Ministr financí a StB, co vy na to?

Od: Datum: 01.02.14 10:12 odpovědí: 21 změna: 02.02.14 16:50

Slunkový den! Co říkáte na tuto kauzu - Je to mediální, politický proces, ohradil se u soudu kvůli StB Babiš aj. -?
Je fakt, že v jeho postavení tehdy s ním StB byla povinna jednat, takže spousta lidí se s nimi dostala do styku, aniž by o to sami stáli. Od určité úrovně je měli na starosti. Ostatně zřejmě každý, kdo vyjížděl na Západ, byl upozorňován a poté vytěžován. Nemluvě o sledování, prověřování lidí, skupin aniž by se něčeho dopustili. Není-li vám to známo, Pasy a Víza patřily pod StB. Ano, věřím, aby byla čárka, odměna, tak se spisy i přifalšovaly, dotyčný se to přece tehdy nedozvěděl. Něco jste byli ochotni kecnout a už jste tam mohli být. Kolem mne se též ochomýtla, dotazy na rodinu!, známé.
Máte někdo s StB zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.14 17:10

Ahoj, to se nedá napsat, protože by to bylo možná trestně postižitelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sadlik*
Datum: 02.02.14 07:13

Dobrý den..Nedá mi to abych k tomuto tématu neřekl také pár slov.Náš národ je myslím hodně tvárný-dá se to také říct tak, že se točí podle toho jak fouká vítr.Pamatuji rok 1989,bylo mi krásných 18.let.Jak jsme je tenkrát nenáviděli.Husák to otočil a kolik lidí šlo vyloženě proti?Nemohu poslouchat kolik lidí bylo tenkrát postižených.Pravda je taková,že kdo si nechtěl spálit prstíčky mlčel,mlčel tudíš navenek to vypadalo že souhlasí.Kdybychom si dokázali každý sám za sebe nasypat na hlavu popel a uznat,že jsme se na tom svým mlčením podíleli ve věštšině všichni , bylo by u nás líp.Ta nevraživost člověka k člověku nás jako národ zničí.My se hrabeme v minulosti a mezitím nám utíká současnost.Budme lidmi,odpouštějme i těm největším neřádům ,jinak se nepohneme dál.My se musíme mít jako národ rádi,potom teprve budeme v Evropě stát a né rozhádaná smečka.Krásný den všem přeje sadlik.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 02.02.14 08:18

sadlik:

úplný souhlas, ale otázkou je zdali u Babiše jde o odpuštění jeho minulosti, spíš jde o současnost jeho úspěch a bohatsví. To je to, co závisiví čecháčkové nedokáží skousnout

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 01.02.14 18:04

Pokud sledujete tyto a další kauzy, tak už asi víte, že důvěrníkem ani agentem STB nikdo nebyl. Všechno si ti estébáci do spisů vymysleli, aby dostali prémie, popřípadě aby pošpinili nevinné osoby, až se režim obrátí. Kdo ví, jestli vůbec byli i ti estébáci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fido*
Datum: 01.02.14 19:11

Mě je to uplně jedno. Jeden špatný vystřídá jiného. Co se změní ...? Nebo čekáš zázrak? Všiml sis, že jsme 30 let jinde a že společnost má jiné existenční problémy, než to zda ve společnosti a systéme někdo byl členem nebo nebo ne? Kdo nebyl členem byl disident a ten nám teď vládne a terorizuje nás stejně jako ti minulí. Takže v čem je změna?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 19:17

A který multimiliardář neměl něco s StB nebo jinou formou organizovaného zločinu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 19:20
avatar

Já nikdy nikoho předem neodsuzuju, dokud se neprojeví předemnou.

