Sv. Valentýn u Vás

Od: Datum: 14.02.14 10:14 odpovědí: 26 změna: 15.02.14 21:51
Zdravím všechny.
Sv. Valentýn a pátek k tomu . Co na dnešek plánujete? Slavíte? Jste proti? Co Vy na to? M

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 14.02.14 10:31

Slavíme? to není to správné slovo. Ale mám nejen tento den ráda. Dostat od srdíčka maličkost, v dobré pohodě strávit jakýkoliv večer není k zahození. Právě teď jsem objednala lístky na Spirituál kvintet. Sice koncert nebude dnes, ale základ dárečku mám. Sebe nechám překvapit co mi Valentýn připraví.

Datum: 14.02.14 10:37
To je hezké.
p.s.: také se mi termín "slavit" moc nelíbil, ale nenašla jsem vhodnější ;)
Od: karin*
Datum: 14.02.14 12:11

My si s manželem uděláme hezký večer (večeře, víno, film atd.), ale to děláme často Valentýn nevalentýn

Od: nika86
Datum: 14.02.14 10:37

Valentýn je další vymyšlená kravina, aby měli obchody větší tržby. Když to chce někdo slavit, ok, ať si udělají hezký večer, ale dávat si roztomilý plyšový plyšáky, kytky a šperky za spoustu peněz je blbost. ;)

Datum: 14.02.14 10:39

Neslavím, je to další "svátek", který u nás nemá tradici. 1. máj je ten pravý lásky čas

Od: vis*
Datum: 14.02.14 10:42

Na dnešek plánuji noční směnu a i kdyby nebyla, tento importovaný svátek neslavím. *dril*

Datum: 14.02.14 11:02

Z jedné práce do druhé, autobus, Mekáč a spát :D

doplněno 14.02.14 12:49:

Přesně tak ;)

Datum: 14.02.14 11:31
Hlavně s humorem ;).
Datum: 14.02.14 11:29
Dovolte mi malou úvahu:
Tento svátek je pro nás nový.
V anglosaských zemích se slaví už od 14 století. Dokonce některé prameny hovoří o tom, že je jakousi odvozeninou z jakéhosi starého římského svátku. Přežil i bouřlivý přechod od křesťanství k anglikánské církvi. Díky kolonizaci se "ujal" i v Americe.
A teď se ptám. Pokud je to křesťanký svátek, proč u nás upadl v zapomění? Když se nikomu nepodařilo "vykořenit" některé keltské svátky?
A odkud je importovaný? Z ameriky nebo anglie?
Chápu, že vše nové má spoustu odpůrců a potřebuje čas, než se stane skutečnou tradicí. Ani Vánoce neslavili lidé odjakživa ;).
V tom jakým způsobem uchopila svátek komerce se asi všichni shodneme. ;)
Já osobně nevidím důvod, proč neprožít hezký den či večer s partnerem. Klidně bez dárků - vždyť dát se jeden druhému navzájem je hezčí než plyšák a zdravější než čokoláda. Někdo může oponovat, že je to pokrytecký přístup. Na to odpovím. Kdo si na Velikonoce vzpomene, že se připomíná úmrtí Ježíše? A Vánoce slaví i nevěřící...
To není malá úvaha ;). A díky za všechny Vaše příspěvky - jsou zajímavé. M
Datum: 14.02.14 12:54

V době pubertální zamilovanosti mě to bralo, teď už ne.

Nicméně vzhledem k tomu, že dceřino jméno není v kalendáři, rozhodli jsme se s manželkou, že její svátek budeme slavit dnešní den, protože jméno, které je tam zapsané je tomu jejímu trochu podobné.

A hlavně dnes je Mezinárodní den darované knihy, takže můžeme slavit všichni, kteří máme rádi knihy... *palec*

Datum: 14.02.14 13:33

Gotreku, že jsem tak smělá, Vy máte Valentýnku?

