Chybný datum neschopenky

Od: Datum: 24.01.14 10:02 odpovědí: 3 změna: 24.01.14 14:17

Chtěla bych se zeptat v lednu jsem ukončila neschopenku u obvodního lékaře a novou mi vystavil gynekolog,ale problém je v tom,že ukončení mám 6.1 a novou neschopenku mám také od 6.1 dnes mi přišli peníze z OSSZ s tím že do 5.1.my vyplatili zbytek peněz a že od 5.1. mi to zaniká volala jsem na OSSZ,že mám napsaný datum ukončení 6.1 a novou mám také od 6.1 a to prý takhle nejde,že si to mám nechta opravit nevíte zda s tím nejsou nějaké problémy jestli mi to lékař opraví na jiný datum jestli neříjdu o peníze atd...vůbec nevím jak to mám řešit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 24.01.14 10:12

Dobrý den. Zajděte si k lékaři, který Vám vystavil novou neschopenku a nechte si opravit datum s tím, že budete neschopna od 7.1. Správa sociálního zabezpečení Vám pak ten nezaplacený den z první neschopenky (6.1) doplatí. Jde v podstatě jen o formalitu, o peníze nepřijdete. Jedná se o pracovní neschopnost navazující na předchozí pracovní neschopnost bez přerušení, čili Vám budou stále vypláceny nemocenské dávky za kalendářní dny a ve stejné výši jako u pracovní neschopnosti předchozí. Kdyby došlo k přerušení pracovní neschopnosti třeba na jeden den, znovu by Vám zaměstnavatel vyplácel náhradu mzdy (nyní za prvních 14 kalendářních dní) a nemocenské dávky by se počítaly z jiného vyměřovacího základu.

doplněno 24.01.14 11:28:

Ani o ten jeden den byste nepřišla. Nezaplatili by Vám ten poslední den první neschopenky, ale dostala byste ho zaplacený jako první den další neschopenky. Nechala bych si ale neschopenku opravit, Okresní správa bude trvat na tom, aby se data na dokladech doklady nepřekrývaly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petulina13
Datum: 24.01.14 11:24

Děkuji za odpověď.Jestli to teda chápu dobře tak i kdyby mi lékář datum neoptravil tak o nemocenskou bych neměla přijít jen mi nezaplatí ten jeden den (6.1)?

Datum: 24.01.14 14:17
avatar

Kdybyste měla datum 6.1. na obou neschopenkách, mělo by se nemocenské zaplatit dvakrát, což nelze. Proto Vám jednu neschopenku upravili. U předchozí doplatí do 5. 1. včetně, nová začne hned 6. lednem (tzn., že o nemocenské za 6. leden nepřijdete).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.