Jak projevit city?

Od: Datum: 09.02.14 22:09 odpovědí: 6 změna: 10.02.14 07:56

Tak nevím, jak to přesně popsat... jsem s přítelem více jak 10 let a máme spolu krásné dítě. nedokážu si představit být s jiným mužem, ovšem dnes mi oznámil, že ode mě již necítí žádnou lásku. Že to co mezi námi bylo tak z jeho strany vyprchalo. Vždycky jsem byla ta "silnější", nedokážu prostě projevit své city...říct miluji tě, je mnohem těžší, než zdolat osmitisícovku ...a to od začátku vztahu. Nevím proč to tak mám, takový blok, se kterým si sama nevím rady. Asi se bojím toho, že když své city projevím, budu za slabocha, nevím. Máte také někdo takové potíže, že i když milujete a chcete ten cit projevit, tak něco ve vás vás zabrzdí a vy neuděláte absolutně nic?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.14 22:14
avatar

Vašemu dotazu příliš nerozumím... vás přítel si stěžuje, že jeho láska k vám už vyprchala? Nebo že od vás lásku necítí? Lásku snad nemusíte vyjadřovat jen slovy, ale také činy... Takové to "miluji tě", jak to často zaznívá ve filmech, je takové mnohny plytké a nicneříkající. Většinou za člověka, který má rád, mluví jeho činy. Někdo vám může od ráno do večera do ouška šeptat, jak moc vás miluje, ale hnedka, jak mu zmizíte z očí, tak vám zahne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.14 23:31
avatar

Milá bub, ten problém je asi více složitý, než jste zde vyjádřila.

Především se mi nelíbí konstatování muže, že již z Vaší strany necítí žádnou lásku. Buďto je hoch stále ještě nevyzrálý nebo skrývá své jiné záměry či zálety. Jak se v tom ale vyznat - teď naráz to nejde.

Pociťovat lásku : co to je? Láska buď je, existuje a pak trvá a stále žije svým životem, i když její projevy se časem či věkem proměňují. Anebo láska třeba vůbec nebyla, bylo to jen šal a klam - ale 10 let a z obou stran? Připadá mi sobecké, když někdo (bez prožitého psychického traumatu či prozření) najednou prohlásí, že necítí žádnou lásku. A jak ji cítil dříve - a jak ji cítí dnes? S podobným vyjádřením jsem se už za velmi podobných podmínek setkal (jako pozorovatel) a ten vztah skončil, navzdory všem snahám a ústupkům druhé strany.

To co Vy o sobě říkáte, že nedokážete verbálně vyjádřit své city - to není projev slabošství či nějaké chyby, prostě taková jste a Vaše láska jistě po celou dobu vztahu existovala a působila. Přece po 10 letech vztahu nebudete ze sebe najednou dělat zamilovaného diblíka. Vy mu můžete své city nanejvýš projevit s velkou otevřeností tím, že mu řeknete, že jeho sdělení nechápete po tolika letech a že na Vašem citovém postoji k němu se nic nezměnilo a nezmění, pokud on sám si to definitivně nepokazí ...

Tak se držte, víc teď asi k tomu nelze říci a přát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bub
Datum: 10.02.14 07:51

Ano, tak vas nazor je trefou do cerneho. pritel si zrejme predstavuje, ze budeme i po tolika letech po sobe hazet zamilovane pohledy, ohmatavat se kazdou minutku atd... ale jak pisete, casem se laska promeni. PO tolika letech je vztah myslim o tom, aby ti dva vedeli, ze spolu chteji byt a navzajem se respektovali, chapali se a hledali kompromisy. V mem pripade je vztah take o pratelstvi k tomu druhemu...musim rict, ze muj pritel je i muj kamarad. Moc me mrzi, ze jsem se vcera dozvedela takove veci. Bohuzel si nevim rady.

Datum: 10.02.14 00:02
avatar

Souhlasím s DědouBrno, pravděpodobně to bude složitější, než jak to líčíte.

Působí to na mne dojmem, že si Váš přítel připravuje půdu pro odchod. Zřejmě se nechce cítit provinile, proto možná hází vinu na Vás ...

Měla byste s ním o Vašem vztahu promluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 07:48
avatar

Vřele souhlasím s dědou z Brna. ;) Jen se trošičku zamyslím jiným směrem. V některých lidech stále převládá pocit, že musí být silní. Nejlépe tak, že veškeré kladné emoce na sobě nedají znát. Ty pokládají za slabost, jejich projevy za tyátr. Takže jsou velice skoupí na slova laskavosti, uznání, pochvaly, něhy, lásky. Je zajímavé, že tohle všechno neplatí pro záporné emoce. Tam dovedou být tvrdí, bezohlední, panovační. Nešetří výrazy odsouzení, tresty. Tyhle všechny problémy jsou v rodině, ze které dotyčný pochází. Tam dostal základ, tam mu to bylo vštípeno, tam nabyl přesvědčení, že to tak má vypadat. Vy se budete muset nad sebou zamyslet a to tím směrem: "Co nechceš sám, nečiň druhému" Nebudete vypadat lépe, když budete bez projevů emocí. Vůbec! ;) Láska bez opětování citů není láskou, ale utrpením. *hej* Jestliže láska z vašeho muže odešla, rozlučte se i vy. A teď buďte silná. Neztraťte tvář nějakými scénami a vymýšlením odvety a pomsty. Jen tak si můžete zachovat úctu a sebeúctu. Snažte se dostat sebe i dítě s co nejmenší úhonou a co nejrychleji z této bolestivé etapy života. Jen tak budete moci zůstat se svým přítelem alespoň známými a snad i přáteli, když se rány časem zacelí. Hlavně ale rodiči, kteří si nejdou po krku, jen co o sobě uslyší. To si myslím já.

doplněno 10.02.14 11:10:

bub, vysvětlete mi, jak si zachováte tvář, jak píšete, když jste věčně nespokojená, ubrblaná, ke všemu máte výhrady, pouze záporné emoce. O jaké tváři to mluvíte?! Všechno, celý život musí být vybalancovaný, v rovnováze. Musí se doplňovat, protože bez záporu nemůže být klad. Bez slz nemůže být úsměv, bez zmatku systém, bez dne noc. Všechno má svůj protiklad. Jen s přísností a podmračeným pohledem na svět, nemůže existovat světlo, které vyzařuje milovaná a milující tvář. ;) Píšete kytka bez kořenů. Ano, to se stalo teď s láskou vašeho přítele. Uvadlá kytka k ničemu. Nemyslím si, že je to vaše vina. To se stává častěji, než si myslíme. Jednoho z partnerů láska opustí. A druhý, ikdyby se poskládal, to nezmění. Je potřeba to přijmout, srovnat se s tím, narovnat se, usmát se a vykročit do dalšího života. "Pane, dej mi sílu přijmout to, co nemohu změnit."

doplněno 10.02.14 16:42:

Udělejte si čas a v klidu shlédněte tohle video. A přemýšlejte o tom, co ten pán říká. Vraťte se k němu ještě a já věřím, že vám to pomůže.


zde

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bub
Datum: 10.02.14 07:56

rozloucit se?! To je pro me jako kvetina bez korenu, dum bez zakladu atd. ..nevim jak lepe to prirovnat. ano, kladne emoce clovek v sobe dusi, aby si zachoval svoji tvar(bohuzel i to je muj pripad) a zaporne dava najevo okamzite!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.