Kam na výlet se školkáčky a rodiči?

Od: Datum: 13.03.14 13:04 odpovědí: 16 změna: 13.03.14 18:53
avatar

Zdravíčko všem, letos opět vyrazíme s dětmi ze školky a jejich rodiči na výlet. Loni jsme byli v ZOO, rok předtím v zábavním parku, předtím opět ZOO. Nějak nám dochází nápady... nenapadá někoho, kam vyrazit s dětmi 3-6 let v JM kraji (možno i Vysočina), aby je to bavilo a bylo to něco nového? Dívali jsme na na kudyznudy.cz, ale to je spíše pro starší děti, a na památky a skákací boty ty naše špunty fakt nedostaneme:)

Děkuji za tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.14 13:05

westernové městečko?

doplněno 13.03.14 13:36:

pravda, městečko je lepší pro trochu starší děti...wamp má dobrý nápad s prehistorickým parkem, kamarádka tam s dětmi byla a chválila

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 13:13
avatar

Vidíš Jančo, tam jsme byli loni s táborem a vůbec mě to nenapadlo *palec*, jen aby se mrňousové nebáli toho střílení...

doplněno 13.03.14 13:21:

Zjistila jsem, že westernové městečko jsme měl v záloze už loni, ale rodičům se to moc nelíbilo, prý je to pro straší děti (což je fakt)... no uvidíme, zatím ho letos máme jako první na seznamu.

Od: wamp®
Datum: 13.03.14 13:10
avatar

Ahoj MartíCož tenhle prehistorický park? http://www.firmy.cz/detail/26…-real-company-chvalovice.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 13:14
avatar

No halvně, že bydlím pár kilometrů od něj *smich**zed*...Osobně jsem tam ještě nebyla, myslíš, že to je na půldenní výlet?

Od: wamp®
Datum: 13.03.14 13:33
avatar

Proč ne?;)Zavolej tam a domluv se se správcem,on Vám jistě milerád vyjde vstřícTřeba i včetně formy svačinky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 13:21
avatar

Martino, nevím odkud přesně jste ale co tak výlet parníkem po brněnské přehradě?

doplněno 13.03.14 13:33:

Statek Hořátev u Nyburka-úžasný zážitek pro děti z města co neviděly třeba živou kozu, je to trochu z ruky ale třeba je něco ve vašem okolí, Brno-Obřany, zahradní železnice-vnučka byla nadšená a museli jsme koupit vlakovou dráhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 13:24
avatar

To by bylo také krásné, ale protože je to výlet na celý den, potřebujeme to spojit s něčím dalším. Před několika lety jeli do Lednice na zámek, hrála se tam pohádka, potom se podívali do minizoo a zpět jeli parníkem směr Vranov. Moc se to líbilo, ale bohužel teď žádné akce, do by nám na ten parník navazovaly, nejsou:(

doplněno 13.03.14 13:38:

Ta železnice v Obřanech je úžasná, to hned navrhnu, snad najdeme v Brně ještě něco, s čím bychom to spojili (krom ZOO, to už by bylo moc).

Datum: 13.03.14 13:52
avatar

S malými dětmi je to od vás daleko, i autobus by byl drahý. My ale rádi jezdívali s dětmi do Chrudimi - na náměstí v Mydlářově domě je stálá expozice muzea loutek. Princezny, chrabří princové, i strašidelná expozice. Dětem se tam líbilo.

Z Chrudimi jen 2 km do Slatiňan. Tam je v zámku sice hippologické muzeum, ale tím jsme děti nezatěžovali. Zašli jsme k ohradám a prohlíželi si stáda popásajících se koní. Vzpomínáte na"koňský" seriál Dobrá voda? Byl natáčený právě tady.

Nakonec ze Slatiňan pěšky asi 1km na Kočičí hrádek. Je to hrad v lese, vypadá jako opravdový, ale je ve zmenšené podobě. Volně přístupný stále. Byl vystavěn v 19. století pro hry zámeckých dětí. Ty dnešní ho milují stejně. Cesta k němu je nenáročná, vede lesní cestou, nic tam nejezdí. Děti si tam hrály na princezny a prince, rozpoutala se i šišková bitva.

