Platnost smlouvy o péči dětí po rozvodu

Od: Datum: 02.12.12 12:39 odpovědí: 4 změna: 02.12.12 13:27

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat ohledně svěření péče dětí po rozvodu.Před rokem a půl jsem na sociálce dala žádost o svěření dětí do mé péče po dobu po rozvodu.Soud určil děti do mé péče a manželovi měsíčně určitou částku.Jelikož jsme se tenkrát zas usmířili,žádost o rozvod jsem nepodala.Ale hádky nyní zas přetrvávají a bohužel o rozvod nyní zažádám.Chtěla jsem se tedy zeptat,jestli soudem určené děti do svěření péče po rozvodu ještě platí nebo jestli o děti musím znovu zažádat na sociálce.Rozhodnutí je cca rok a půl starý.

Moc děkuji za odpověď,hezký den Katka.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.12 12:47
avatar

Platí do té doby, dokud nebude soudem rozhodnuto jinak.

doplněno 02.12.12 12:58:

Rozhodnutí soudu platí dokud není nějakým dalším rozsudkem zrušeno nebo nenastane jiný zákonný důvod pro pozbytí platnosti. V tomto případě plnoletost dětí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susann1*
Datum: 02.12.12 12:53

Moc děkuji za odpověď.Takže ikdyž soud před rokem a půl určil děti a o rozvod zažádám třeba o dva roky později,tak rozsudek ohledně dětí platí?Nepropadá rozsudek do určitý doby?

Děkuji,Katka.

Datum: 02.12.12 13:24
avatar

Nepropadá. Jak již bylo napsáno výše, dokud jiný soud nerozhodne jinak. Znám několik manželství, kde mají tento "papír"a přitom žijí spolu. Jistí to ženu, aby chlap nezblb a nepřestal jí platit. Než by se soudně domohla svých práv /pokud vůbec/, tak by to trvalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susann1*
Datum: 02.12.12 13:27

Moc děkuji za odpověď.

Hezký den Katka.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.