Datum: 14.02.14 14:11

Valentýnu ne, je to podobné.

Datum: 14.02.14 13:39
...takže dceři z lásky knihu ;)
Datum: 14.02.14 16:50

Taky bych nenapsala že ho slavíme:) My si dnes zajdeme na hezkou večeři. před kterou si dáme dárečky, potom doma film a tak:) A na víkend máme již tradičně zamluvený víkend ve wellness hotelu.Ale tohle děláme docela často, Valentýna k tomu nepotřebujeme:) Doufám, že mi muž neudělá to co minulý rok- pověřil kluky v práci a s jejich pomocí vystříhal snad "milion" mini srdíček a další "tisíc" větších, které mi pak rozházel po celé ložnici, na jeho obranu- vypadalo to hezky a tuším,co je to stálo práce, ale ten úklid poté nikomu nepřeju, vysavač sice vlastním, ale ta větší srdíčka mi ani lux nebral,a ta malá se zasekávala o koberec, takže jsme hezky zaklekli a sbírali :) Ale nasmáli jsme se u toho hezky:) Doufám, že letos se Valentýn u nás doma obejde bez podobného úklidu:D

Datum: 14.02.14 18:18
to je skvělé - na to jistě nezapomenete ;)
Od: hm®
Datum: 14.02.14 17:31

Co na dnešek plánuju? Nic. Je prostě pátek.

Od: lotus*
Datum: 14.02.14 18:32

Jsem pro, každý důvod k oslavě, dárečku a projevům lásky je dobrý.

Datum: 14.02.14 18:54
Datum: 14.02.14 19:01

Co na dnešek plánuji? Sedím u PC a pracuji. Manžel si na takové "blbosti" jako jsou nějaké svátky, oslavy, výročí apod. nepotrpí, nikdy nic nedostanu, ani drobnost, nic. Takže si jen tak v duchu přemítám, jaké by to bylo, kdybych nějaký dáreček dostala :(

Datum: 14.02.14 20:05
...třeba dopadne alespoň tohle ;)
Datum: 14.02.14 19:15

Ráno se mi chtělo napsat, že bych se klidně mohla dát k Jehovistům (také nic neslaví) ale před chvílí volal manžel z chalupy a říkal, že mě má rád a je mu smutno. Valentýn?, netuším, možná chtěl jen abych na zítra uvařila.

Od: hm®
Datum: 14.02.14 19:36

> ... možná chtěl jen abych na zítra uvařila

*haha*

Datum: 14.02.14 20:00
no není to krásné, když se muž překoná? ...pak ho nemiluj... a o tom to je ;)
Datum: 14.02.14 20:28

Taaak z práce doma, trocha serfování, vana a postel *smich*

Datum: 15.02.14 07:27

Valentýna neslavíme, už kvůli tomu, že to není typicky český svátek. Přibývá nám kdeco a přitom mnoho lidí nic neví o příchodu věrozvěstů, o upálení Jana Husa, o dnu české státnosti, o významu 28. října.

Podle mě se ale zamilovanost neprojevuje tím, že jeden den v roce padnu svému milému kolem krku a dám mu plyšáka, ale ta pravá zamilovanost je ve vzájemné toleranci, ohledech, pochopení druhého, porozumění. Po celý rok, nejen 14. února. Vím, o čem píšu, jsme s manželem už 39 let. i když ho občas napadnou pořádné ptákoviny, musí mít člověk soudnost a pochopit ho, nebo aspoň mu to rozumně rozmluvit. A vo tom to je! *smich*

A protože 18. února slavím své už x...té narozky, raději ty 4 dny počkáme a oslavíme si to všechno při jednom. *slunce* Jaga.

Datum: 15.02.14 21:51

Tohle mne včera pobavilo na FB... a vzpomněl jsem si na to při čtení předchozího příspěvku (konkrétně té pasáže o vrhání do náruče jednou za rok).

Snad se také zasmějete...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.