Drhnutí paluby

Od: Datum: 02.02.14 07:43 odpovědí: 14 změna: 05.02.14 19:43

proč na velkých lodích námořníci pořád drhnou podlahu na palubě? našlapanou špínu tam snad nemají, pak jedině jako výchovný prostředek pro udržení disciplíny.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.14 08:06

ono je to složitější... třeba jim na palubu (jak to napsat slušně?) ... ptáci, kteří si cestou přes moře sedli na plachty, ráhna, lanoví, komíny, zábradlí, a odpočívají a tráví a vyměšují ... nebo pršel písek ze Sahary, popel ze sopky...

nebo nedisciplinovaní mariňáci plivou, chrchlají, hází šavli, típají cigarety, vyklepávají popel z fajfky, mají podrážky s černou gumou, rozlévají kávu... co dodat? představivosti se meze nekladou...

třeba mají kapitánku.. a známe naše ženy. Taky by furt jen uklízely...

Od: olaf71*
Datum: 02.02.14 09:15

tahle otázka mě napadla až poté, co jsem viděl, že se tak děje i na říčních lodích, kde bych vynechal ptáky na ráhnech, písek ze Sahary a popel ze sopky

Datum: 02.02.14 08:10

Víte, nad tímhle jsem se také zamýšlela. Myslím si, že bez činnosti se každý člověk změní na podivného, agresívního, ufrflaného, nespokojeného tvora s depkou jako stodola. A co na lodi? Žádná jiná fyzická činnost tam není. *sok* A také, si myslím, že pořadová cvičení, dril, buzerace na souši jsou také nesmyslné. To všechno je proto, aby se člověk stal poslušným, číslem nebo titulem, označeným tvorem, který bez přemýšlení splní to, k čemu dostal rozkaz, byť vede sebedestruktívnímu jednání. Nutnost stát se buňkou v organizmu, jehož mozkem je velitel, kapitán. Ostatní mozek nepotřebují, nesmí ho mít. ;) To jsem vymyslela o drhnutí paluby. :-D

Od: andycibulka*
Datum: 02.02.14 09:34

Protoze tam nemaji zenské.

Datum: 02.02.14 10:11

jako místo sexu? :-D

Od: andycibulka*
Datum: 02.02.14 10:46

Ja bych to upresnil : protoze na to nemaji zeny. )

Od: axus®
Datum: 02.02.14 10:51

Protoze kluzka paluba je nejlepsi zpusob jak spadnout do vody.

doplněno 02.02.14 10:52:

Nebo si uplne jednoduse narazit zadek.

Od: fido
Datum: 02.02.14 11:06

dávám Axusovi 100% za pravdu. Sám bych nevěděl proč, ale na chalupě, když prčí, tak desky co máme kolem chalupy ( snad dubové nevím ) se změní na hnusný slizky kluskavý ... humus, po kterém chodit je na zabití. Podle mě je to ten důvod. A to ty desky jsou v suchu čisté ( relativně). Možský vzduch, trus ptáku, plivance a zbytky jídla na palubě po vyschnutí na slunci nejsou vidět. Jakmile prší nebo to zvlhčí možská voda, změní se to v super kluzavku.

... tedy to si myslím ..

Od: mirka1
Datum: 02.02.14 12:13

Nejen že drhnou, ale pořád všude něco natírají i to co je bílé, natírají znovu. Asi mají takový rozvrh, bude se každý den natírat a drhnout, a až skončíme tak zítra jedeme nanovo, i když je to čisté. Asi aby se nenudili, oni když se námořníci a stevardi nudí, čumí po ženskejch, rádi chlastaj, pak se rádi rvou mezi sebou a to jsou pak jatka.

Datum: 03.02.14 18:55

Ahoj. Teda, já bych všechna ta čuňata nechal na břehu. Ale, to bych tam pak zbyl sám a musel bych to taky dělat sám. I když, kdo si nenadělá, tak nemusí. Zatracený ptáci!

Od: moula*
Datum: 03.02.14 19:41

To se dělá jen na dřevěných palubách a to proto, aby se nerozeschla !

Datum: 04.02.14 21:10

Tato otázka mě napadla před stráášně moc lety a dostala se mi odpověď, že paluby námořních lodí se drhnou proto, aby se odstranila mořská sůl, voda, která šplouchá na palubu se odpaří a zůstávají krystaly soli, které rozežírají palubu a větší kusy soli na vlhké palubě jsou kluzké. A když jsem tuto odpověď konzultoval s chlapíkem z říčního remorkéru, tak mi řekl, že oni nesmývají sůl, ale olej, který teče ve strojovně. Nemohu přesně napsat, co o strojovně tento bodrý muž prohlásil, ale náš rozhovor ukončil slovy, no a co, hlavně že se to udrží na vodě...

Datum: 05.02.14 19:43

tady by ekologie zaplakala

Datum: 04.02.14 22:42

To všechno je pravda, ale prvořadý důvod už vystihla Babka. Počet námořníků do posádky se sestavuje tak, aby zvládli i ty nejkritičtější situace. Na klidném moři pak nemají co dělat, proto dostávají náhradní práce aby udrželi disciplínu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.