Autor/tvůrce Simpsonů

Od: Datum: 02.12.12 16:38 odpovědí: 2 změna: 02.12.12 16:42

Dobrý den,

mohl bych se zeptat kdo je autorem simpsonů? Popř 5 vět k němu. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: geryw
Datum: 02.12.12 16:41

Matthew Abram Groening (* 15. února1954 v Portlandu, stát Oregon v USA) jekarikaturista a tvůrce animovaných seriálůSimpsonovi a Futurama. V současnosti je jejichproducentem a scenáristou.
Pochází z pěti dětí animátora a producenta Homera a učitelky Margaret Groeningových. Jeho starší bratr se jmenuje Mark a sestry jsou Patty, Lisa a Maggie. Jeho bratrancem je režisér a scenárista Craig Bartlett.
Během studia na Lincolnově střední škole v Portlandu byl studentským presidentem. Již tehdy kreslil. Potom vystudoval Evergreen State College v Olympii ve státě Washington, kde byl v posledním roce studia redaktorem školních novin.
V roce 1987 se oženil s Deborah Caplanovou, v roce 1991 se jim narodil syn Homer a v roce 1993 syn Abe. Manželství skončilo rozvodem v roce 1999.
V polovině 80. let 20. století se přestěhoval do Los Angeles, kde pracoval jako novinář. Mimo jiné pokračoval v kreslení komiksuLife in Hell (Život v pekle), který dosud vychází v mnoha novinách a byl vydán v sérii knih School is Hell (Škola je peklo), Love is Hell (Láska je peklo), Work is Hell (Práce je peklo) a The Big Book of Hell (Velká kniha pekla). Life in Hell si získal pozornost hollywoodskéhoproducenta a zakladatele Gracie FilmsJamese Brookse, který sháněl vatu do pořadu The Tracey Ullman Show vysílaného stanicí FOX. Proto je požádal o sérii krátkých skečů. Později byl formát rozšířen, 17. prosince1989 byl poprvé odvysílán dvacetiminutový díl (v češtině Vánoce u Simpsonových). Pozornost, kterou nový seriál vzbudil, mu pak vynesla místo v hlavním vysílacím čase.
Je rovněž autorem surrealistického komiksuAkbar and Jeff, jehož postavičky se poprvé objevily v roce 1984 v Life in Hell.
Jeho další velmi úspěšný animovaný seriál Futurama se na obrazovkách objevil v roce 1999.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 02.12.12 16:42
avatar

http://en.wikipedia.org/wiki/Matt_Groening

doplněno 02.12.12 16:44:

To Geryw. U citaci (tim spise u obycejneho zkopirovani textu), je zvykem uvadet zdroj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.