Čištění brýlí

Od: Datum: 12.02.14 18:09 odpovědí: 20 změna: 05.01.16 14:13

Prosím o zkušenosti vás, kteří nosíte brýle - čím je čistíte?

Nemám na mysli mytí vodou se saponátem ani čištění ultrazvukem u očního optika. Jde mi o konkrétní přípravky učené k čištění brýlí a vaše zkušenosti s nimi.

Doplňuji, že doteď jsem používala Opticlean, který mi dochází, a já řeším dilema, zda si koupit nový nebo vyzkoušet něco jiného.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.14 18:11

Používám mikroutěrku na optiku a čistící papírky z Lidlu.

Datum: 12.02.14 18:45

Někdy to čistím přípravky na monitory notebooků, jinak teplou vodou a suchou hadrou...Vše ostatní mi přijde jako vyhozené peníze.

Datum: 12.02.14 18:45

Já používám WHITEclean.

Datum: 12.02.14 18:56

Můžu poprosit o zkušenosti s ním. A pokud jsou dobré, tak kde se dá koupit. Děkuji.

Datum: 12.02.14 19:17

Mám s ním dobré zkušenosti. Na sklech se neusazuje prach a nešpiní se tak rychle. Přípravek používám i na čištění zlatých šperků. Kde jsem ho ale koupila si již nevzpomínám.

Datum: 02.09.14 10:37

já ho mám také a koupila jsem ho na Zahradě Čech,je docela drahý ale funguje.

Od: xixi*
Datum: 12.02.14 19:14

Trenza ubrousky na čištění brýlí, jsou balené po jednom, nosím je sebou. Doma opticlean.

Od: paw®
Datum: 12.02.14 19:22
Cistici papirky z lidlu.
Datum: 12.02.14 19:33

Mimo domov ubrousky z Lidlu, doma technický líh (kupuji za jiným účelem v Tescu, asi 80 Kč za litr) a hadřík. Plastovým čočkám to očividně nijak nevadí.

Datum: 12.02.14 20:00

Manželka i kluk používají také ty čistící papírky z lídlu, a ještě se tím pak krásně vyčistí mobil, hodinky..

Datum: 02.09.14 10:38

mohu doporučit ze své zkušenosti, také kupejeme a také používáme na mobil a hodinky, krásně voní

Datum: 12.02.14 20:21

S velkou spokojeností používám vlhčené ubrousky z Lidlu. Stojí pár korun, je jich tam dost, perfektn odmašťují a po dlouhodobém používání nepozoruji, že by byla skla poškrábaná.

Datum: 12.02.14 21:30

Vidím, že spokojenost s "ubrousky z Lidlu" docela převažuje, tak je taky vyzkouším. Popravdě jsem se trochu obávala poškrábání plastu, ale zdá se, že to nehrozí.

Všem děkuji za odpovědi, ale otázku tím nikterak neuzvírám. Budu vděčná i za další zkušenosti.

Datum: 13.02.14 19:40

Tak teda úplně po pravdě. Mám dost drahá skla brýlí, "Warilux", možná se to píše jinak. Ale jedno sklo 4.500Kč. plus obroučky.Takže nemohu měnit často, protože nové obroučky, nová skla. Potřebuji vidět jasně, takže neustále skla čistím. Vyzkoušela jsem opravdu všechno. Přípravek z optiky, dost drahý, který údajně zabraňuje zamlžení brýlí v zimě. Pravda to není. Vlhčené ubrousky jsem koupila jednou. Ale ne v Lidlu, ale v Penny. Jsou z docela tvrdého papíru, napuštěného asi lihem. Nespokojenost totální, protože jsem měla obavu, že dlouhodobým používáním poničím skla. Takže jsem se vrátila k obyčejné Okeně, kterou čistím okna. Ale mám jemné hadříky z viskózy, a také jsem si koupila utěrku z mikrovlákna a nastříhala na hadýrky a ty nosím po kabelkách a po kapsách. Když chci mít brýle čisté a chci vidět, postříkám okenou a vyleštím. Když jsem venku a Okenu samozřejmě v kabelce nenosím, dýchnu na brýle a vyčistím tou utěrkou. Mně tedy kdysi optik v jiné zemi řekl, že v žádné případě nemám požívat papírové kapesníčky. A to tam byly hodně jemné. Pouze jemnou látku a nejlepší přímo jejich utěrky na brýle. Můžete si je koupit u optika. Ale nekupujte už tu vodičku, co Vám budou nabízet, fakt je to jako ta Okena, jenom za to zaplatíte mnohem víc. Aůe nic Vám nevnucuji. Schválně si ty papírky v Lidlu kupte a vyzkoušejte. Prsty Vám napoví samy.

doplněno 13.02.14 19:47:

Omlouvám se, říkám tomu po staru "Okena". Prostě tu modrou vodu na leštění oken. dnes jsou různé značky.

Datum: 13.02.14 20:53

Vidíte, to mě nenapadlo, že by se daly použít obyčejné přípravky na okna. Snad tedy nebudou škodit plastovým brýlovým čočkám… *nevi*

Ta Okena by se dala nalít i do prázdné nádobky s rozprašovačem, v které byl ten Opticlean.

Dík za tip, tohle se mi hodně líbí *palec*

Od: morpf
Datum: 13.02.14 21:04

Taky pouzivam ubrousky z lidlu. Pravda je ze jsou tvrdsi a ze jsou napusteny lihem + je v nich nejake citronove aroma.. ale bryle to nijak neposkozuje. Jinak dale pouzivam hadrik z mikrovlakna pro 3D bryle primo od Nvidia a obyc iron co jsem prelil do rozprasovace od autovonavky co ma 15ml. Oboji se vleze do kapsy.

Od: sara
Datum: 05.01.16 14:13

No já tedy nevím, ale byla bych opatrná, já mám plastové a mám je úplně od okeny rozleptané.

Taky jsem myslela, že ušetřím.

Na skla možná, na plasty né. Nedoporučuji!

Datum: 14.02.14 05:36

Já nedám dopustit na destilovanou vodu.

Brýle si myju tak, že skla opláchnu vodou z kohoutku, namydlím je, aby se odmastily, pak mýdlo smyju silným proudem vody a nakonec skla poliju destilovanou vodou, která odstraní vodní kámen, který po kapičkách zůstává na skle. Letos mám skla (samozdřejmě plastová) třetím rokem a jsou rozhodně méně poškrábaná, než když jsem si jejich předchůdce čistil hadrou.

Nicméně nebudu Vám lhát i tak na těch sklech nějaké škrábance jsou.

Datum: 05.09.14 15:25

Jako albatros.Používám W5 čistící papírky z Lidlu nebo ty z Globusu.

Datum: 05.09.14 21:07

Všimla jsem si, že v optice hodně používají na skla brýlí vždy nějaký speciální přípravek a utírají obyčejnou bílou dětskou plenou. Ptala jsem se na to, a prý jsou ty použité nejlepší. Tedy vícekrát vyprané, jsou měkké a neškrábou skla, jako ty papírové kapesníčky, které jsou, většinou pro každého z nás, vždy po ruce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.