Nakonec se personál /učitelky, kuchařky, školnice/ začaly vsázet, která z nás proleze po čtyřech hlavní zámeckou bránou. Nakonec jsme prolezly všechny za bouřlivého fandění dětí, jenom paní ředitelka se zadrhla v bráně za své pozadí. Já tehdy bez obtíží prolezla, dneska už bych se tam zašprajcovala taky.

Výlet jsme zakončili opékáním buřtů. Nevím ale, jestli se to dneska smí, četla jsem kdesi, že opečená uzenina není pro děti vhodná. Asi tehdejší děti vydržely víc. *smich* Jaga.

doplněno 13.03.14 14:02:

Těch ZOO už máte za sebou dost, ale pro děti je to stále vděčný výlet.

Co ZOO v Jihlavě? Je menší, snadno se přejde, ale je moc pěkná. Vzadu je pro děti na zpestření veliký tobogán, houpačky a prolézačky.

No a potom do akvaparku Vodní ráj. Tady by ti špuntíci sice dali hlídání, ale když jedou i rodiče, zvládli byste to jistě dobře. A určitě by se to dětem líbilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 16:42
avatar

Děkuji, v ZOO JIhlava jsme byli právě loni, rok předtím ve Zlínské ZOO, a potřetí ZOO už je fakt hodně, to by i rodiče zase reptali, že nevymyslíme něco nového...

Chrudim máme fakt trochu z ruky *smich*, a je mi naprosto jasný, jak by dopadla šišková válka, to abychom volali celou řadu sanitek*smich*

Datum: 13.03.14 16:04
avatar

Nejlepší výlet byl vlakem. Hodně dětí vlakem ještě nikdy nejelo. Úplně jsem zapomněla, kde jsme to byli, ale vlak byl největším zážitkem na světě. Vybrala jsem poschoďový vlak a úplně jiný zpět. Jo, počítala jsem s časem a prošli jsme nádražím, koukali na vlaky, čekárnu, dopravní kancelář, okénka s jízdenkami a snědli první svačinku a vypili první pitíčko. To ostatní bylo zanedbatelné. Nádraží a jízda vlakem! To bylo! Dnešní děti neohromíme ledasčím! Spíš jadnoduchými věcmi a tím, že si nesou svačinu v batůžku.;) A druhý nejlepší výlet byl z konečné tramvaje, Bělským lesem, na konci je bývalá školka, ze které udělali hospodu s posezením venku. Pitíčko, tatranka, čurání a na tramvaj. To už je asi 15 let a maminka, se kterou jsem teď mluvila říkala, jak už dospělý kluk vzpomíná na les, veverky a dokonce i srnku jsme viděli. A ta krása, zabloudili jsme, ale zase jsme se našli. :-D Je to srandovní, ale je to opravdu tak!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 16:45
avatar

No a právě proto se mi dost líbí ta železnice v Brně, viz výše;), je to zase něoc jiného, než klasický vlak, už jsem to navrhla a docela se to kolegyni líbí, no uvidíme.

Děti mají železnici celkově rády, výlet na klasickou železnici také chystáme:)

Od: xixi*
Datum: 13.03.14 17:20

Já bych to zaonačil tak, že uděláte anketu mezi rodiči, kam by se chtěli podívat s dětmi v rámci školního výletu. Určitě padne spousta návrhů a pro vás pak nbude těžké něco vybrat.

Souhlasím s jízdou vlakem, je to zážitek a celkově je cesta vlakem taková uvolněnější, větší možnost pohybu a hlavně WC po ruce. Pokud by byl po cestě tunel, bylo by to taky skvělé. My vždycky požádali průvodčí, jestli by před tunelem mohl zhasnout světla ve vagonu a to byl pak řev když se vjelo do tunelu a najednou tma jako v pytli. Řev v naprosté většině byl nadšený nikoliv vyděšený.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 13.03.14 17:26
avatar

Tak to bohužel neznáte naše rodiče. Spolupracovat se dá tak s půlkou... a i ta od nás očekává nápad. My třeba vybereme dvě tři varianty a teprve potom dáváme dotazník, co se rodičům líbí víc. Loni vyhrálo zoo nad westernovým městečkem... a ten vlak asi taky neklapne, školka má bohužel dost omezené finance a máme smlouvu s místním autobusovým dopravcem, takže kamkoli je třeba, jezdíme s ním.

