Pocity hladu, nadýmání atd

Od: Datum: 20.01.14 18:13 odpovědí: 5 změna: 21.01.14 14:37

Milí rádci,

zdravím vás a tímto bych chtěla poprosit o radu... problém se týká mé dcery (26 let), stěžuje si na pocit neustálého hladu a jakoby zaraženého "říhání", měla tyto potíže již loni a pak nějak ustaly (úpravou jídelníčku atd.) a nyní se vše opakuje.

Jeden den je jí dobře a tak se stravuje dle svých zvyklostí (tzn. nepravidelně, většinou je to rohlík + paštika nebo salám k tomu cola, nějaká ta čokoláda, je to hrůza, ale je dospělá a na mé rady většinou nedá, trpí obezitou BMI kolem 40, mockrát jsem se jí snažila pomoci, ale vždy shodí tak 4 kg a pak je získá zpátky... poslední dobou se jí zase tyto příznaky, o kterých jsem se zmínila, vrací, takže pocit, plného nadbřišku, ale zároveň hladu, zaraženého říhání popř. větrů - pokud si uleví, je jí lépe, ale za chvíli se zase cítí jako balon, snažila jsem se dceru přesvědčit, že půjdeme na vyšetření, dostane léky a změní životosprávu a bude se cítit lépe, (zhubne, nebude mít tyto zažívací potíže, zvýší se jí sebevědomí atd., také by se neměla tolik stresovat, všechno si moc bere...), jenže zásadní problém tkví v tom, že ona si hned myslí, že je to smrtelná nemoc a už nic nemá cenu, vyhledává diagnozy na internetu.. nevím si rady, stále bydlí s námi a trápí mne vědomí, že to nedokážu změnit...

Napsala jsem asi dlouhý a nesrozumitelný text, spíše jsem se potřebovala vypovídat... nevíte, co by mohlo být příčinou dceřinných zdrav. potíží? Opravdu "jen" špatný životní styl + přemíra stresu nebo se mám jako matka začít také obávat něčeho vážného a dotáhnout ji k lékaři klidně násilím?

Moc děkuji...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.14 21:54
avatar

Dobrý den,

myslím, že to bude opravdu jen špatnou životosprávou. Měla by jíst pravidelně, v malých dáckách, potraviny s nízkým glykemickým indexem (nikoliv pečivo bílé, ale celozrnné) a obecně potraviny bohaté na vlákninu. Doporučil bych vyhledat nějakého specialistu na výživu. Zatím je to "jen" tohle, ale může s k tomu za pár let přidat další, již vážnější choroba plus zvážit pomoc psychologa. Obezita a psychika jsou spolu pevně spjaty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 23:03
avatar
Komu neni rady, tomu neni pomoci. Bohužel, každá rada zde je zbytečná, pokud nebude sama chtít. Dřív nebo později ji ale zdravotní stav dohoní a náprava bude o to horší. Léky do ní necpete, tím se to jen zhorší. Vy můžete udělat jediné - mít doma jen ovoce a zeleninu, na pití vodu z vodovodu. Úleva se projeví během pár dni, ale na to aby něco shodila, bude potřebovat pevnou vůli a sama to chtít.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 11:18
avatar

Já si myslím, že je nespokojená, nešťastná. Pocit plného žaludku ji dělá šťastnou. Vytáhala si žaludek a teď, když ho nacpe ledasčím, stláská páté přes deváté, špatně tráví. Všechno kvasí a vyrábí plyny. Musí si najít jiný způsob na spokojenost, než je jídlo! Tak to vidím já. Obávám se, že pokud ona nebude chtít, vy nenaděláte vůbec nic. Musí najít jiný smysl živbota, než jen plný břich! :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 11:58
avatar
Podobne problemy mam taky a je to psychikou! Pokud hleda diagnozy atd.tak ma mozna psychicky problem-uzkosti
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.14 14:37
avatar

Zdravím, dovolím se zeptat, co dcera celé dny dělá, poř. zda pracuje. Ono totiž největší hovadiny člověk vymýšlí, když nemá co dělat a nudí se. Kyž jsem byla jednu dobu bez práce i bez brigády, tak to byl nejhorší měsíc v mém životě, jen jsem seděla doma, tam mě píchlo - rakovina, zabolela mě hlava - mrtvice, bolest břicha - slepák.

Pak jsem si našla práci, kde se musím připravovat i doma, ještě lepší to bylo o prázdninách, kdy jsem fyzicky makala v montérkách. Večer jsem padla a nebyl čas přemýšlet, zda mě tady či onde zrovna píchlo.

Zaměstnejte ji, stanovte třeba přispívání na domácnost. Pokud nemá práci, tak ať se poohlédne pro brigádách. Pokud práci má, začněte třeba společně chodit na zumbu. A hlavně doma vyhoďte všechny limonády, koly, paštiky apod. Když to doma budete mít, těžko ji donutíte něco změnit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.