Nesmím si holit nohy

Od: Datum: 09.03.14 15:15 odpovědí: 13 změna: 09.03.14 20:05

Ahoj potřebovala bych poradit co mam dělat když mi mamka nechce dovolit si holit nohy a mám je chlupaté je mi 13 a když se jí na to zeptám tak se o tom nechce semnou mluvit a nak jinak to zakecá. Kdybych si je oholila sama ajne tak me seřve a nepustí mě dlouho ven. Já nechci nosit sukně,tříčtvrtaky a kratase protoze to vsichni vidí. Ve škole se mi směji ze je mam chlupate (nohy) vsechny holky si nohy uz holi sem v 7tride a dost me to trápí...Prosím pomoste mi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: row
Datum: 09.03.14 15:24

No já v tvém věku ani nevěděla, že se mají nohy holit, a to nejsem žádná stařešina :) - Myslím, že maminka vidí, jak rychle rosteš, budeš jí muset pomalu nalámat.. Tvá mamka si nohy holí? :)

Datum: 09.03.14 15:36

kup si z kapesného jednorázové holítko (je asi nejlevnější) a gel na holení...prostě se ohol, nevidím na tom nic špatného Co podpaží? V létě v topech je neoholené podpaží pořádně vidět...aby se ti spolužačky nesmály

doplněno 09.03.14 15:43:

tak si nohy hol tajně tak dlouho dokud mamka nepochopí, že je to v dnešní době běžné...prostě vydrž opakované domácí vězení a pak mamka ustoupí...nevzdávej se

Datum: 09.03.14 16:01

Čím častěji si budeš nohy holit, tím více Ti chlupy porostou :))

Od: mirca
Datum: 09.03.14 16:56

Toto je samozřejmě fáma :),

Datum: 09.03.14 17:08

kdyby to nevadilo ve škole (což celkem věřím, že vadí), tak bych doporučil, aby ses na tyhle stádní nesmysly, propagující co největší nepřirozenost ve vzhledu, vykašlala - ženský jsou mimochodem neskutečně hloupý slepice, že se do tohodle trendu nechaly navízt - pamatuju na doby, kdy holení bylo u nás výjimkou až výstřelkem - ještě tak ty nohy - jenže to si holily ty, co je měly opravdu velice chlupatý (tak na úrovni kluků) - a ještě ne vždycky, no a prosím, nijak to jejich sex appeal tragicky nesnižovalo - taky pánové to pak logicky nevnímali tak hystericky jako dneska (kdy uznávám, se jim zřejmě dělá při pohledu na chlupatý nohy skoro špatně - jenže to je výrazem jejich připitomnělý upnutosti na nějaký (v podstatě nepřirozený) schémata
(a k tomu podpaždí - tak tohle už dneska ani nepodlíhá absolutnímu diktátu - in může bejt i neholit se, že ano...)
silná osobnost se pozná podle toho, že holení nemá zapotřebí..., kdo podléha stádním módním trendům, je koneckonců blbeček...

Od: row
Datum: 09.03.14 17:17

Na jednu stranu souhlasím se vším, opravdu se urputně snažíme odpoutat od přírody, jako by blbej hlup byl nejěk nechutnej, slizkej, smardlavej... Ale na druhou stranu - móda je móda- dřív se podle módy jelo mnohem víc, podle různých dobových šatů - baroko, rokoko, secese... Teď se to holt přesunulo do intimnějších sfér..

Datum: 09.03.14 17:41

ano, souhlasím, diktát okolí, resp. všeobecné normy, to není žádná legrace (neoholte si (jemně chlupatý!) nohy, a možná budete automaticky vyřazená jako uchazečka o nějaké běžné zaměstnání); přesto mě fascinuje, jak lehce se do současnýho trendu nechaly ženský nacpat...; tohleto tu totiž před Sametovkou nebylo - kdyby byly dámy víc sebevědomý a poukazovaly na svou individualitu, přirozenost atd., mohlo to třeba dopadnout jinak... (no, téma k zamyšlení do budoucna...)

Datum: 09.03.14 18:46

Jasně, a taky byla doba, kdy ideálem ženské krásy byla soustružnice v montérkách a cokoliv navíc byl výstřelek a buržoazní dekadence. Holt každá doba chce svoje - a mně se hladké nohy u žen líbí.

Tazatelce bych poradil, že je snadnější dosáhnout odpuštění než dovolení, a ať se holí, když chce.

Od: cuca®
Datum: 09.03.14 19:04

Takze ja jsem blbecek , ze nechci vypadat jak gorila? Ano, casto podlehame modnim trendům

, ale toto tak špatný trend nebude.takze abych byla silna osobnost, budu chodit s nekolikacentimetrovymi chlupy v podpaží v lete radne propocenymi.Tedy hafhafe, ani me nehne...

Datum: 09.03.14 19:29

jak je ctěná libost (kdyby se každej pižlal dle svojí hlavy, nebo dle preferencí někoho, komu se chce líbit / udělat radost, nic proti tomu, mě jen fascinuje ta uhranutost tezí, že chlupy jsou fuj (jistě že nejsou - a i tu prevenci proti pocení bych nepřeceňoval - mimochodem, kratší dobu jsem se v podpaždí holil právě kvůli tomuhle - nakonec jsem došel k závěru, že to celkem vyjde nastejno, a s holením jsem přestal))

Datum: 09.03.14 20:05

Což je pouze Váš závěr a Váš názor, takže opravud nechápu, proč zde urážíte většinu žen, jak jsou hloupé slepice a stádní zvířátka. Je snad naší věcí, zda se holíme, a zda se nám to líbí, ne?

Já se moc holit nemusím, chloupky mám světlounké, a přesto mám raději hladké nohy. Jestli Vám tato jediná informace stačí k tomu, abyste o mně prohlásil, že jsem hloupá slepice a slepě následuji trendy, pak doporučím zapracovat nejen na toleranci, ale také na taktu a celkově na nevšímání si toho, co dělají ostatní:)

Datum: 09.03.14 17:11

Mě to taky nechtěla dřív dovolit, taky mě to trápilo, tak sem si je prostě oholila. :)

Datum: 09.03.14 19:29

Tak to zkus jinak, kup si depilační krém. Vypadá to,že mamka si nohy neholí, to bude těžké přesvědčování.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.