No, jsem zvědavá, jak to dopadne.

doplněno 13.03.14 19:04:

Xixi, moc děkuji za odkazy, to se bude hodit:) To víte no... když máme zábavu nebo nějakou akci, pomáhá jen zdravé jádro několika rodičů a ti, co nehnou ani prstem, to nakonec nejvíc pomluví:(

doplněno 13.03.14 19:25:

Tak u nás jedou rodiče právě jako dozor:) Takže hlídáme jen těch pár dětí, jejichž rodiče jet nemohou. Prostě výlet celé školky i s rodiči. A stejně se najdou takoví, kterým nic nevoní, ale to je asi všude, že.*zed*

Od: xixi*
Datum: 13.03.14 18:51

To je klasika, rodiče čekají, co školka zařídí a pak brblají a ohrnují nos.

Požádal jsem manželku a ta koukla, kam jezdívají se školními dětmi, takže je potřeba to prostudovat zda je to vhodné i pro školkové děti:

www.jalovydvur.cz - program se dá domluvit podle přání a věku dětí

www.lamacentrum.cz - bylo v plánu, ale nakonec se výlet neuskutečnil, takže nemám žádné info z první ruky

www.batakanal.cz - jízda lodí, děti nadšené, chce to najít kam pokračovat dál na výlet

www.merlinskinderwelt.com/cs/

www.olesnice.cz/olesnicke-muzeum-strasidel

výlet z Brna do Blanska vlakem (8 tunelů). Z Blanska po zelené značce k hotelu Skalní mlýn (asi 8km). Od Skalního mlýna k Punkevní jeskyni silničním vláčkem, měl by jezdit celoročně. Pak lanovkou k vyhlídkovým můstkům propasti Macocha.

www.ratiskovka.com - půjčovna šlapacích drezín

doplněno 13.03.14 19:21:

@martinaa není zač, jen manželka zalovila v sešitech :)

S těmi rodiči to znám. Děti nadšený, rodiče otrávení, pomlouvají učitele co výlet naplánovali atd. Kolikrát už jsem takovému rodiči položil otázku pro koho je výlet určený. Že bavit to má hlavně děti, rodič jet může ale nemusí. To mě třeba hlava nebere, že na školní výlet třeťáků se přihlásí třeba deset rodičů, že by chtěli jet s dítětem, ale dělat dozor to né.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 18:09
avatar

Milá Xixi, Tvůj zážitek s tunelem ve mně vyvolal vzpomínku.

S kolegyní jsme vezly tlupu nevycválaných osmáků motoráčkem po posázavské trati ze Zruče do Světlé. Čekala nás exkurze ve sklárnách. Těsně před vjezdem do Ledče jsme projížděli Podhradským tunelem, je 251 m dlouhý. Tma ve vlaku byla jako v pytli. Osmáci svorně ječeli jako opice. Najednou se ozvala mlaskavá rána - jako facka a jekot: Hynku, ty prasáku jeden! *smich*

Vyjeli jsme z tunelu a měli jste vidět ty ostatní cestující. Koukali podezřívavě navzájem po sobě, kdo je ten Hynek, který se neslušně zachoval. Ten musí mít určitě rudou tvář. PODLE TOHO HO VŠICHNI POZNÁME!

Nikdo si neuvědomil, že to jedna vtipná žákyně tleskla do dlaní a jen zařvala. Chudák Hynek jen seděl a nic neprováděl.

Další ostuda se udála na hradu Lipnice, kdy nás kastelán z prohlídky skoro vyhodil, ale to už by bylo vzpomínek moc. Dodnes na tu třídu ráda vzpomínám, byli vesměs všichni fajn. I když lumpáren bylo pořád plno. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 13.03.14 18:53

Jojo to jsou klasické tunelové scénky :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.