Proč ČR hraje na mecenáše?

Od: Datum: 12.03.14 11:04 odpovědí: 12 změna: 12.03.14 22:09

Dobrý den, právě jsem si na netu přečetla výzvu o konání veřejné sbírky pro Ukrajinu. Přiloženo je číslo konta. Nechápu proč. Nemáme ani na své vlastní potřeby, peníze potřebuje naše školství, zdravotnictví i další rezorty. Ale pořád si hrajeme na mecenáše. Postavte školu v Africe, kupte kozu do Afriky, teď zase Ukrajina. Pochopila bych to tehdy, když bychom u nás žili všichni v blahobytu - tak proč se nepodělit s potřebnými? Ale k blahobytu máme stále daleko.

Nedávno mi přišel mail, že pan Sobotka vyčlenil 10 miliónů na léčbu raněných Ukrajinců u nás. A na postižené děti, na jejich léčbu, vozíčky se u nás musí potupně sbírat plastová víčka od lahví. Tak kde to jsme?

Když u nás řádily povodně, žádný stát se příliš nehrnul s pomocí. Prý si česká republika o pomoc NEPOŽÁDALA, tudíž žádnou neposkytli. Sami nežádáme, zato ten svůj dobročinný frňák strčíme všude!

Je mi z toho všeho smutno. Vím, že do sbírky přispět mohu a nemusím, není to povinné. Ale řada lidí určitě přispěje a kdo bude potom ten hezký? Naši politici. A obyčejní lidé zase budou sbírat víčka a budou mít stejně hluboko do žlabu jako předtím. Tohle nepovažuji za žádnou pomoc.Pokud mi pošlete milión, taky slibuji, že ho rozdám potřebným. Ale ze své kapsy nemusím dát nic, rozdám jen to, co mi ti dobráci nasypou. A kdoví, jestli všechno! *zed* Jaga

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.14 11:15

V tomto případě souhlasím. Pokud jde o přírodní katastrofu typu Haiti, Sumatra, hurikán Katrina, tady je pomoc na místě, za to nikdo nemůže. Vyslat stovky humanitárních pracovníků, peníze i potřebné vybavení je v tomto případě bez diskuze.

Ale v případě takovéhoto konfliktu, který si zavinili lidé? Copak Ukrajinu někdy zajímalo, co se děje u nás? Naše raněné by vozili na Ukrajinu? Promítají v ukrajinské televizi záběry z našich záplav? Napadá mě k tomu jediné slovo.

Na.rat.

Datum: 12.03.14 11:29

?jelikož jsme v UNII a chceme ji získat do Unie,,proto se tam dělá sbírka máme s ní "společné "hranice tutíž jsem "chráněni od Ruska...

doplněno 12.03.14 11:35:

Ukrajina nechce se připojit k Rusku ,chce vstoupit do UNIE,,proto je tahle situace a my jim tedy pomáháme ..

Datum: 12.03.14 11:46

Pokud se jedná o veřejnou sbírku, přispívat přeci nemusíte, nikdo vás nenutí. Kdo chce, přispěje, kdo nechce, nepřispěje. Je to jednoduché.

Datum: 12.03.14 11:52

Správně, Ohneto, jste bystrý, toto zcela chápu, viz moje věta:

Vím, že do sbírky přispět mohu a nemusím, není to povinné.

Jen mi připadá, že chceme látat cizí kabát, ale záplaty na ten náš vlastní nám chybí. Jaga.

Datum: 12.03.14 12:13

Milá babojago, jasně, že je "sbírka" dobrovolná, jak jinak, ale asi jde o princip.

Když bysme přirovnali naši republiku k rodinně:

matka šetří kde může, na jídlo jí toho moc nezbývá, děti chodí ošacené ze sekáče, do školy chodí v botech co podědili a otec? Vezme úspory a jde k sousedovi a všechny mu předá protože je momentálně bez peněz (odjel v lednu na měsíc na Havaj a v červnu se mu nějak korunky rozutekly a teď nemá na jídlo).

Prostě rodina by měla napřed zachránit sebe a všechny potřebné (babičku se zlomeným krčkem apod.) a pak se pokusit ze všech sil pomoci sousedovi. A to podotýkám, že když mi ten soused nepomůže v mé nouzi...pak to ení přítel a příště už mu nepomohu...proč taky...pd toho přece přátelé jsou. Jestli nepomohou ...nejsou to přátelé.