Nicméně navrhoval bych, aby se na tyhle stránky politika netahala. Pak se jen zbytečně pohádáme a nemáme se rádi. Buďme na sebe hodní...buďme na sebe hodní...buďme na sebe hodní...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fido*
Datum: 01.02.14 19:58

.. ringo tahle otazka mi ani tak nevadí, jak to co jsem četl včera a připadal jsem si jako na porno-poradně. Opravdu nechutné

https://www.poradte.cz/spolec…olykani-sperma-vs-libani.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alik®
Datum: 01.02.14 19:26

Plně souhlasím s fido. Myslím, že bude ještě hůř, protože jsme jako ovce. Pořád musíme mít nějaký vzor. jednou východ, teď západ, ale sami za sebe neumíme nic.Stb uřčitě bylo, ale už dávno by se to nemělo vytahovat. Je to pryč. Alik

Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 01.02.14 20:16

Vytahovat se to naopak musí a čím víc, tím líp. Kdo chce být ovce, je to jeho věc, všichni máme právo ovlivnit dění okolo sebe, ale málokomu se chce dělat něco víc, než nadávat u piva. Ty možnosti tu jsou, ne že ne. A rozhodně nelze souhlasit s fidovým názorem, že nás teď "terorizují" stejně jako za předešlého režimu. Toho jsem si tedy nevšimla...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fido*
Datum: 01.02.14 21:37

claire: odpouštím Vám, že se do mě tak hnusně navážíte, ale zavinil jsem si to sám, protože jsem to špatně napsal, a Vy jste si to špatně vyložila. proto to napíšu stejně ale jinými slovy :) ( slovo minulý režim jsem nepoužil. Nevkládejte mi slova do úst. Děkuji )

bože nepamatuji si ten text, tak improvizuji :

terorizují nás stejně jako ti minulí ...

Tihle politici jako Ti před rokem a Ti před nimi a nimi. NEZAMENOVAT s politiky před 1989 !

Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 01.02.14 21:54

No tedy, vy jste ale vztahovačný. Já se do vás nikde nenavážím a už vůbec ne hnusně. Já pouze nesouhlasím s vaším názorem, to není navážení se, velký pozor, pane!

Nepoužil jste sice slova "minulý režim", ovšem předmětná otázka je o StB, tak proto jsem to použila já.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fido*
Datum: 01.02.14 21:46

ještě jedna věc: Je mi nablití, jak pořád mojim i vašim dětem předhazují oběti druhé světové války, i když už my, když jsme byli dětmi, to pro nás byla daleká minulost. Jakto, že nikdo nepřipomíná oběti první světové valky? Husické války? A Války Velkomoravské říše? Copak lidé co padli tenkrát měli nějakou menší hodnotu života? Byli to oběti jako ty pozdější. Měli rodiny pro které to bylo hrozné když přišly o manžely, děti, dědečky. Druhá světová válka je dávno pryč. Je to 70 let pryč a nikdo z nás, kdo tohle čte si na nic takového nepamatuje. Moje děti to nezajímá, a bordel který k válce vedl, to už vůbec nikdo neví. Píše se o obětech a to, že nás prodali vlastní lidé o tom se mlčí. Vykašleme se na na kraviny a dělejme něco s tím, ať nenastane třetí vlna dekonverze, ať se společnost jako taková neocitne na pokraji krize. Co bylo bylo. Druhá světová mne nezajímá, . .. .. . .. . .. . .. . . ., a my se snažmě najít vhodnou cestu pro naše děti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.02.14 22:28

Já bych řekl, že za RU se nebojovalo za nás, ale za císaře pána. Naši byli zavíráni. Husité jsou sporní. Před tím se mydlili za své zájmy. II. sv nezajímá? Otázka by pak zněla : v čí prospěch? Nedovolil bych si použít vůbec nikdo. Pořád žijí jejich přímí potomci i oběti, vzpomínky. Neznáte nikoho kdo na ni doplatil? Ale to není k věci.
Pokud by StB chránila jen zájmy tehdejšího státu, tedy lidu dle zákona, fajn. Lid si režim volil, bránit, chránit se je třeba. Nic proti tomu, to platí i dnes, nakonec chování spojenců vůči sobě ... (a před II.sv?). Proč se tlačí na to, aby silové složky byly apolitické? Ale ne podrazy, sviňárny, svým způsobem šikana.
A takoví znovu mají o nás rozhodovat? Je fakt jedno, kdo (a jak) lidem vládne, ringo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uvaha
Datum: 02.02.14 09:28

.. a není pravda, že nás StB ( ne že bych ji bránil - jen uvaha ) bránila před rozkladnými živly, jako byli Klaus a Havel, kteří jako opěvovaní dizidenti nás pak po 1989 přivedli do hnusu jaký je dnes? jen uváha a podnět na diskuzi.

