Konkurs na mejetek dlužníka

Od: Datum: 20.02.14 21:36 odpovědí: 4 změna: 20.02.14 23:09

Dobrý den,

situace: dlužník s. r. o. má závazky u několika věřitelů (zaměstnanci, dodavatelé, pojišťovny, úvěrové společnosti atd.) ve výši cca 13 mil. Kč, v případě, že je konkurs zrušen pro nedostatek majetku dlužníka, znamená to, že věřitelé již nemají právo své pohledávky vymáhat? Nebo se mohou jednotlivě obrátit na soud a následné exekuční řízení?

Děkuji za vysvětlení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: h12
Datum: 20.02.14 21:41

...ještě doplňuju k dotazu: je možné případně pohledávky vymáhat i po jednateli daného s. r. o., který majetek má?

Datum: 20.02.14 22:16
avatar

Jednatelé vůbec neručí za závazky společnosti, pokud řádné plní všechny své zákonné povinnosti. Mezi hlavní povinnosti jednatele patří vykonávat svou funkci s péčí řádného hospodáře. Nicméně pokud jednatel nejedná v souladu se zákonem a způsobí společnosti škodu, odpovídá za tuto škodu. (zdroj)

Pohledávky můžete vymáhat dál, i pokud vám byly částečně splaceny, pokud tím nedošlo k tzv. vyrovnání - pak už nic, i kdybyste dostali jen malou část.

doplněno 20.02.14 23:18:

Podle toho, co píšete, tedy své povinnosti neplnil... tak to asi zkusit uhrát na to. To už chce právníka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: h12
Datum: 20.02.14 22:32

Děkuju za odpověď... jednatel věděl o špatné situaci společnosti, a přesto nadále zvyšoval dluhy (nakupoval zboží, půjčoval peníze, nevyplácel mzdy) - kvůli tomu byl i vyšetřován.. nakonec takřka veškerý majetek, který již měl být součástí konkursu, neznámo kam odvezl... nyní je "vysmátý", protože z těch 13 mil. prý nemusí dát ani korunu... a my jsem takzvaně "utřeli nos"...

Od: jasa®
Datum: 20.02.14 23:09

Pro doplnění - u společností s.r.o., které spadnou do konkurzu od 1.1. 2014 může být jednatelům a všem vlivným osobám, které zapříčinily úpadek, zabaven i soukromý majetek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.