Návrat do zaměstnání po mateřské

Od: Datum: 19.01.14 20:27 odpovědí: 3 změna: 20.01.14 07:31

Prosím poraďte: mateřská mě končí 24. dubna,v zaměstnání jsem se dostavila osobně s ohlášením,že bych chtěla už nastoupit do práce,mým šéfem mi bylo zděleno,že z důvodu propouštění zaměstnanců,nebude místo i pro mě.S tím že se poptá jestli by mě nevzali do jiného střediska.Pracovala jsem ve větší fabrice jako optička.Teď bych poprosila o radu jak zprávně postupovat,abych o odstupné nepřišla.Na co si mám dát pozor,slyšela jsem že přijmou maminky po mateřské na jinné pracovní místo,kde dostanete novou smlouvu a podle zákona tří měsíční zkušební dobu a tam je nechají nějakou dobu a pak je vyhodí.Kdyby jsem dostala odstupné,mám se hned hlásit na ÚP a budu mít nárok na podporu kdyby jsem dostala odstupný.Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 19.01.14 20:31

Dobrý den, pokud dostanete odstupné, tak na nárok na podporu v nezaměstnanosti máte. Ovšem jakou částku to nevím.

Na UP se registrovat můžete,ale nemusíte. Pokud by jste nebyla na UP nárok na podporu pak nemáte.

doplněno 19.01.14 20:48:

Ještě jsem zapoměl dodat,že pokud by bylo odstupné ve výši 3 platů. tak podporu za 1-3měs nahrazuje odstupné. Následující měsíce na podporu nárok máte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 05:56
avatar

Pravděpodobně máte na mysli konec rodičovské dovolené (mateřská trvala prvních 28 týdnů). Postup je jednoduchý: Neuzavírejte novou pracovní smlouvu!

I v případě, že Vám zaměstnavatel nabídne jiný druh prácenebo jiné místo výkonu práce, trvejte na uzavření dodatku k původní pracovní smlouvě. Vše ostatní bude platit podle původní pracovní smlouvy - hlavně doba neurčitá. V přípdě dodatku také nelze sjednat zkušební dobu (nejde o novou smlouvu).

--- Nepřistupujte na ukončení pracovního poměru dohodou bez uvedení důvodu a bez nástupu do zaměstnání. Obojí by se projevilo v nízké podpoře. Pokud by důvod nebyl uveden v písemné dohodě, neměla byste nárok na odstupné.

--- Upřesnění informací k podpoře:

Chcete-li mít nárok na podporu odpovídající Vaší mzdě, musíte po skončení RD nastoupit do zaměstnání. Jinak se za poslední zaměstnání bude považovat náhradní doba (RD) a podpora se bude pohybovat od cca 4.500 do cca 3.500 Kč měsíčně.

Z informace o návratu z RD odhaduji, že jste ve věku do 50 let. V takovém případě činí podpůrčí doba 5 měsíců. Začátek výplaty podpory se posune o dobu, za niž Vám bude vyplaceno odstupné, ale podpůrčí doba se nekrátí - stále budete mít nárok na podporu po dobu 5 měsíců.

--- Já bych den po 3. narozeninách nastoupila do zaměstnání a trvala na přidělování práce odpovídající pracovní smlouvě (něřešila bych nic předem).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slunicko11*
Datum: 20.01.14 07:31

Děkuji za rady.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.