Větší obnos peněz

Od: Datum: 05.05.14 15:48 odpovědí: 17 změna: 12.05.14 08:11

jak by jste se zachovaly kdyby jste našli větší obnos peněz třeba 250tis,vrátili by ste to?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: betaraybill*
Datum: 05.05.14 16:04

To záleží ...

To záleží na tom kde bych je našel a jestli by byli v okruhu svědci a kamery. Pokud by to bylo ok tak ne nevrátil bych je

Datum: 05.05.14 16:04

Kdybych je nevrátila, měla bych obrovské výčitky svědomí, ani by mě za ně koupené věci netěšily. Když by se větší peníze vrátily, možná, že by se dostala i nějaká odměna.

Datum: 05.05.14 16:11

nebo by se mohlo stát (ne poprvé), že ten, komu peníze patří bude tvrdit, že tam bylo o něco málo (nebo hodně) peněz víc... a budete mít problémy s policií. asi bych dlouho váhal, jak se zachovat. v hlavě to mám jasný, ale s ohledem na případné problémy...

Datum: 05.05.14 16:33

Je to otázka výchovy a morálky, já byla naučená nelhat a nekrást. Bez rozmýšlení bych je vrátila, ne proto, že bych snad byla tak morálně pevná ale hlavně proto abych hned večer nebyla ve zprávách na Nově (kamery jsou dnes všude).

Datum: 05.05.14 17:49
Podle toho kde no chvili bych pockal a pak je asi nevratil kdo vi
Datum: 05.05.14 19:32

Proč jsou muži tak hodně diskriminováni a nemohou odpovídat?

Datum: 05.05.14 20:04

ukulele, můžete odpovídat, páč tazetel napsal to tvrdé y omylem..

mělo být určitě "i"

Datum: 05.05.14 20:43

Zdravím Milane a děkuji za svolení, jasně že bych to vrátil, jinak je to trestné.

Datum: 05.05.14 19:47

nemohla bych si je nechat, mám rovnou páteř, svědomí a slušné vychování ..

Datum: 05.05.14 20:01

Kdysi jsem našel peněženku s 15 tis. Vrátil jsem ji a pak jsem měl výčitky, že jsem to udělal. Ten člověk to ztratil ožralý, peníze vyhrál na automatech a ještě to je blb a vůbec jsem neměl potom ten dobrý pocit, o kterém se říká, že by měl být. Příště bych si prachy nechal.

Datum: 05.05.14 21:23

Jo, příště to ale určitě bude mamča samoživitelka (pro některé dodám: nebo otec samoživitel), která šetří každou korunu... Takže příště určitě vrátit! :-D

Datum: 05.05.14 20:08

asi každý má chvilku, zdali vrátit či ne. Pak přijde na to, co se stane, když se to zjistí...

Asi bych se propadl hambou, kdyby se to zjistilo, že jsem si peníze nechal. Proto bych je vrátil. (ale co když by se to nezjistilo?)

Datum: 05.05.14 20:10

A kdybys je vrátil a majitel začal tvrdit třeba že tam bylo ještě o 250k víc, tak by ses cítil lépe?

Datum: 05.05.14 21:53

tak je jasné, že každý si umí představit pod pojmem vrácení - odevzdání jen obnosu peněz na nějakou, nejlépe nejbližší služebnu policie a v dnešní době je lepší odevzdat i třeba peněženku s doklady, nikdy nevíme jaké se dočkáme reakce majitele.

Datum: 05.05.14 21:39
... No a komu byste je vrátili? Kolemjdoucím?
Od: axus®
Datum: 06.05.14 01:13

Ja bych je vratil do obehu.

Od: betaraybill*
Datum: 12.05.14 08:11

Zrovna dneska článek a zrovna jsem si u čtení vzpoměl na tohle téma:

http://www.novinky.cz/koktejl…octivost-se-mu-vyplatila.html

Až to bude v téhle republice fungovat stejně či podobně tak prosím rád peníze vrátím, ale v téhle republice náleží nálezci nálezné ve výši 10% a i to není vždy splněné.

Není to tak dlouho (nějaký měsíc) kdy po ulici šla ženská a našla peněženku s větší sumou. Šla s tím na policii a vrátila ji. Celkem rychle se tam objevil i člověk co je ztratil a milé dámě dal odměnu to ano, ale myslíte, že byla ve výši 10%? Kdepak schválně jsem to si to spočítal nebylo.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.