Evidence na UP

Od: Datum: 17.01.14 17:39 odpovědí: 6 změna: 18.01.14 16:44

Dobrý den. Známý pracuje na živnost (sezoni práce) . Přez zimu nemá práci, chce se registrovat na Uřadu práce. Má odpracovaných 12 měsíců takže má nárok na podporu. Je s jednou institucí má smlouvu o díle.

Na internetu jsem našel toto:

o evidence uchazečů o zaměstnání nemůže být zařazena fyzická osoba, která je
v pracovněprávním vztahu (tj. pracovní poměr, vztah na základě dohody o pracovní činnosti a dohody o provedení práce) nebo ve služebním poměru, s výjimkou tzv. nekolidujícího zaměstnání. Za nekolidující zaměstnání se považuje činnost na základě pracovního nebo služebního poměru, pokud měsíční výdělek nepřesáhne polovinu minimální mzdy, nebo činnost na základě dohody o pracovní činnosti nebo dohody o provedení práce, pokud měsíční odměna nebo odměna připadající na 1 měsíc za období, za které přísluší, nepřesáhne polovinu minimální mzdy.

On má smlouvu o dílu. Může se registrovat na UP?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.14 17:46
avatar

Zdravím, pokud má živnost, pak na UP nemůže. Musel by živnost ukončit, prokázat se na UP papírem potvrzujícím ukončení živnosti - a pak se nahlásit může.

Nicméně je fuk, kolik má odpracováno. Musí mít těch 12 měsíců důchodově odpojistěno, a to ve dvou letech zpětně. Odpracovaná doba UP nezajímá.

doplněno 17.01.14 18:03:

Je. On může mít zadanou zakázku, která byla sjednaná před nástupem na UP, i zakázku, sjednanou v době evidence na UP.

Ale nesmí ji realizovat a nesmí ji fakturovat. Za to by letěl.

doplněno 18.01.14 16:55:

Chápu dobře. Pokud je na UP, nesmí mít žádnou zakázku, i imo živnost. Na UP si nesmí přivydělat jinak, než nekolidujícím zaměstnáním na DPP či DPČ, což ani jedno smlouva o dílo není.

Od: 254k
Datum: 17.01.14 21:26

Asi jste mě nepochopila. Pozastaví živnost, po dobu co bude na UP,nebude fakturovat ani nikde vydělávat. Ale má smlouvu o dílo, která se provádí pouze v sezoně, nikoliv v zimě.

Od: 254k
Datum: 17.01.14 18:00

Živnost by pozastavil. Jde o to, že má smlouvu o dílo, jestli to není překážkou?

Datum: 18.01.14 00:41
avatar

Podle mne je smlouva o dílo podnikáním, s pozastavenou živností podle mne pracovat na smlouvu o dílo.

Viz NOZ, § 2586 (1) Smlouvou o dílo se zhotovitel zavazuje provést na svůj náklad a nebezpečí pro objednatele dílo ...

Od: pt®
Datum: 18.01.14 13:55
avatar

Všechno pozastavit, přerušit, jinak vracíte podporu v nezaměstnanosti zpátky. - pt

Od: uska®
Datum: 18.01.14 16:44

Smlouvu o dílo nerušit, práci provede až v letních měsícících, v době, kdy už nebude registrován na ÚP.

doplněno 18.01.14 16:47:

samožřejmě, před registrací na ÚP pozastavit živňosťák, ne zrušit.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.