Žádost o ruku - může žádat žena?

Od: Datum: 10.02.14 21:25 odpovědí: 15 změna: 04.03.14 17:57

Může žena požádat muže o ruku? Jaké jsou Vaše názory, případně zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.14 21:27
avatar

Může, ale je to divný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 21:29
avatar

Dneska už není divný nic, spousta žen už to tak udělala a spousta jich to ještě udělá:) Když emancipace, tak pořádná.

Nicméně, hodilo by se o spíš do soukromí, než před lidmi, kteří jsou stále svázáni tradicemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 21:31
avatar

Proč by nemohla? Žádný zákoník jí to nezakazuje. Ale je na zváženou, jestli to opravdu udělat. Ono je asi vždycky lepší, když ta žádost o ruku vyjde ze strany muže než ženy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 21:32
avatar

Myslíte, jako v rámci emancipace? Tohle tedy opravdu nezkoušejte. Chlap bude mít dojem, že ho uháníte a dá zpátečku. Mužští chtějí dobývat a ne být loveni ! Můžete někdy lehlce ťuknout, naznačit - ale hlavně trpělivě čekat, kdy mu to konečně dojde !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: taisha*
Datum: 10.02.14 21:47

Nemusí jít nutně o emancipaci ani o zachování tradic. I žena by měla mít právo dát muži najevo své city a víru ve společnou budoucnost třeba i tímto způsobem, samozřejmě nenásilnou formou (netřeba klečet s prstýnkem v krabičce)...

Datum: 10.02.14 21:52
avatar

Jenže zatímco požádání o ruku mužem je takové normální, tak když požádá o ruku žena, tak si z toho muž vezme, že ho do chomoutu manželského nutí... Ale je dost možné, že se doba mění a z chlapů se stanou bačkory, které budou čekat na to, až je žena ochrání, požádá o ruku, mamuta uloví, uvaří, pak uklidí, o děcka se postará, večer pak bude věrně k dispozici v posteli čekat jako roztoužená skvělá milenka, a ráno vstane a půjde zase mamuta ulovit, zatímco muž bude dělat kulové...i s přehazovačkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 22:05
avatar

@eulalie dávám *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 22:06
avatar

Děkuji )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 22:33

Já si myslím, že může. Ale na druhou stranu je dobré už nějak předem vědět jak asi muž zareaguje. Pokud už předtím probíhaly diskuze na toto téma a muž se tvářil, že by nebyl proti manželství tak bych to risknul. V opačném případě bych se do toho asi nepouštěl. Každopádně chlapi jsou ješitný a asi by byly rádi, kdyby to udělali sami. Nicméně neznáme vašeho muže, musíte posoudit jaká by asi byla reakce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: taisha*
Datum: 04.03.14 17:57
Datum: 10.02.14 22:50
avatar

Jak je dotaz položený, tak asi tak ne. I v opačném případě, když by žádal muž ženu. Myslím, že to je již překonané. Spíš bych poseděla při dobré večeři, vínku a navodila konverzaci na toto téma. Shrnula bych naše soužití, jak nám je spolu dobře, nehádáme se, máme stejné názory. Minulost oba vyřešenou apod. Jak vidí další společný život. Co by říkal dát si společný slib. Dala bych partnerovi větší prostor vyjádřit se. Pokud by byl kladný ohlas, domluvit se na konkrétních věcech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.14 08:13
avatar

pohanka®, *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 11.02.14 06:54

proč by nemohla. nedávno mě požádala starší paní o ruku. potřebovala sejít schody :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.14 08:04
avatar

Možné je všechno. Ale mně by to jakás takás "hrdost" nikdy nedovolila. Neměla bych z toho dobrý pocit. Kdyby chlap chtěl, udělá to sám ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.14 13:20
avatar

Doba se hodně změnila. Dnes už ani nejde o to oficielní "žádání o ruku" své vyvolené u jejích rodičů, spojené právě s tím obřadem zásnub a zásnubním prstenem. Dnes jde o rozhodnutí dvou lidí, že by se mohli nakonec vzít, aby měly třeba jejich děti manželovo jméno. Takže asi už vůbec nejde o požádání o ruku, ale spíše o požádání o sňatek. Asi v tom smyslu, "hele, už jsme spolu dost dlouho, tak bychom se mohli konečně vzít". To bych nedoporučovala, kluk se lekne a uteče...*smich*

Prostě bych doporučovala jemné zacházení s budoucím a nepozorovaně ho manipulovat k tomu, aby návrh udělal sám. V tomto konání je ženská nadána od přírody, protože je to hlavně ona, která chce založit rodinu a připoutat si muže. Ti dávají přednost radovánkám a vázat se většinou nechtějí. Bojí se, že přijdou o svobodu lovit i jinde. Jsou to samci, nezapomenout na to a hlavně nenaléhat. Toto je pravidlo. Ale jsou samozřejmě výjimky, které toto pravidlo potvrzují...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.