Tetování případně piercing vs reakce okolí

Od: Datum: 13.02.14 19:05 odpovědí: 24 změna: 15.02.14 09:45

Zdravím všechny :)

Před chvílí jsem přispívala do diskuze,tak mě tak napadlo založit novou.

Máte tetování případně piercing? A jak na to reaguje okolí? A co třeba když hledáte práci? Nejsem odpůrce (naopak),spíš mě jen zajímá,jestli s tím máte stejné zkušenosti jako já :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.14 19:12

Nemám. Decentní a vkusné tetování se mi líbí, piercing moc nemusím

Datum: 13.02.14 19:16

Ono je to ve 20ti letech pěkný, V 50ti sedět v tranvaji s ještěrkou na zápěstí...taky pěkný pohled...

Datum: 13.02.14 19:19

Ono mě už taky dávno není 20 :)

doplněno 13.02.14 19:29:

tedy zase až tak dávno ne ... :D

Datum: 13.02.14 19:20

Nedávno k nám do bytu přišli řemeslníci, jeden měl tetované celé ruce a krk (víc jsem neviděla) v dolním rtu měl malý kroužek (víc jsem neviděla), pro jistotu jsem zamčela pokoj kde jsou doklady a peníze. Byl to šikovný a příjemný kluk ale prostě jsem si nemohla pomoct.

Od: jezevecmoudry
Datum: 13.02.14 19:30

5x tetování, další přibydou. Jen dodám, že první jsem si nechal udělat před 3 lety, když mi bylo 35...

Datum: 13.02.14 19:33

Chápu,já taky pořádně začala až ve 30...je to návykové :)

Od: martin1965*
Datum: 13.02.14 19:50

Beru všechny, kteří si to nechají udělat přirozeně, ale lituji těch, kteří si to nechají udělat, protože to někde viděli a chtějí být moderní.

Datum: 13.02.14 19:56

Přesně tak !

Datum: 13.02.14 20:12

Ahoj, nemám nic takového a lidi co to maj mi připadaj divný.

Datum: 13.02.14 20:24

Tetování - aktuálně 6 (určitě jestě přibudou), ale všechny se dají víceméně zakrýt; piercingů by se taky pár našlo :) s okolím problém rozhodně žádný a co se týče práce - pracuji jako manager pro německou společnost a bez problému.

Datum: 13.02.14 20:33

Mám, a už se těším až přidám. Nic velkýho, malé a decentní,myslím teda to tetování,ale chce to premýšlet o motivu a umístění.Piercing nemám a neuvažuju o něm.

Od: pest®
Datum: 13.02.14 21:08

Pokud se jedná o nějaké rozumné decentní tetování, která má nápad a je kvalitně zpracované (vlastně umělecké dílo), tak za mě *palec*
Pokud je to tetování typu, nějaký černý shluk čar, hvezdičky, ještěrka, no prostě bez nápadu, jen proto že to je moderní a vypadá to jak černý flek, který bych kreslil já lihovku, tak za mě *blee*

Piercing, v podstatě to samé, šperky se mi líbí, ale čeho je moc toho je přílíš, takže opět něco decentního a s rozmyslem co a kam.

P.S. Jsem muž, tetování ani piercing nemám, to co píšu platí o ženách, u chlapů je mi to celkem šumák, po těch nekoukám ;)

doplněno 13.02.14 21:11:

Jen bych doplnil nemám nic proti shulku černých čar, hvězdičkám, ještěrkám, abych se někoho nedotkl, i toto může být pěkně uděláno a může se mi to líbit. Myslím spíš to provedení, pokud to dělá nějaký matlal a člověk co to má, to má, jen proto, že to má...doufám, že si rozumíme ;)

Datum: 13.02.14 21:09

J8 mám třeba delfína mořského koníka, taky by se dalo říct, že bez nápadu... apřitom skutečný význam vím jen já:)

Od: morpf
Datum: 13.02.14 21:13

Znama je tetovana snad po celym tele (vyjimaje obliceje samozrejme). Okoli nereaguje nijak..taky proc by meli kdyz je jim do toho houby a co se prace tyce.. cestuje po svete jako pruvodkyne. Pristi mesic odleta delat pruvodkyni na lod do karibiku.

Datum: 13.02.14 21:27

Tak je to o lidech,já tedy pár zážitků mám,ale to spíš,že jsme v menším městě. Právě mám tetování taky skoro všude,proto se tak ptám :)

Datum: 13.02.14 22:32

Dobrý večer, pierc jsem měla za mlada v obočí, teď už mi zůstal jen pupík. Tetování mám zezadu na krku, lebku s růžemi (má to svůj význam:)).Přemýšlím nad dalším tetováním, ale ještě jsem si žádné pořádné nesesmolila. S negativními reakcemi jsem se nesetkala. Kamarádka je celá potetovná kromě obličeje, a má piercing v nose, obočí a ve rtu, Nemá to vůbec sladěné, tetování každý pes jiná ves a významu to taky moc nepobralo, no je ještě poměrně mladá, ale na "starý kolena" se uvidí:) Doufám, že z mých růžiček nebudou za pár let hnusné seschlé řůže:D Jinak kamarád je také celý potetovaný a má to dokonale sladěné a tvoří mu to vlastně dohromady jedno velké tetování.Proti tetování ani piercingu nic nemám, ale když jsem tehdy přišla v patnácti domů s piercem v obočí, maminku to málem položilo, tatínek jen zakoulel očima a nic neříkal:)

