Mění zubař po každém pac. koncovku odsávačky?

Od: Datum: 31.01.14 06:00 odpovědí: 11 změna: 31.01.14 13:31

Předemnou byla u zubaře stará paní cca 85 let a připadalo mi že na odsávačce není co vyměnit. Myslíte že strká zubař každému tu samou odsávačku do pusy, nebo na tom mění nějakou koncovku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.14 07:58
avatar
Když zasednu do křesla, sestřička nějakým sprejem postřikuje tu odsávačku a potom ji zřejmě papírem z buničiny dost důkladně utírá. To samé dělá s těmi držáky na vrtáky, vzduch a další.
Teď jsem si uvědomil, že třeba pohárek na vodu jen doplní vodou, nevymění.
A sakra!
doplněno 31.01.14 08:05: Je předpoklad, že ta stará paní nemá AIDS ani HIV, ani další pro její věk nebezpečnou nemoc. Ovšem nevíme, co měl ten pacient před starou paní...
Ani nevíme, co jsme mohli chytit od opěradla na tom křesle, od kliky u bůhví jakých dveří, nákupního košíku, kýchnutí někoho v MHD , etc. etc.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ala1970*
Datum: 31.01.14 09:28

Já bych se toho nebála, pokud to vyčístí tak je to jedno jak dlouho se to používá. HIV a jiné vás stejne jen takto nenkazí. U HIV musí jít k přenosu krvne, pouze sliny nestačí. Takže můžete být v klidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.14 09:25

Co já mám vysledovaný, tak poté co pacient odejde z ordinace, tak vždycky je nějaká doba co tam nikdo není.

Myslím si že právě v tuto dobu provádějí desinfekci nástrojů a použitého vybavení.

Vždyť ti zubaři jsou vystudovaní doktoři. Oni mají docela určitě vtlučené do hlavy už od školy, jak často se jaká desinfekce provádí. Oni nemají důvod přenášet na pacienta nějaké další nemoci.

Ten plastový kelímek na pití a deci vody určitě po odchodu pacienta vylijí, vyhodí a nahradí novým kelímkem.

Přijde mi zvláštní, jak se lidé starají o to jestli u zubaře nechytí nějakou infekci, ale když jsou nachlazení nebo mají jiné zdravotní problémy, tak k zubaři jdou a nepřemýšlí nad tím, jestli zubaře nenakazí nějakým bacilem nebo virem.

Já jsem měl opar na rtu a úplně normálně jsem se u zubaře domluvil na pozdější termín.

Ta snaha nechytit nikde žádný vir a bacil je zdraví škodlivá. Přece i imunitní systém potřebuje občas s něčím bojovat a vytvářet si protilátky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andycibulka*
Datum: 31.01.14 10:27

Odsavacka je material na jednorazove pouziti.Pokud je tedy z plastu.Pouziva-li ji vas zubar vicekrat, je to prasarna. Otreni plastu neni stoprocentni desinfekce a jenom podezreni z toho, ze se muzete nakazit by melo byt pro vas podnetem zmenit osetrujiciho. Pravdepodobnost nakazy je mala, co se tyce bakterialniho onemocneni, ale virus ( tedy herpes simplex) muzete chytit .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.01.14 10:37

Ne nevím někdy mi to vrtalo hlavou, ale jde o peníze. Jinak, co toho pochytáte, nadýcháte za den? Ani nemyslet. Jeden zubař za pár let...

doplněno 31.01.14 13:15:

Myslím, že nějací roznášeči ani k zubaři nechodí. Vozík, kliky v obchodě aj. vezme do ruky stovky lidí, sklenice v hospodách nedokonale vymyté ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jouda4558
Datum: 31.01.14 11:22

Mě nešlo o to jestli nechytím nějakou nemoc. Mě jde o to že nechci strkat odsávačku do tlamy po ňákej starej bábě !

Od: andycibulka*
Datum: 31.01.14 11:27

Tak jdete jinam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.14 11:28

Kelímek na vodu je platový, měkký, jednorázový, vždy postaví nový a předemnou napustí. Odsávačka (tedy ta část, co se strká do pusy), je plasová, dává se vždy nová, většinou je poznat, zda je ohlá nebo ne, tímpádem, použitá.

Pokud se vám zdá, že zubař tyto věci nemění a nelíbí se vám to, jsou dvě věci 1) upozornit ho na to, 2) odejít jinam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 31.01.14 11:41
avatar

Vzhledem k tomu, ze krome slin to odsva i krev, ktera se behem zakroku do pusy dostane, bych se neobaval, ze to nemeni.

Staci se na to v ordinaci zeptat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilys
Datum: 31.01.14 12:21

Moje dcera je zdravotní sestra u zubaře a tato otázka mě také zajímala. Koncovka je jednorázová, mění se po každém pacientovi. Rovněž kelímek na vyplachování úst je na jedno použití. Co tedy můžete dostat po někom, tak to je u ní v ordinaci plátěný ubrousek kolem krku - dokud ho někdo nezeslintá, tak se používá - čož mi taky nedělá dobře. Ale šéf je pan doktor...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andycibulka*
Datum: 31.01.14 13:31

To neni jako restauraci.Ubrousek se musi vymenit za cisty, jako vsechno, co se nedava do sterilizatoru.Vas sef je prase, pokud vas nuti to nevymenovat. Mel by problem s lekarskou komorou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.