Jaký typický český dárek pro cizince

Od: Datum: 18.01.14 01:29 odpovědí: 26 změna: 21.02.16 21:28

Ahoj, jsem na kratší čas v Česku a byl jsem požádán svou přítelkyní a kamarádem (oba Kanaďané), abych jim něco typicky českého dovezl. Jediné, co mě napadlo, pro kamaráda Becherovku a přítelkyni nějaký šperk s českými granáty. Ale nejsem si jistý, jak moc to ocení. :D Také kdyby nebyl konec ledna, tak bych přivezl na ochutnání cukroví, protože u nich jsem měl pořád něco s javorovým sirupem, případně nějaký perník a máslové sušenky. Myslím, že kkaové vanilkové rohlíčky či vosí hnízda by udělaly divy. :D Ale asi je na to už blbý čas..

Takže vás chci poprosit, co byste asi tak koupili vy/co kupujete, abych měl trochu širší seznam a mohl z čeho vybírat. :)

Věkově: přítelkyně, kamarád 22 let.. + ještě bych rád koupil něco pro rodiče přítelkyně

Děkuji. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lw
Datum: 18.01.14 01:31

Ještě mě tak trochu napadlo, dovést pravou meruňkovicu či slivovicu. :D

Od: bmbx®
Datum: 18.01.14 02:09

Něco ze skla, nejlépe broušeného, to dělalo radost téměř všude, napříč zeměkoulí :-D

Od: luke237
Datum: 18.01.14 02:17

Nedavno tady byla podobna otazka.

Celkove asi zalezi, jestli tvoji Kanadane jsou Kanadane, nebo ti jejich multikulti i kdyz na ty to vzhledem k tomu javorovemu sirupu moc nevypada :)

Myslim, ze ta Becherovka nebo Absint pro kamose a nejake ty nausnice nebo retizek s ceskymi kameny pro pritelkyni je dobry napad. Rodicum muzes privezt obrazkovou knizku o Praze. To se Kanadanum libi. Nebo neco o ceskych hradech a zamcich. To tam take nemaji a na Evrope se jim to libi.

Od: luke237
Datum: 18.01.14 04:01
Nemusi to byt jen knizka o Praze. V CR je spousta jinych hezkych historickych mest. Treba to muze byt knizka o nich. Hlavne spoustu velkych barevnych obrazku.
Datum: 18.01.14 07:43

Já si myslím, že váš výběr je dokonalý. ;) Nějaké sklo? Pořád si myslíme, že jsme světová jednička. Dávno ne!

Datum: 18.01.14 08:09

kartón piva

Od: miriana
Datum: 18.01.14 08:34

swarovsky šperk, nebo loutku Hurvínka :D

Datum: 18.01.14 08:44

slivovicu, moravské víno, český granát šperk...

Od: host
Datum: 18.01.14 09:15

Plyšového Krtečka a k tomu případně knížku nebo DVD s Krtkem - hlavně nejdůležitější a kultovní příběh "Jak krtek ke kalhotkám přišel" i s dodatkem, že plyšový krtek byl i v kosmu - vzal ho tam americký astronaut..

Typická česká hračka plyšový medvídek z Hamiro Rokycany se už asi nevyrábí - škoda :(

Další typická věc pro Prahu je Orloj, možná seženet pohlednici s vloženým mezikružím, kterým se dá otáčet a nechat v okénku vykukovat jednotlivé apoštoly - případně DVD o orloji i s výkladem složitých hodin a astronomických ukazatelů na cifernících.

Datum: 18.01.14 09:24

Sklo je typické, ale už je tu spousta průmyslově vyráběného zahraničního lisovaného skla, které nemá s tradiční českou výrobou moc společného. Broušená sklenička nebo popelníček asi nebude broušená ručně, ale strojně někde hodně na východě. Ale přesto se dají koupit barevné skleněné figurky z mačkaného skla - různá zvířátka, panáčkové, apod.

Pokud nehledíte na peníze, typicky česká je Remoska - dárek do kuchyně, jen by asi byl problém se síťovou zásuvkou, asi nemají zásuvku a napětí podle evropské normy... netuším.

Možná by pro letošní rok byl zajímavý nástěnný kalendář o Praze s fotografiemi, ale je dost velký a neskladný.