Takže k vašemu názoru...vivat *placni*

Od: buss®
Datum: 12.03.14 12:41

ČR si na mecenáše nehraje, jen někteří z politiků, kteří se neptají lidí co si o tom myslí, no jako vždy. Ostatně z našich daní se už Ukrajinci léčí a začnou chodit na VŠ. Kdo nakonec ví, proč to vzniko a kdo se tam mele a kdo chce k moci? Tož berme to tak že nechají přes něco proudt z Ruska k nám. Ale pokud se na nás naštvou Rusi, to pak poznáme, uhradí nám ztráty v rodině politici? Takže, když lid drží hubu a neumí si vládnout...

Datum: 12.03.14 12:48

Rozpočet zdravotnictví je kolem 280 miliard, ministr daroval Ukrajině 10 milionů - to jsou cca 3 stotisíciny rozpočtu. Chápu, že deset mega je pro jednotlivce obrovská částka, ale v rozpočtu zdravotnictví je to jako prd do lesa. A pokud uvážíte, jak často marnotratně a nesmyslně zachází vlády s našimi penězi, tak tyhle aspoň někomu pomohly.

Co se týká veřejných sbírek, tak tím, že někdo přispěje, nikoho neochudí (nanejvýš sebe). Takže odsuzovat je je přinejmenším nelogické. Kdo ne co přispěje nebo nepřispěje je každého věc - a když se postavíte v kteroukoliv denní či noční dobu k pokladnám libovoilného supermarketu, tak zjistíte, že v blahobytu u nás žije víc lidí, než by se zdálo. Možná ne v porovnání s Německem, ale určitě v porovnání třeba s tou Ukrajinou.

Já jsem rád, že naše země žádnou humanitární pomoc nepotřebuje a doufám upřímně, že nikdy potřebovat nebude.

Datum: 12.03.14 14:38

Já chci taky příspěvek ! - jsem už v důchodu, a nemůžu si užívat ! - stačilo by mi, kdyby každý poslal 5-10 kč na mé konto : 123 456 78910 xyz. Děkuju - a na Seychelách si na vás vzpomenu. Zdravím.

doplněno 12.03.14 15:00:

Vřelé díky - zapomněla jsem, že jsem si peníze už převedla na nový učet na Bahamách, aby na něj exekutoři nemohli, pošlu nové číslo.

Od: axus®
Datum: 12.03.14 14:44

Tak sem Ti teda prispevek poslal, kdyz tak pekne prosis, ale penize se obratem vratili, ze pry ucet neexistuje.

Tak holt mas smulu. Snaha byla.

Od: olaf71*
Datum: 12.03.14 14:56

možná by nebylo špatné to otočit. potřebným v ČR 10 mega a na UK sbírat víčka.

Datum: 12.03.14 15:55

Tak za to bych hlasovala ve volbách.

Datum: 12.03.14 22:09

Problém je ještě hlubší. My nejen že máme jako republika málo, my máme ještě méně než málo. Protože kdo má víc - ten kdo nemá ani korunu, nebo ten, kdo k tomu ještě dluží dva tisíce miliard korun? Schválně nepíšu 2 biliony, to zní skoro jako miliony a nezdá se to tolik. Úroky z této částky už nás začínají táhnout pod vodu. Celá EU je podobně zadlužená, iluzi růstu vytváří pouze tisknutím nových peněz. Viděl jsem některé části asociační dohody, kterou EU Ukrajině nabídla. Narovinu - to by podepsal jen sebevrah. Pokud to přijmou, bude to znamenat kolaps ukrajinské ekonomiky. Neříká se mi to snadno, ale Ukrajina by udělala nejlíp, kdyby se orientovala spíš na bohaté a stabilní Rusko. Velké státy EU sledují jen svoje vlastní zájmy, potřebují odbytiště pro svoje výrobky a zdroje levných surovin. Na Ukrajině se dá krásně vydrancovat půda, tak proč nezainvestovat do pár křiklounů a dát jim do rukou molotovy? Pár odstřelovačů taky nestojí moc. No ale uvidíme, jak to celé dopadne. Btw. Rusko EU nepotřebuje, klidně se může obrátit k Číně, takže nějaké plané výhružky asi nezaberou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.