Dobročinné aukce - využili byste?

Od: Datum: 18.02.14 10:59 odpovědí: 7 změna: 18.02.14 21:12

na našem serveru - www.blesarna.cz provozujeme dobročinné aukce, prozatím dáváme do aukcí předměty z vlastních zdrojů nebo od přátel, nabízíme ale i možnost zaslání předmětu od dárců do blešárny a tento poté nabídneme v dobročinné aukci, peníze za vydražený předmět jdou přímo od výherce aukce na transparentní účet jim zvolené charitativní organizaci. Bohužel máme velmi omezené místo pro skladování zaslaných předmětů, proto musíme některé s lítostí odmítat.
V případě, že chcete zaslat předmět do blešárny a nechat jej vydražit a přispět tak některé (klidně i vámi zvolené) charitativní organizaci nebo jedinci, kontaktujte nás na emailu charita@blesarna.cz, děkujeme za jakoukoliv podporu

Má otázka tedy zní, využili byste tuto možnost dát vaše "nepotřebné" předměty do dobročinné aukce a dát si tu práci se zasláním nebo jejich přinesením? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.14 11:10
avatar

Asi ne. Ne že bych byla skoupá, ale hlavně mě ve vašem sdělení chybí informace, v čí prospěch se snažíte získat peníze. Tím byste měla začít!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 11:21

Babčo. Tazatelka tam píše, že vydražené peníze lze odeslat i na Tebou zvolený účet. Takže mě se to líbí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 13:25

Zdravím . Mně by zajímalo , kolik skutečných peněz z toho jde skutečně na ten dobročinný účel a kolik si nechává ta charitativní organizace.

Na Tři krále jsem měl před dveřma koledníky. Když jsem jim poděkoval a nabídl tácek s dobrotami - banány ,pomeranče , čokolády ... tak na mně koukali jak na vola a chřestili pokladničkou. To se mi nelíbí. Posílání nějakých darů do ciziny na stavbu škol a pod . přičemž u nás umírají děti , kteří potřebují pomoc se mi také nelíbí. Když byly u nás povodně , tak jsem doma posbíral čerpadla vercajk sedl do auta a jel dělat - zadarmo. Ty lidi nedostaly z charity nic a nebo jenom blbosti. To potřebný rozebral starosta s rodinou. Čemu věřit? ...Tím vás nechci nijak napadat . Pokud vaše finance dojdou na potřebný cíl v naší zemi všechna čest a smekám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 15:21
avatar

Asi bych neposlala. Protože za poštovné dá člověk majlant. Pošta je nenasytná, neustále zdražuje a posílat něco se nevyplatí.

Osobně - to bych dala.

Před časem jsem na jednom inzertním portálu nabízela pěkné hračky po dětech. Zadarmo, jenom za poštovné. Zájem byl, na ZADARMO slyší hodně lidí. Ale poštovné jim nevonělo. Dotazovali se, kolik to bude, tak jsem s věcmi zajela na poštu, dala je zvážit a určit předběžnou cenu. Činila 67 korun. V tu chvíli zájem opadl, hračky si nevzal nikdo.

Poštu mám až v sousední vesnici, jet tam, balit, vypolňovat a platit? Opravdu ne. Věci zadarmo jsem ochotná dát, ale osobně, ne ještě doplácet za poštovné. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 19:11
avatar

A sakra. Já jsem klikla na odkaz. To je hodně drahá "blešárna". ceny se tam pohybují kolem šesti tisíc za předmět. Vesměs jsem viděla dětské kočárky a nějaký fotoaparát. Dál jsem nestudovala. Něco se mi nezdá. Že by jako majitel toho kočárku investoval do poštovného dost velkou sumu a pak výtěžek několika tisíc věnoval charitě? Tomu nevěřím ani trochu.

doplněno 18.02.14 19:14:

A pak. Proč se nás tady ptáte, jestli bychom byli ochotni zaslat na Vaši adresu cokoliv, co už nepotřebujeme a v další větě říkáte, že na uskladnění těch všelijakých předmětů vlastně nemáte místo a že je musíte odmítat. Tak co vlastně chcete? Reklamu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blesarna
Datum: 18.02.14 21:10

Dobrý den,

děkuji za reakce.

Pro dobročinné aukce je přímo k tomu určena kategorie ( http://www.blesarna.cz/browse.php?id=1925), ostatní inzeráty nebo aukce jsou vkladány uživateli blešárny, jejich ceny si stanovují sami. Naše dobročinné aukce (zatím tedy jenom jedna) začínají buď od koruny nebo na nějaké rozumné ceně, kterou si může stanovit dárce, který stejně tak může stanovit konkrétní ověřené příjemce peněz za vydražené předměty.

Peníze za vydražené přeměty jdou na účet kterékoliv ověřené charitativní organizaci nebo jednotlivce, budeme rádi, když uživatelé přispějí tipem, kdo mi mohl být příjemcem. My to pouze ověříme a do opisu aukce dáme informaci. Podmínkou je ale transparentní účet příjemce z důvodu jak naší kontroly o odeslání, tak i kontroly např. dárců, že s penězi za jejich předmět bylo řádně naloženo.

S tím odmítáním předmětů to není tak žhavé, pouze nechceme, v případě velkého zájmu, vysvětlovat dárcům, že jejich předměty nemůžeme přijmout, i když bychom velmi rádi přijmuli úulně všechny věci, které by mohli jít do aukce.

Pořádat dobročinné aukce na blešárně byl takový momentální nápad, blešárna nemá být jako celek zisková, všechny služby jsou zdarma, neplánujeme v budoucnu ani zobrazovat žádnou reklamu, pracujeme ne tom ve volném čase a spíš por radost. Mýšlenka dobročinných aukcí nás napadla až později, proto zjišťujeme, jaký by to mělo ohlas, jestli by byl zájem a na co se máme tedy připravit.

I kdyby byl zájem nulový, budeme dobročinné aukce pořádat z vlastních zdrojů nebo díky přátelům, každému se doma něco nepotřebného válí. Nebyly by možná tak často a vtakovém množství jak bychom si všichni přáli, ale budou. A nšjakou tu kačku někomu potřebnému přinesou. Nás to nebude stát skoro nic.

Od: blesarna
Datum: 18.02.14 21:12

jeste k tomu postovnemu, ano, je to neprijemna zalezitost, my budeme taky platit postovne pri odeslani predmetu vyhercum, sice s prosbou o jeho uhrazeni, ale nebude to povinne, takze to budeme dotovat. To se neda nic delat, po Praze saamozrejme existuje moznost osobniho odberu jak daru, tak vydrazeneho predmetu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.