Problémy se službami české pošty

Od: Datum: 07.03.14 17:26 odpovědí: 5 změna: 08.03.14 10:37
avatar

Přeji všem rádcům krásný den, opět se na vás obracím o radu.

Na poště mám udělanou tzv. odnášku zásilek.Při zřizování a vyplňování potřebných formulářů mi bylo řečeno, že není problém si na poštu zavolat a zeptat se, zda tam něco mám, info email ale že neposílají.

Teď od února jsem čekala důležitý dopis od lékařské posudkové komise.Na poštu jsem telefonovala 24.2. bylo mi řečeno, že mi nic nepřišlo.Osobně jsem byla na poště 25.2. opět mi bylo řečeno, že tam nic nemám.Naposledy jsem na poštu telefonovala 6.3. opět řekli, že tam nic nemám.Dnes jsem na poště byla osobně a paní za přepážkou mi předala pro mě tolik očekávaný dopis.Jaké pro mě bylo překvapení, když na obálce z druhé strany bylo razítko od pošty- Odnáška zásilek: zásilka doručena dne 25.2.2014 + podpis a Konec odběrní doby:12.3.2014

Nechci to nechat jen tak, copak pošta může takto zadržovat lidem zásilky, nebo to lze nazvat "bordelem" na poště?Prosím poraďte, mohu podat stížnost?Pokud ano, tak kam?Bojím se, že pokud by to bylo na dotyčnou poštu, smetou to pod koberec.Mimo jiné jde o poštu Praha 8 - Ládví, ulice Burešova.

Už jednou se mi toto na této poště stalo, jen jsem to nijak zvlášť neřešila a doufala, že už se to nestane, ale bohužel.

Díky předem za rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.14 18:22
avatar

Pokud to nemáte jak prokázat, budou oni tvrdit, že jste se neptala. Takže asi si můžete stěžovat leda... A příště si buď nahrát tlf. rozhovory, nebo si to nechat dát písemně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 18:26

Teď jsem si zřizoval také "odnášku zásilek" a na poště mě upozornili, že na telefonický dotaz dokáží sjistit pouze doporučené dopisy a prostě všechno co má číslo zásilky a mají to tedy evidováno v systému.

Ten Váš dopis byl "obyčejný" nebo doporučený?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 20:23
avatar

Můj dopis byl "obyčejný".Ještě když jsem tam vždy volala, říkala jsem, že čekám pro mě důležitý dopis od sociálky-posudkové komise. Asi před měsícem když jsem na poštu volala, řekli mi i o "obyčejném" dopisu.

Od: takima
Datum: 08.03.14 06:56

Dobrý den

dovolte abych přidala i já zážitek s ČP.Sestra si zřídila před rokem! stejnou službu,jelikož se odstěhovala z prodaného bytu.Odnos pošty si zařídila ještě během stěhování.

Taktéž čekala důležitou poštu.Pošta nikde.Telefonováno,reklamováno,dopis odeslán...kde se toulá nevíme...

Za nějakou dobu ji ho donesli majitelé jejího starého bytu,že jí byl vhozen do schránky...Jediné její štěstí bylo,že ji majitelé znají a ví kde pracuje,tak jí ho donesli do práce.Ale že pošťačka tak nějak věděla kam ho má hodit,protože sestra v daném bytě již rok nebydlela...

Nechápaly jsme...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.14 10:37
avatar
Panečku Pošta to je úřad sám pro sebe. Dlouho mi nešel balíček z Číny tak jsem denně chytal pošťačku jestli se nedá zjistit kde to zamrzlo. Když už jsem si měsíc kopíroval i s Číňanem a on už mě měl tak plný zuby že už mi slíbil zboží poslat znova hned jak bude na skladě, tak najednou přišel od pošty dopis že mají můj balíček a že ho předali celníkům. Že mám poště zaplatit 98 kč za zastupování pokud chci aby mi balíček přivezli nebo si zásilku vyzvednout v Praze u celníků.
Po doručení jsem zjistil že z Číny na hlavní poštu přišel za 3dny ale tady ležel 6 neděl někde v regále než hlava pomazaná rozhodla jestli ho předá celníkům nebo doručí.
Nutno dodat že to byla situace krátce po zavedení platby DPH pro zboží dovezené ze zemí mimo EU.
Jen nechápu proč musíte platit poště stovku za posouzení když číňan zaplatil dopravu až domů ne na nějakou pitomou celnici.
Když chce pošta předávat zásilky celníkům ať si to dělá na svoje nálkady.
doplněno 08.03.14 10:40: Chybička se vloudila - s číňanem jsem si samozřejmě dopisoval ne "kopíroval" jak mi tam zlovolná té.devítka vložila :-D
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.