1xMam nárok na podporu?

Od: Datum: 17.02.14 18:44 odpovědí: 8 změna: 18.02.14 17:04

dobry den marodim 380 dní ted budu ukončovat marození praci kterou jsem vykonávala nemohu již ze zdravotních důvodů vykonávat tak budu muset dát výpověd chci se zeptat jestli mam nárok na pobírání podpory na uřadě práce děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 17.02.14 18:47

Pokud jste byla v posledích dvou letech 12 měs. Pojištěna. Poté ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.14 18:50
avatar

Někde jsem slyšela,že se po delší době nemocenské, chodí před komisi a mohou Vám přiznat invalidní důchod,ale to si asi musíte zažádat u svého lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.02.14 18:58

Podívejte se na zák. č. 435/2004 - Podpora v nezaměstnanosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lotus*
Datum: 17.02.14 19:18

Myslím, že ano, i nemocenská by se měla brát jako pracovní poměr. Zde je onen zákon - podpora v nezaměstnanosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.14 20:47
avatar

Nárok na podporu mít budete, ale dejte si pozor, aby se Vám podpora v nezaměstnanosti zbytečně nekrátila (v písemné výpovědi musí být uveden vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti).

------- Já bych výpověď nedávala. Nechte se zaměstnavatelem vyslat k závodnímu pro posudek, zda můžete nadále vykonávat sjednaný druh práce. Pokud ne, bude Vás zaměstnavatel muset převést na jinou vhodnou práci. Nebude-li takovou práci mít, může Vám dát výpověď a po celou výpovědní dobu vyplácet náhradu mzdy.

Výpověď od zaměstnavatele by byla v případě pracovního úrazu nebo nemoci z povolání, případně pro nadbytečnost s nárokem na odstupné. Jestli jde o nemoc obecnou, nárok na odstupné by nevznikl.

------- Pokud se rozhodnete zaměstnání ukončit sama, uveďte ve výpovědi zdravotní důvody (např.: "Dávám výpověď ze zdravotních důvodů"), jinak by se Vám po celou podpůrčí dobu krátila podpora v nezaměstnanosti. Zdravotní důvody budete muset úřadu práce doložit např. lékařskou zprávou, případně se budete muset podrobit prohlídce u lékaře, ke kterému Vášs vyšle ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: auto®
Datum: 17.02.14 22:23
Po roce nemocenske byste opravdu mela jit pred komisi a teoreticky dostat invalidni duchod. Poradi vam s tim lekar a mozna i personalista v zamestnani.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 16:54
avatar

Výpověď na žádný pád nedávejte! Nevím jak se to řeší, ale výpovědí určitě ne!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 17:04
avatar

Požádejte si co nejdřív o prodloužení dávek - žádá se na OSSZ, zeptejte se tam Na každé OSSZ je někdo, kdo Vám s tím poradí a u něhož se žádosti podávají. Pokud Vám to povolí, prodlužuje se o 3 měsíce a lze žádat opakovaně až 4x za sebou, takže pokud splníte podmínky posudkářů, můžete dostávat dávky ještě dalších 380 dní. Budete mít čas domluvit se s Vaším praktickým lékařem, zda požádat o invalidní důchod. Lékař by měl mít z praxe zkušenosti, jestli to má nebo nemá smysl.

Rozhodně nedávejte výpověď, ani nepodepisujte dohodu o rozvázání pracovního poměru. Počkejte, až jestli nebude jiné východisko, ať Vám dá výpověď zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.