Datum: 18.01.14 09:35

Pokud snad náááhodou znají příběh dobrého vojáka Švejka, tak možná figurku Švejka nebo nějaký obrázek se Švejkem, ale jinak ne, to by si mysleli, že chodíme v šedém mantlu s čepicí s frantíkem a fajfkou v ruce.

Možná nějakou panenku nebo panáčka v lidovém kroji, což se tady taky nenosí, jak si myslel slavný detektiv ve filmu Adéla ještě nevečeřela, když přijel do Čech v přestrojení za typického Čecha - v lidovém kroji a s dudama přes rameno. My si taky indiány představujeme jako pomalované apače s čelenkou z orlích per a lukem a šípy.

Možná Igráčka, typické hračky, maličkost, která se vejde do kapsy, na poličku, může udělat radost.

Nebo obyčejná mechanická plechová červená Beruška na klíček, která jezdí po stole a na okraji se otočí a nespadne... pokud se ještě vyrábí.

Datum: 18.01.14 15:54

Případně jako takovou hravou zvláštnost na hraní - PEXESO, vybrat nějaké hezké se zajímavými obrázky, je to úplně mezinárodní, bez jediného slova a baví se děti i dospělí. Možná to není až tak česká specialita, ale vejde se to do kufru, malé, lehké, skladné, (nerozstříhat, i to nastříhání čtverečků děti a možná i dospělé baví) a zábavné.

Od: uzivatelnick
Datum: 18.01.14 16:15

Zdravím, mám neteř která bydlí v Torontě a v létě byla u nás na návštěvě se svým Kanadským přítelem. Oba si vybrali dárek.. křiš´tálovou karafu a k tomu skleničky. Každý kdo k nim přijde na návštěvu jim dává velký kompliment, že je to něco úžasného. Proto myslím ,toto je dost dobrá volba. Mějte se.

Od: samoja*
Datum: 18.01.14 16:49

Mně se v cizině NEJEDNOU zeptali, proč jsem nepřivezla pivo...Takže ňáký pivo?

Od: laik
Datum: 18.01.14 17:10

Ceske pivo se tam (stejne jako spousta jinych evropskych piv) normalne prodava v obchode. Kazda provincie si ale alkohol reguluje sama, takze nabidka se muze lisit stat od statu.

Kamarad mi rikal, ze mu to (Plzensky Prazdroj) moc nechutna. I 12° mu pripadalo slabe (12° ma asi 4,5% alkoholu, jestli se nemylim a on bezne pil ta s 5-7(?)%). Taky zrovna nebyl fanousek toho typu piva (svetly lezak nebo co to je - ja se v pivech nevyznam).

Od: samoja*
Datum: 18.01.14 18:09

Tak spousta typicky českých věcí se ve světě prodává...:)

Datum: 18.01.14 18:14
Tazatel nepise, ze ktere provincie je, takze treba tato ceska piva se prodavaji v Britske Kolumbii.
Datum: 18.01.14 19:37

Česká piva se dají sehnat. Někdy je mají už rovnou v obchodě, případně vám je na objednávku přivezou. :)

Od: uska®
Datum: 18.01.14 16:53

Nikdy mne nezklamaly dárky od nás do zahraničí. Pro muže - pivo, slivovice. Pro ženy becherovku nebo vaječný koňak.

Pozn. jen slivovici neumí pít *smich*

Datum: 18.01.14 17:11
Jen tak pro zajimavost - na jakem jsi tam vizu?
Datum: 18.01.14 19:38

Mám občanství :)

Datum: 18.01.14 19:56
Aha. Podle toho dotazu to vypadalo, ze ti je neco pres 20, takze jsem nepredpokladal, ze by nekdo takhle mlady mohl ziskat obcanstvi pri normalni zpusobu imigrace.

Datum: 18.01.14 23:54

Ano, je mi něco přes dvacet, ale můj táta je Kanaďan. :)

Datum: 19.01.14 00:00
To jsem mel presne na mysli - ziskani obcanstvi narozenim :)
Datum: 18.01.14 19:40

Každopádně všem moc děkuji, něco jsem zatím koupil, něco ještě dokoupím, snad to udělá radost. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.