Jak odhlásit manžela z vlastního bytu

Od: Datum: 27.01.14 18:11 odpovědí: 4 změna: 27.01.14 19:26

Dobry den, před rokem jsem přihlásila manžela do vlastního bytu, je obcan EU. Teď se rozvádíme a chci ho odhlásit, ale řekli mi, že to bude trvat asi rok, protože musím čekat na nějaké řízení. Je to tak nebo dá se to nějak urychlit?

Dekuji za odpoved.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.14 18:46
avatar

myslím,že pokud s Vámi nebydlí ve společné domácnosti aspoń 6 měsíců.dá se odhlásit na obecním (obvodním ) úřadě

z trvalého bydliště. Ale nejsem si jista. Vím,že se to týkalo dětí,ale zda manžela,tak to nevím :(

Datum: 27.01.14 19:03
avatar
Dobrý den,
myslím, že manžela budete moci odhlásit, pokud městskému úřadu doložíte výpis z katastru nemovitostí, kde budete jako vlastník uvedena jen Vy a seženete si dva svědky, kteří Vám dosvědčí, že už manžel v bytě nebydlí. Je lepší, pokud mohou svědci jít na úřad rovnou s Vámi. Některému úřadu prý stačí svědectví jen písemné, na to se zeptejte přímo na Vašem úřadu. Formulář najdete ke stažení na internetu nebo Vám ho dají přímo na úřadu.
Pokud by byl byt v SJM, musela byste asi úřadu doložit soudní rozhodnutí o vypořádání SJM.
Datum: 27.01.14 19:20
avatar

Doufám, že nenastala opět nějaká změna v zákoně. Problém řeší § 12 zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel, tímto se zabývají obecní úřady. Dokud nebudete rozvedeni a SJM vypořádané tak ho odhlásit nemůžete, vy budete nejspíš muset žádat soud předběžné opatření (pokud se bojíte např. exekuce). A máte pravdu u cizinců je to složitější.

Datum: 27.01.14 19:26

,,Pokud je byt výslovně váš,,tak bych mu dala výpovědní lhůtu a kdyby tohle nepřijal,tak soudní vystěhování. Nejste povinná mít ve vlasním bytě někoho,koho nechcete

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.