Plíseň v džusu?

Od: Datum: 10.04.14 10:25 odpovědí: 9 změna: 10.04.14 15:28

Zdravím, s chutí jsem si nalila jablečný džus a vykouklo tam na mě tohle. Vypadalo to jak malá chlupatá bílá housenka, nebo taková ta barevná prachovka*smich*... Je to fakt plíseň? Džus má dobu spotřeby do konce roku.*blee*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 10.04.14 10:32

Dobrý den, pokud to bylo otevřeno nově, tak to plíseň nebude - spíše nějaká nečistota z výroby. Vylovte to a prozkoumejte (i čichem). Já bych ten džus (po odlovení nechtěného) klidně použil. Zdravím!

doplněno 10.04.14 10:36:

martinaa - plíseň plave roztažená po hladině - toto má "ponor". Rozhodněte se podle ceny výrobku nebo neodolatelné chuti na ten džus. Také se podívejte na celý obsah (krabice).

doplněno 10.04.14 10:37:

A je to vyřešeno!

doplněno 10.04.14 11:12:

martinaa - v tom případě to je trik (podvod=?) jako ve filmu a obrázek je matoucí. Ono to na tom obrázku trochu připomíná jistou tekutinu, která odchází z těla muže (při jistém vzrušení). Ovšem, jak se to do džusu dostalo, se raději ptát nebudu - to je jen Vaše zcela intimní záležitost .

Datum: 10.04.14 10:36

Včera jsem narazila na podobný kousek, ale protože jsem ho neviděla, tak jsem ho vypila...no, nic extra. Prozkoumání čichem v pohodě, jablečná vůně spolehlivě všechno přebila.

Džus jsem raději vylila, přešla mě chu. Občas beru přírodní džusy z nedalekých sadů, ale takovou usazeninu jsem ještě neviděla... a plave na povrchu džusu*nevi*.

doplněno 10.04.14 10:45:

Bene, ponor má proto, že bylo se sklenicí hýbáno, aby se dobře fotila. Jakmile se hladina uklidní, ta věc se zase rozprostře po hladině.

Datum: 10.04.14 10:33

Myslim, ze je to spis usazenina, plisen by plavala na povrchu. Ja jsem ale cita a uz by jsem to radeji nepil :D

Datum: 10.04.14 10:34

Ono to plave na povrchu;).

Datum: 10.04.14 10:44

Plisen by nebyla takto potopena, ale uple plavala, teda alespon co jsem videl. Stejne to pro klid v dusi vylijte

Datum: 10.04.14 10:40

Já bych to raději nepila.

Datum: 10.04.14 10:44

To v žádném případě nebudu ;).

Datum: 10.04.14 14:17

Já bych to nevylíval. Postavte to někam do kouta a pár dní počkejte, třeba z toho něco pěkného vyroste. ;)

Datum: 10.04.14 15:28

Podívejte se sem: http://consumerist.com/2007/0…is-apple-juice-now-with-mold/

Občas se stane, že se krabice džusu naukne nebo povolí uzávěr, dovnitř se dostane vzduch a díky různým chemickým kombinacím (a samozřejmě nejen díky jim), se utvoří mnohem horší plísňové chuovky (viz dole v odkazu). Nepila bych to, ale snad Vám z toho nijak zle nebude.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.