Pozastavení ŽL + náležitosti k registr. na ÚP

Od: Datum: 14.03.14 17:50 odpovědí: 4 změna: 14.03.14 22:38

Dobrý den,

jelikož jsem byla po úrazu, tak jsem pozastavila živnost (tehdy byla za mne žádost odnést moje mamka s plnou mocí), mohu o další pozastavení zase žádat prostřednictvím zástupce? V únoru ani březnu jsem nepodnikala, tak budu muset zřejmě vyplnit čestné prohlášení a nejsem si jistá, zda i toto lze řešit plnou mocí.

A druhý dotaz se týká registrace na Úřadu práce - je nutné dodat nějaké potvrzení z ČSSZ? Volala jsem kvůli tomu přímo "na sociálku", kde mi nedokázali sdělit konkrétní info, proto mne odkázali na ÚP, kam jsem volala, jenže paní, která to má na starost, jsem dnes nezastihla, proto žádám o radu zde, abych už v pondělí mohla eventuálně "jednat"

Předem děkuju a užijte si víkend.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 14.03.14 18:43

Dobrý večer. Pokud se nemůžete to udělat přes zástupce. Nebo nemusíte ani informovat živ. uřad. Poté musíte oznámit, že jste pozastavila živnost na zdravotní poj, sociálku a finanční uřad. Na uřad práce potřebujete potvrzení o době výkonu SVČ tehdy, pokud budete žádat o podporu v nezaměstnanosti.

doplněno 14.03.14 18:50:

*Pokud se nemůžete dostavit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.03.14 18:59

Živnost přerušíte a úřad toto na požádání oznámí všem potřebným sbubjektům (tuto možnost vám úřednice sdělí).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.14 19:02

podporu v nezaměstnanosti dostanete, pokud jste si platila sociální pojištění během 12 měsíců v posledních 2 letech před registrací na ÚP----- do 50 let je nárok na 5 měsíců podpory

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.14 22:38
avatar

Na mne ten dotaz působí opačně: myslím, že se tazatlka ptá, zda lze pozastavenou živnost obnovit prostřednictvím zástupce. (A protože to nevím, nereagovala jsem.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.