Josef Klíma a testování občanů

Od: Datum: 05.03.14 22:39 odpovědí: 9 změna: 06.03.14 23:21

Co říkáte na: zbrusu novou publicistickou show oblíbeného reportéra a ostříleného novináře Josefa Klímy, jejímž základem je sonda do duše našeho národa. Konkrétně názor na testování poctivosti při nálezu 1 000 Kč?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.14 22:47
avatar

Viděl jsem pouze ukázku. No, Josef Klíma, jak je vidět, sklouzává taky pomalu do žumpy. Nevím, nakolik je k tomu donucen okolnostmi. Nicméně se divím, že se s ním ty lidi po odhalení baví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.14 22:55
avatar

Já jsem se bláhově na nový pořad J. Klímy těšila, mělo mi dojít, že na Primě o moc solidní pořad nepůjde ... Docela by mne zajímalo, jak to testování provádějí, podle mne nelze nikoho natáčet bez jeho předchozího souhlasu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vacha*
Datum: 06.03.14 07:12

Pan Klíma to už bere stylem "nějak se uživit musím" a proto pořad nemá úroveň.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.14 08:49
avatar

Media natacet muzou, bohuzel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 06.03.14 09:32

ivzez:

a u zábavných pořadů typu "skrytá kamera" žádají také předem o souhlas :-D

Ano souhlas musí být, ale co se týká zveřejnění už natočených záběrů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: babcaz
Datum: 06.03.14 07:59
Taky jsem přemýšlela,jak bych se zachovala,kdybych našla pohozenou tisícovku.Pokud by to byla peněženka,tak neváhám a odnesu na policii.Ale komu dát tu tisícovku?Když na policii,tak sepisování atd.,to bych si odpustila.Chodit po lidech a ptát se nebo dát do té restaurace,co tam byla?Tak by si ji asi někdo vzal a tvrdil,že je jeho?Nechala bych si ji.Kdybych viděla,že někomu vypadla,tak neváhám a vrátím.Ale takhle?Připadal mi zrovna tento test poctivosti národa trochu hloupý.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 06.03.14 10:05
avatar

Viděl jsem úryvek, a dotyčný nálezce měl "rozmazaný xicht" kvůli znemožnění identifikace...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.03.14 17:03

Jsem názoru, že úroveň upadá, nevím proč se Klíma + Kroupa rozešli. Připadá mi, že to Klíma násilím tlačí před sebou, no každá korunka navíc je dobrá, to chápu a nesmrdí. V podstatě jde u té 1000 o provokaci. Na všech se podepisuje stáří a nemoci.
Co se týká souhlasu , vizte opět OZ (Podoba a soukromí) a zákon o ochraně osobních údajů (vč. LZPS). Toto co dělá, není přece zpravodajství, proč myslíte, že jsou rozmazané ksichty? Jinak je to pochopitelně na testovaných, co si nechají líbit.
S Klímou bych jednoduše vyjebkal, asi si nepřečetl nový OZ o ztrátě a nálezu. Mám na to tři dny! A ještě pochtívat nálezné.
Vždy razím, aby lidé znali aspoň základy obecných norem, které se jich týkají, tedy OZ, přestupkové a trestní právo, proč se řidiči ptají na to, za co dostali ŘP? Právní, finanční vědomí občanů..., kteří se nechají doběhnout. A víme, že bohužel se to nevyhýbá i vzdělaným lidem. Teď jsem na to doplatil i sám, že jsem se spolehl na informaci účetního poradce, bohužel ani on (ne)věděl, neporadil správně a já jsem se s tím spokojil. Není dobré brouzdat jen tak po intu, jsou tam subjektivní názory, i zákony jsou tam staré, beze změn! Hledat soudní rozhodnutí (i když jejich závaznost...) a vždy ke kovářovi!
babca z: na policii se nic nenosí, to už přece bylo ve starých OZ, takže hupky to vrátit vlastníkovi, nebo na obec!

Datum: 06.03.14 23:21
avatar
Nepřipojím se s kritikou pana Klímy. Jeho pořad podle mě furt ještě patří k tomu lepšímu co v tele bedně běží ale test se ztracenou tisícovkou byl fakt hloupý. Najít peněženku tak ji člověk odevzdá ale bankovku o které nevim komu upadla bych z ruky nedal. Člověk může být slušný ale to neznamená že by měl být za vola.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.