Vrácení daně?

Od: Datum: 23.01.14 15:18 odpovědí: 4 změna: 23.01.14 19:26

Dobrý den,

právě vyplňuji tiskopis Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků, jelikož jsem do listopadu 2013 byla na rodičovské dovolené, chtěla bych zažádat o vrácení daní, ale nevím co mám napsat ve 3. oddílu 3b do jména ostatních plátců-jestli úřad práce odbor sociálních věcí, který rodičovský příspěvek vyplácel nebo společnost, kde jsem v srpnu nastoupila do práce? a tedy 3 měsíce pobírala jak RP tak výplatu z práce...

Je možné, že mi něco vártí? Kolegyně žádá o zúčtování i za 2 měsíce, kdy byla hlášena na ÚP jako nezaměstnaná, proč ji v tomto případě budou vracet?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 23.01.14 15:28

Prvně mrkněte na výplatní pásky a zjistěte, zda vám vůbec nějaká částka na daně byla stržena. Napřed do systému musíte vložit a pak případně žádat o vratku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 16:18
avatar

Odhaduji, že Vám nevrátí nic, maximálně pár korun, protože jste za rok 2013 neodvedla téměř žádnou daň. U kolegyně to mohlo být jinak, pokud byla před evidencí na ÚP zaměstnána (nikoliv na RD).

Úřad práce je plátcem daně z příjmu pouze za své zaměstnance, nikoliv za uchazeče o zaměstnání, ani za rodiče pobírající rodičovský příspěvek. Z podpory ani z rodičovského příspěvku se daň z příjmu neodvádí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: havlaskova*
Datum: 23.01.14 16:27

děkuji za odpověď, nevěděla jsem to jistě, ale myslela jsem si, že z RD se neodečítá daň... mmůžu se zeptat jak vznikne ten přeplatek u kolegyně, když tedy byla zaměstnaná před ÚP? a je možné, že kamarádce bude taky něco vráceno v tomto případě 1.1.2013-do maturity studentka a poté od 7.8.-2013 dosud zaměstnaná na zkrácený úvazek?

Datum: 23.01.14 19:26
avatar

Pokud kolegyně v zálohách daně za předchozí měsíce odvedla tolik, že se jí do daně vejde i sleva na poplatníka za ty dva měsíce na ÚP, vrátí se jí část daní v ročním zúčtování daně z příjmu.

Totéž bude u druhé zaměstnankyně, pokud na dani odvedla více )to závisí na jejím příjmu), může se jí vrátit část daní za dřívější měsíce.

doplněno 23.01.14 19:27:

Vrátit však lze maximálně do výše odvedených záloh.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.