Rozjíždění zipu u kalhot

Od: Datum: 08.03.14 11:51 odpovědí: 14 změna: 08.03.14 14:58

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat jestli někdo nezná nějakou radu aby se mi nerozjížděl zip u kalhot (kromě toho že si ho mám dát celý vyměnit). Mám tento problém u skoro každých kalhot a je to docela problém...přece jenom nemůžu každou minutu koukat, jestli se mi ten zip rozjel :D a je podle mě škoda ty kalhoty vyhodit jen kvůli tomu.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 08.03.14 11:58

Tak ja mam reseni.stalo se mi to u jednech monterek s umelym zipem.

Vyresila jsem to tak, ze na jezdce prostrcim gumicku a kdyz zavru zip, dam druhy konec pres knoflik.

Ovsem, gumicka musi byt pevna a ne moc dlouha.

doplněno 08.03.14 12:03:

A neni to tim, ze se vam kalhoty "sráží"b:) pak kdyz je ma clovek hodne natesno, tak se ten zip rozjizdi...

Nebo zkusit jezdce malinko primacknout z kazde strany klestemi, ale pozor at ho neznicite..

Datum: 08.03.14 12:14
Zdravím. K rozjíždění zipu dochází, když se uvnitř v jezdci poškodí takový zoubek, který tomu brání. Řešením, i když se Vám to nelíbí, je přešít. Pokud nechcete to, pak zbývá zavírací špendlík nebo již zmíněná gumička. M
Datum: 08.03.14 12:16

Neměň celý zip, ale jen jezdce za nový, neomačkaný, neobroušený. V galantériích se dají koupit různé typy. Třeba chvíli tu zodpovědnost udrží.

Datum: 08.03.14 12:18
Od: cuca®
Datum: 08.03.14 12:29

*palec* tedy, zahazuji gumicku a jdu ukrast nekomu z klicu krouzek.

Datum: 08.03.14 12:57

Přesně takto to řešívám také. Další možnost je vyměnit jezdce. Plastový zip jde i vrchem, a pk natlačit jinak spodem. Někdy je pak nutné spodní zoubky dole pár mm sešít, nebo slepit.

Datum: 08.03.14 13:07

Koli. Tohle si snad dej patentovat

Datum: 08.03.14 13:36

Parádní nápad, ale má to jednu nevýhodu. Když jdu na WC, tak rozepínám jen poklopec, ale takhle by to nešlo.

Od: nicolzuzakova
Datum: 08.03.14 13:22

Děkuji všem za rady určitě vše vyzkouším ale nejvíc se mi líbí to s tim kroužkem od klíčů :)

Datum: 08.03.14 13:27

No, pokud není jezdec rozbitý, tak je to způsobeno tím, že je povolený. Já jsem to většinou vyřešil tak, že jsem jej na každé straně jemně zmáčknul kleštěmi. Ale chce to ovšem cit, není to nic pro gramlavý ručičky.

Datum: 08.03.14 14:08

Pokud se zip rozepíná,je to znak,že je obroušená zarážka jezdce,která se nadzvedává držátkem.To lze opravit jen výměnou jezdce..Proto střádáme staré zipy aby byl výběr velikostí. Jezdec se nasune spodem,zarážky se stahnou,jsou nalisovány.Zip se pak dole sešije.Když se rozpadá ,stačí jezdce kleštěma trochu zmačknout,ale pozor,je tvrdý a křehký,lehce praskne.Pak už jen vyměnit.

JABRAKA

Datum: 08.03.14 14:25

Poškozený jezdec se dá vyměnit.Na zadní straně jezdce je vyraženo číslo podle kterého si v galanterii koupíte nový. Manželka obvykle vezme bundu a pani ji v galanterii zip vymění na počkání Cena do 30Kč.podle typu jezdce.

Datum: 08.03.14 14:56

ja to vyresila takto:krouzek na klice -ten mensi navlecu to misto toho co s nim jezdim-zapnu a ten krouzek navlecu na knoflik a drzi!

Datum: 08.03.14 14:58

Sorry-ty obrazky jsem prehlidla - to je presne ono!

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.