3 měsíce prošlý OP - pokuta?

Od: Datum: 11.03.14 16:23 odpovědí: 1 změna: 11.03.14 19:01

Ahojky. Mamka má kamarádku. Ta kamarádka je Slovenka. Žije tu už moc dlouho, ale v prosinci jí prošla občanka (normálně slovenská) a doteď nemá novou. Vždy, když bylo potřeba jela na slovensko, ale teď jsme jí řekly, že je možné jet na slovenskou ambasádu do Prahy, to ona nevěděla. Jak se to teď bude řešit, je možné, že třeba bude vykázaná z ČECH? Nebo bude platit pokutu za prošlý OP? Jsou někde nějaké sepsané zákony? Ona to opravdu nevěděla a cesta na SVK jí stojí 3 000kč. Je to ho na ni moc. ..díky moc...:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.14 19:01
avatar

Nevědomostí by maminčina kamarádka argumentovat neměla (neznalost zákona neomlouvá). Podle mne bude pro kamarádku nejschůdnější vyřešit záležitost na Slovensku, protože ji cesta pravděpodobně přijde na méně než případné pokuty. Bude-li občanku řešit v místě trvalého pobytu, může se to obejít bez pokuty.

Nedávno jsem takto pomáhala řešit občanku jedné důchodkyni u nás (v ČR). Paní měla OP propadlý přes rok a čtvrt, napřed jí chtěli vyměřit pokutu 1.000 Kč, ale nakonec úřednice uznala její omluvu, že jako důchodkyně nikam nechodí, OP nepoužívá a tak si nevšimla, že už propadla.

Vím, hloupá omluva. Ale prošla ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.