právo má každý. A jelikož hlupáků je dle relevantních studií v národě zhruba třetina a další téměř třetina jsou lidé rozumu podprůměrného, odpovídá tomu i výsledek. Už dlouhou dobu tvrdím, že volební právo by neměl mít každý blbec, jinak se z toho nevyhrabeme. Ale jak to zajistit a jaká určit kritéria, to je otázka, na které si vylámali zuby větší státníci než jsem já. Jak říkal Churchill: "Nejlepší argument proti demokracii je pět minut rozhovoru s průměrným voličem."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 02.04.14 23:06

Samozřejmě, že na Islandu to měli jednoduché, je jich málo. Já chtěl hlavně upozornit na to, jak u nás média mlží, mlčí a zatajují. To že jsou u nás voliči debilní krásně ilustruje to, že v parlamentu pořád funguje ten bezcený jedinec Benda :-D

Vím, že jich tam je určitě víc, ale tenhle neužitečný živočich je do očí bijící :-D :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.14 21:19
avatar

tento problem se nevyresi desitky let, chcete-li kontrolovat, co jim cpete do chrtanu, zacnete podnikat ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.14 22:03

Tak dlouho, dokud si je tam ti obyčejní lidé budou volit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.14 07:58

Tato diskuse je ukázkou tuposti davu, neochoty přemýšlet a idiotského přejímání propagandy za vlastní názor.
Něco, jako ty davy tlačící se každé ráno u stojanů s deníkem Metro. Statisíce idiotů si zdarma vyzvednou svůj názor, který pak zdarma hlásají.
Copak snad těch pár šulinů ve sněmovně rozkradlo ty tisíce fabrik, statisíce bytů, pole, lesy, vodu?
Nejsou náhodou tyhle žvásty stejně hloupé, jako když někdo křičí, že Tonda z jézédé krade naftu z traktoru, ale nevadí mu, že předseda ukradne družstvo celé i s se všemi traktory a čerpací stanicí?
A ještě ho bude volit za starostu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 03.04.14 08:36

ra252:

Ona jen těch pár šulínů, už téměř čtvrt století vymýšlí dokola děravé a špatné zákony, ono jen těch pár šulínů dopustilo kupónovou privatizaci, ono jen těch pár šulínů odhlasovalo církevní restituce, ono jen těch pár šulínů leze do análu EU víc než je zdrávo...Atd. Atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 03.04.14 08:39

Těch pár šulínů prosazuje mizerné zákony, protože je za to platí ten bývalý předseda.

Zlepšíme to tím, že je vyhodíme a zvolíme si předsedu přímo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.14 14:42
avatar

Zajímavé je, jak se toho podvodu s kupónovou privatizací s radostí zůčastnili skoro všichni "obyčejný slušný lidi", že.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 03.04.14 16:58

rumicek:

lidi byli pořád v euforii a mnohému věřili, mnozí netušili jaký to bude podvod :-D Ostatně podobně jako mnozí do taď netuší kam spějeme díky EU...

doplněno 03.04.14 17:02:

babkazov:

to se jim to demokraticky vládlo, když měli otroky

ostatně čím se lišíme v dnešní době, jsme také otroci makáme, přestože produktivita díky automatizaci vzrostla jen za posledních 50let mnohonásobně, platíme několikanásobně větší daně - pokud vím tak desátky byla desetina :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.14 15:07
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.