Prořez nebo likvidace topolů?

Od: Datum: 30.01.14 11:51 odpovědí: 3 změna: 30.01.14 12:24

Pracuji na kraji Brna a máme tu podél silnice v areálu firem alej topolů. Je to prakticky jediná zbývající zeleň v okolí. Před 10 lety to byly cca 20 m vysoké toploly s obvodem kmene cca 150 cm. Nyní každý rok nastoupí firma, odstraní veškeré větve a hlavní kmen zkrátí o více jak 1 m. Výsledkem jsou tedy holé kmeny každý rok o 1 m kratší.

Právě dokončují letošní "prořez" a výsledkem jsou kmeny o výščce jen cca 5..6 m. Pokud takto budou pokračovat, tak do pěti let budou topoly odstraněny zcela. Topoly údajně majitelům okolních firem vadí, protože "je z toho jen bordel".
Už nyní tyto stromy po "prořezech" prakticky neplní funkci, protože z kmenů vyroste jen pár šlahounů a zelená plocha, která stihne za rok vyrůst je jen zlomkem původní plochy.
Zajímal by mě váš názor, je to cílená postupná likvidace, nebo běžná údržba?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 30.01.14 12:20

Obecně - staré velké topoly jsou nebezpečné. Tohle je způsob aby tam něco stálo a nikoho nezabilo, ale je to jen prodlužování agonie, strom to nezachrání. Lepší je zasadit nové stromy (před 20 lety) a až trochu vyrostou tak staré rovnou sundat (před 10 lety). Takhle má jen několik let firma práci a pak se to stejně pokácí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 30.01.14 12:22
avatar

Asi matee stejný názor jsko ja, bezna udrzba, kteraamá mit za nasledek likvidaci stromu.jinak si to nedovedu vysvetlit.pokud se odstrani suche vetve, nebo pokud je strom shnily, at se urizne cely.ale tohle: zajimalo by me jestli je to s "pozehnanim "uradu, nebo no tehle podle mne nenapadne likvidaci nevi.

doplněno 30.01.14 12:29:

Ne myslim to, v tom smyslu, ze když jsme kaceli jasan u domu, prijela nejaka pani a museli jsme dostat povoleni jako kdybychom chteli pokacet staletou lipu.a ve meste se ta zelen likvidovat muze, jak to je s povolenimi nevim.

doplněno 30.01.14 12:31:

A souhlasim s @asd, firma "ma praci.jestli neni ten topol zivotaschopny, at ho uriznou hned a zasadi novy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 12:24

Na "prožez" asi žádné povolení či ohlášení potřeba nebude.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.