Tímto příspěvkem se nevyjadřuji ke svému postoji k zmiňovaným. Distancuji se od StB stejně jako od hodnocení bývalých prezidentů, kteří nám vladli společně s komediantama ( filmová lehká dívka Veškrnová - zlatokopka ).

Nemám žádný postoj k zmiňovaným. Co bylo bylo.

Jen úvaha k diskuzi.

Takže co je horší? ( jasné>> horší byl systém )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 21:53

Ahoj. Tady i všude jinde se pořád řeší Babiš, ale ten darebák, estébáckej V.Klaus je všem šumafuk. Jak mohl takovýhle týpek a všichni jemu podobní, bez problémů, v dobách špatně se rozvíjejícího socialismu, cestovat po západním světě? Že se právě takovýmhle exotům, skoro přednostně spálily estébácký zápisy? Nikomu nevadí, že Klausové otec Šalgovič, pozval rusáky v r.1968 do naší republiky, potlačit nastávající možné změny? Ještě ji jinej trotl, poslal dělat ostudu na Slovensko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 22:49
avatar

Není důležité jaká je pravda, je důležité pouze to, co se dá dokázat. Tímto heslem se dnes řídí celý svět. Takže jestli byl majitel firmy AgroČert agentem nebo nebyl je úplně jedno, stačí staré dokumenty prohlásit za padělané a je to vyřešeno. Pokud je dnes někdo skutečně bohatý, může si koupit všechno, i pravdu. Mě spíš vadí, že minitrem vnitra je pravděpodobně člověk s koupeným titulem i když zrovna u ministra vnitra by měla být nezpochybnitelná čest na prvním místě. Lepšího kandidáta ale asi nelze najít, protože špinavé ruce jsou dnes základní podmínkou vstupu do vysoké politiky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.02.14 10:07
avatar

Vážení proberte se, ti co sedí u moci byli až na světlé vyjímky spojeni s STB a zpravodajci a budete se divit, lustrák mají čistý, včetně pana Havla. Babiš jako ministr čehokoliv je pro mě úsměvný ale ANO jste si zvolili vy všichni. Víc se nebudu vyjadřovat jelikož celý internet a bohužel i tyto stránky jsou pod dohledem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dohled
Datum: 02.02.14 10:12

lidus jak se léčí stihomanie a paranoa. Ano všichni Tě sledují, protože teď bys mohla narušit svým postojem koloběh dějin. V USA je běžná svodova slova a u nás už taky. Tak se uklidni, nikdo Tě nesleduje. Přestaňme být tak vyklepaní. Stejně všichni jednou budeme jen kosmický prach ... pod dohledem :) ty sleduješ mně a já Tebe ... to je láska a ne dohled ... nebo paranoa ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.14 16:50
avatar

"dohled" jsem zcela zdráva a při smyslech, pokud si myslíte to co si myslíte, tak si to klidně myslete dál. On i ten facebook byl vymyšlený zcela jistě proto aby se spolu lidé pobavili, že? Dík všem vymoženostem (soc. sítě, telefon, kamery ve městech) si buďte jistý, že je dohledatelný každý váš krok. O "svobodě" v USA zas až někdy jindy.

[skrýt zkratky smajlíků]

:),

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 02.02.14 14:27

Nebudu tu spekulovat komu a proč vadí schopný člověk ve vládě.
Hnutí ANO a tím i p. Babiš, dostali hlasy i přesto, že voliči před volbami věděli, a znali jeho minulost. Voliči kteří je volili, tím vyjádřili, že je jeho minulost nezajímá. Ostatně to čeho dosáhl po revoluci, jasně dokazuje, že se jedná o schopného člověka. Pokud nechceme pohrdat volbami, měli by jsme to respektovat.
Ostatně, kdo si přečetl jeho životopis, tak má asi jasno. Nevím, jestli je někde na webu. Pokud bude zájem, dám ho na uložto, ať si taky můžete počíst.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.