Proplacení paragrafu

Od: Datum: 05.12.12 09:08 odpovědí: 4 změna: 06.12.12 00:21

Dobrý den, prosím o radu. Měla jsem v listopadu 14 kalendářních dnů paragraf/1-14.11/Já jsem si myslela, že mi ho spočítají na dny / tudíž 14x 7,5h doba. Staniční sestra mi udělala výčetku na 6x11h směn a 1x 4hodiny.Říká, že je to tak správně. Má pravdu? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 05.12.12 09:17

Dobrý den.

Ošetřovné (paragraf) proplácí Česká správa sociálního zabezpečení, ne zaměstnavatel. Výše ošetřovného je 60% redukovaného denního vyměřovacího základu za kalendářní den, nikoliv za hodiny. Ošetřovné náleží od 1. kalendářního dne.

Nerozumím té výčetce. Ale podle mě slouží jen pro počet omluvených hodin v docházce. Máte plánovanou směnu 4 hodiny, v docházce tedy máte čtyři hodiny ošetřovného. Musí Vám souhlasit plánovaný měsíční fond. S proplacením ošetřovného to nemá určitě nic společného, bude proplaceno za kalendářní dny včetně víkendů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.12 09:22

Výčetka se dělá pdle počtu odpracovaných hodin v měsíci. Nerozumím tomu, že když jde 14 dnů nechodila do práce, přesto mám výpis služeb, jako bych do práce chodila.

Datum: 06.12.12 00:21
avatar

Už jsem Vám to napsala níže: Zaměstnavatel musí evidovat tolik pracovních směn, kolik jich na dobu ošetřování skutečně připadlo. Zaměstnavatel musel v době Vaší nepřítomnosti obsadit skutečný počet zameškaných směn

Zbývající směny musíte odpracovat.

Každopádně máte nárok na vysvětlení a na předložení veškerých podkladů, na jejichž základě Vám byla mzda či plat vypočtena. Můžete si z podkladů nechat i udělat kopie na náklady zaměstnavatele.

Doporučuji tedy se obrátit na svoz nadřízenou nebo na mzdovou účtárnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.12 20:56
avatar

Ošetřovné je dávkou nemocenského pojištění, vyplácí je - jak výše uvádí Ron - OSSZ za kalendářní dny.

Výčetkou zřejmě míníte pracovní dobu - rozvrh pracovních směn. Zaměstnavatel Vám nemůže kvůli ošetřování "překopat" celou pracovní dobu ani rozvrh pracovních směn. Ve výčetce tedy máte uvedeny směny, jež jste na dobu ošetřování měla naplánovány (nejde o jejich proplacení).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.