Jak se bránit proti čezu

Od: Datum: 27.01.14 18:08 odpovědí: 4 změna: 27.01.14 21:43

Dobrý den, před Vánoci mi přišla faktura za roční odběr elektřiny s tím, že mám doplatit něco málo přez 20 tisíc. Já jim na zalohách zaplatila 23 tisíc. Byt je velký 1+1, 48metrů. Jsem samoživitelka, pracuji ve zdravotnictví a celý den nejsme se synem doma. Byt je vybavený základním zánovním vybavením. Hned jsem volala operátorce čezu, podala reklamaci.Nakonec technik zjistil, že můj elektroměr je odblombovaný. Dostala jsem nový. Starý poslali do státního ústavu. Dnes mě dovolili splátkový kalendář, a odmítli snížit zálohy. Jsem bezradná. Už nevím, kam se obrátit pro radu, jak pokračovat dál. Se zálohou a splátkou po mě chtějí přez 7 tisíc. Když to spojím s nájmem, tak tolik ani nevydělám. Nikdo se se mnou nechce bavit a odmítají řešit i to, že mě za rok naskočila spotřeba energie o 100 procent. Ještě mám docela šibeniční lhůtu k první splátce. Na policii mi řekli, že černý odběr nikým hlášen nebyl. Jak mám dále postupovat? Předem velice děkuji za ochotu a radu. Šáfrová Petra


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 27.01.14 18:18
avatar

Doufám, že odpoví někdo lépe, ... ale, není tedy čas nahlásit černý odběr neznámým pachatelem na policii? Jestli ovšem už není pozdě. Každopádně sledujte a zapisujte si DENNĚ stav elektroměru (stav počítadla a zkontrolujte vždy i plomby, jestli je elektroměr někde na společné chodbě apod.), kdyby se něco dělo, ať můžete ihned zasáhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zlodejizcezu
Datum: 27.01.14 18:27

OKAMŽITĚ KONTAKTUJTE PRÁVNÍKA A O TY PENÍZE SE SUĎTE !

Dali vám totiž k úhradě znalecký posudek na černý odběr + vám dle vyhlášky spočítali "průměrnou" spotřebu, což ale není prokazatelné, navíc elektroměry, plynoměry a jiné šunty se generálkují z použitých měřidel, tudíž je logické, že kolečka nesou známky opotřebení. Tyhle instituce to zkoušejí na slušné lidi, zatím co šmejdi jim to nikdy nezaplatí! Nebuďte hloupá a jděte do toho ! Jestli na právníka nemáte, tak oslovte místní pobočku charity, tam je bezplatná právní pomoc !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 27.01.14 18:29
Vy topíte elektrikou? Pokud ano, pak by možná bylo vysvětlení v loňské dlouhé zime a následně dlouhém studeném jaru. To je totiž jediné vysvětlení tak vysoké spotřeby v 1+1. Pokud netopíte elektřinou, je i spotřeba za 2000kč/měs. vysoká.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.14 21:43
avatar

Je mi divné jednání, které popisujete. Jsem také u "Čezu", už celých osm let, co tady bydlím. Mám zde všechno na elektriku a mám baráček. Topení na elektriku, prostě všechno. Zálohy platím 2.600 kč. měsíčně, vyúčtování mám jednou ročně a pokaždé mi vracejí několik tisíc. Tři, nebo i víc. Tento rok se mi stalo, že mi vrátili čtyři tisíce a přesto mi zvýšili měsíční splátky na 3.180 kč. Dojela jsem osobně do Kolína a zeptala se na důvod. Byla to jejich chyba. Okamžitě mi bez problémů snížili měsíční zálohy na 2.600 kč. a omluvili se. To jsou mé zkušenosti. Asi budete mít problém jinde. Třeba Vám skutečně někdo "kradl elektriku". Já bych se na Vašem místě opět obrátila přímo na jejich "mateřské" centrum a snažila se vysvětlit a doložit minulými fakturami svou spotřebu energie v klidu, bez rozčilování a emocí. Tím spíše, když máte v ruce důkaz o tom, že bylo jejich pracovníkem zjištěno, že byl elektroměr odblombovaný. Někdo to udělat musel, Vy jste to určitě nebyla, takže někde je určitě chyba a oni to mohou zjistit. Zkuste s nimi jednat v klidu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.