Mosaz nebo měď?

Od: Datum: 01.12.12 15:51 odpovědí: 8 změna: 12.03.13 17:02

Běžně se říká, "měděnné okapy". Zajímalo by mě jestli jsou opravdu vyrobené z mědi, nebo z mosazi. Jak je to s ostatními výrobky vyrobenými z tohoto barevného kovu. Je opravdu nějaký z mědi? Myslím si, že čistá měď je příliš měkká. Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.12 15:59
avatar

Technická a stavební měď je opravdu velmi čistá. Používá se výhradně Cu-DHP _ fosforem dezoxidovaná měď bez obsahu kyslíku se stupněm čistoty min. 99,995 % mědi. Odpovídá normě: odpovídá požadavkům DIN EN 1172.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.12 16:00
avatar

Měděné okapy jsou opravdu z mědi (Cu), důkazem je oxidace, která se velmi brzy projeví ztmavnutím... pokud chcete i Cu parapety a máte světlou fasádu, smiřte se na západní straně domu s jejím zbarvením, které je způsobeno splavováním vody z parapetů a její nástřik při větru nma stěnu pod nimi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.12 10:39
avatar

Ano, jeto opravdu měď, a je opravdu měkká. Mosazný okap jem ještě neviděl (což neznamená, že někde neexistuje;)).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 15.01.13 01:47

Mosazný asi těko protoe by se rozpadl. To kadý zná kdo si vyrobil TV anténu z mosazných trubek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.12 10:55
avatar

U měděných okapů je potřeba dávat pozor na konstrukci,uchycení,montážní prvky.Pokud nejsou měděné,musí se důsledně oddělovat přes gumu a plasty od jiných kovů,železa(pozinku) titanzinku.Jinak za vlhka vzniká elektrochemická koroze ve spoji.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ricokitty
Datum: 12.03.13 17:02

Je možné, aby při špatném překrytí spojů došlo k takové korozi, aby pod měděnou rýnou vznikaly nečistoty na fasádě? Nechali jsme zateplit dům a pak se po několika letech dělala střecha s měděnými okapy. Celou dobu se nic nedělo, jen jak se vyměnily rýny, jednoznačně každý pozná, že je dům zničištěn díky rýnám. Zavolali jsme klempýře, který je dělal a jen pokrčil rameny a řekl, že to prostě měď někdy dělá :(. Takže fasáda vypada jako na paintboolové základně :(. Nevíte někdo proč se to děje? Díky moc za info.Rc

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 02.12.12 11:02

Hlavní problém vidím v tom že po instalaci měděných okapů my je jistá menšina s jinou barvou pleti prachsprostě ukradla a odvezla *zed* proto se často měděné okapy a rýny natárají šedým , černým nebo jiným ne příliš vyrázným často matným náterem říká se měděné protože jsou z mědi proto mají takovou barvu. Jisté lidi tato barva velice přitahuje ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.13 22:36
avatar

Dobry den medeny okapovy zlab uz to ma v nazvu s ceho se vyrabi ,jinak by to byl snad zlab mosazny.POZINKOVANY se zase vyrabi s pozinku,TITANZINKOVY s titanzinku atd,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.