Vodu z ryny kontaminuje ořech?

Od: Datum: 10.02.14 19:18 odpovědí: 3 změna: 11.02.14 00:42

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je špatné když budu sbírat vodu z okapu, nad kterým roste ořech a padají do ryny jeho listy? Zda je zbytečné takovou vodu sbírat, bude jedovatá pro rostliny?

A pak bych ještě k ořechovému listí jeden dotaz: Doplňovala jsem si hlínu do květináče hlínou zpod ořechu, bylo to k abutilonu. Po měsíci bylo po abutilonu. Vlastně nebyl jeden ale hned 3 květináče, 3 drahé rostliny, o které jsem přišla. Je to možné, že se otrávily tou hlínou zpod ořechu?

Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 10.02.14 19:57

Z čeho usuzujete, že ořech je jedovatý. Nejsem přes květenu, jen uvažuji - ořechové listí se dává na podestýlku drůbeži, králíkům atd a to z důvodu, že se zbaví parazitů. No nezbaví se dokonale, ale zamezí jejich rozmnožování. Králík taky žere ořechové listí a nic mu není. Tak proč by měl být jedovatý pro rostliny?.

K rýně - snad na podzim rýnu čistíte, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 20:29

Dobrý den, je to takové pravidlo, že v půdě pod ořechem nic pořádného neroste a že se ořechové listí nedává na kompost a samozřejmně se nepoužívá voda ve které je vyluhované ořechové listí. Asi je to vyským obsahem tříslovin a velmi kyselým pH. Mě by nikdy nenapadlo, použít půdu z okolí ořešáku na cokoliv. Takže je velice pravděpodobné, že abutilony odešly po tom, co jste k nim přidala tu půdu z pod ořešáku...o tom není pochyb.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 11.02.14 00:42
U nas se pod orechem dari dobre mechu. Voda ze strechy s listim z oresaku neni zavadna. To listi v ni dlouho nelezelo. Ale jinak je pravda, ze pod orechem I jeho listi jsou dost kysele. Cili listi spalit, vodu sbirat a kytky sadit do hliny k tomu urcene.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.