Podkova pro štěstí - máte také?

Od: Datum: 13.03.14 13:41 odpovědí: 6 změna: 13.03.14 20:49

Dobrý den, mám doma asi dvě podkovy a chtěl bych si je dát na zeď ( bílou ). Rád bych je nechal rezavé ( očištěné drátěným kartáčem). Nechce se mě to připevňovat vrutem nebo šroubem, protože to k té podkově nesedí. Máte někdo doma podkovu a popř. jak máte připevněno?

Díky předem za reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.14 14:02

Do zdi dát hmoždinku a do ní starou rezatou skobu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 14:03
avatar

Podkovy z dob kdy měl děda koně, máme na chalupě, zavěšené jen na skobě. Očištěné drátěným kartáčem, v podstatě všude kde se dalo, na chalupě ve dvoře různě, také dvě kola, cep, dřevěné vidle a td..Jo a podle jedné staré babky, je prý důležité jak je zavěsíte (otevřený prostor podkovy dolů nebo nahoru, už si to nepamatuji. Ještě dnes když se nějaká podkova najde, rozhodně se nevyhodí.

doplněno 13.03.14 14:06:

Pátrala jsem na nettu a prý zavěšená obloukem nahoru je špatně-štěstí se vyleje, jo, jo už to chápu a okamžitě všecky co jsou špatně převěsím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 16:53
avatar

Také jsem pátrala na netu, a je to hrůza, všude píší, že když se pověsí obloukem dolu, tak je to proto aby se v ní drželo štěstí a když je obráceně, tak to znamená hromadu peněz (nebo aby mělo štěstí otevřenou cestu do domu) :) Takže si mažu jednu pověsit tak a druhou onak:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirca
Datum: 13.03.14 16:58

:)) No vidíte, já jsem měla podkovu v děckém pokoji nad dveřma dolů.. vysela na šroubku :), tak to abych jí obrátila :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirca
Datum: 13.03.14 20:49

au - visela samozřejmě, omlouvám se :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: egon®
Datum: 13.03.14 20:09

Dobrý den, tak o poloze podkovy jsem také četl, ale... Před vánocemi jsem chtěl otočit podkovu, kterou mám ma starých vratech a byla obloučkem nahoru. Otočil jsem ji a ještě ten den se naše kočka tak nešťastně motala kolem auta při vyjíždění, že jsem ji částečně přejel. Vzpoměl jsem si na podkovu a otočil ji zpět. Kočka se sama z toho dostala ( a vypadolo to opravdu zle). Zní to jako příběh z poblblých mejlů - pošli to dál nebo...Ale toto se skutečně stalo. Podkova je od té doby obloučkem nahoru.

Jinak díky za rady. Ale asi se pokusím sehnat origo hřeb a pokusím se k němu něco navařit tak, aby to šlo zatlouct do hmoždinky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.