Od: vis*
Datum: 14.02.14 09:16

Mám tetovaná ramena, zvířecí motivy. Další už nechci, sundat nebo pozměnit stávající také nechci. Většině seznámených je to úplně jedno. Z těch, co se vyjadřují, zhruba dvě třetiny nesouhlasí, jedna třetina schvaluje. Čili v podstatě očekávaný výsledek.

Datum: 14.02.14 09:49

Jen abych doplnila - člověk, co mě odsoudí jen na základě tetování (sem tam obrázek, žádné divoké malůvky), aniž by cokoli věděl o mé osobě, tak je pro mě tak trochu ubohý. Stejně jako lidé, co odsuzují na základě neznačkového oblečení a podobně). Nevím věru, jak o nezvat lépe. Znám spoustu tetovaných lidí i lidí s piercingem, a jsou to velmi inteligentní, společenští a příjemní lidé. Jen zatvrzelí odpůrci na ně koukají skrze prsty s předpotopním názorem, že tetování je jen pro kriminálníky. Bohužel si tohle myslí i otec přítele, ale to je jen a pouze jeho problém. Nikoli můj.:)

doplněno 14.02.14 11:03:

Ukulele, rohy pod kůží už nejsou "sem tam obrázek" :D Ono je to samozřejmě člověk od člověka, ale prohlásit, že tetovaný člověk není normální, aniž by o něm něco věděl, je hodně hloupé tvrzení. ;)

doplněno 14.02.14 13:35:

To jsou pak buď frajeři-lháři, nebo magoři :D Samozřejmě, že to bolí, někoho méně, někoho více. Já to kvůli krásnému obrázku vydržela, ale že by mě to nějak těšilo a naplňovalo, že to bolí, tak to fakt ne :D

Datum: 14.02.14 10:29

po Ústí chodí jeden potetovaný, který má na lebce takové hrboly, asi má něco pod kůží, vypadá to příšerně, ale on se vypadá v pohodě. Já jsem se bohužel nikdy nesetkal s potetovanými pohodáři, většinou to byli arogantní a namyšlení floutci, bažící po kariéře.

Datum: 14.02.14 11:28

Tak to souhlasím, že to je hloupé tvrzení, proto já používám slovo divný, dá se pod tím vycítit jak nenormální, tak odlišný, ale není to přesně nenormální. Mě to prostě přijde divné, ať již vzhledem k cenám tetování, tak způsobované bolesti, infekcích a ještěch těch komentářích potetovaných. Jako že to nebolí, když jsem jim řekl, že lžou, že je v kůži spostu nervových zakončení a každé poškození kůže bolí, tak mi přiznávali, že to bolí, stejně jako piercingu, zcela nesmyslné tvrzení, že to nebolí,no nechat si propíchnout obočí, nebo nos ze strany a prohlásit, že to nebolelo, tak to je buď lhář, nebo sadomasochista, což ale není normální, jen v určitých komunitách, kde se združují lidé, kterým bolest způsobuje rozkoš.

Od: lotus*
Datum: 14.02.14 18:38

Mám, drobné, decentní. Nikdy mi to nijak nevadilo.

Datum: 14.02.14 18:52

Nemá, ale chtěla bych křídla na záda a přes ruce (ramena, paže). Tetování se mi líbí.

Datum: 15.02.14 09:40

Bývala jsem dost nesmířlivá, ale přešlo mě to. Časem jsem se naučila: Je to každého jeho tělo, ať si s ním dělá, co chce. Přesto se mi to dodnes nelíbí.

Mladá, 20 letá dívka má na ňadru krásného motýlka. V 50 už ho má v pase a v 70 na koleně.

Měla by to být taková výsada mladých a ve vyšším věku pryč s tím. Bohužel to nejde. Ale mění se vkus a mění se i vlastnosti kůže /elasticita/ a to, co v mládí vypadalo jako něžný brouček je na stará kolena tlustý hovnivár.

Proto, ať si každý dělá, co chce, ale nejsem přítelem tetování a piercingů. Ostatním to neberu. Co člověk, to názor. Jaga.

Datum: 15.02.14 09:45

2x. záda a lýtko. A okolí? někdo pozitivně,jiný negativně. Ale pro okolí jsem si to dělat nenechal. Ale pro sebe a tak mě může okolí políbit víte co.Když vidím někoho s obrázkem,dívám se co by asi měl ten výtvor znamenat a proč asi si tro ten dotyčný,dotyčná nechal udělat.piercing nemusím,ale neodsuzuji.Každého věc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.