Záruka u kosmetiky

Od: Datum: 09.01.13 13:39 odpovědí: 5 změna: 09.01.13 14:34

Dobrý den. Potřebuji poradit. Při koupi kosmetických krémů mi nikdo nedokáže odpovědět, jak poznám, dokdy má záruku - kdy byl krém vyroben. Na obalu to zřetelně nikde není, neví to ani prodavačky. Marně po tom pátrám ... Děkuji. :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.13 13:48

Mám doma sice jen 6 krémů ale na všech je datum vyznačený. U některých -na dně(krabičku z papíru od nich už nemám) u jiných přímo na papírové krabičce (možná opět když ho vytáhnu bude i na krabičce ve které krém je, rozdělávat nebudu mám ho pro sestru) a u krému v tubě přímo na tubě úplně dole až v ohybu tuby.

Datum: 09.01.13 13:55

zde si přečtěte

http://kosmetika.dama.cz/clanek.php?id=20793

prohlídla jsem krémy a jinou kosmetiku a vyznačené tam je např.

Datum: 09.01.13 14:02

Je rozdíl, jak dlouho krém vyrží když je neotevřený, a jak dlouho, když se otevře. Ale i to je vždy na krému vyznačeno.Mám teď před sebou krém na ruce Atrix, a ze spodu na obalu je nakreslený obrázek otevřené krabičky, a v něm 12M, což znamená, že po otevření krém vydrží 12 měsíců. Když je zavřený, vydrží obvykle 2-3 roky.

Od: buss®
Datum: 09.01.13 14:22

Normy to žádají uvádět, třeba to míchali doma ve sklepě...

doplněno 09.01.13 15:10:

Delto, v obchodě by měli vědět, napsat že musí je zbytečné, Ať to tedy když neví neprodávají, je to povinné, co když jsou už prošlé. No a co web výrobce (není uvedeno)? ĽORÉAL NUTRI - GOLD SILK jsou na intu levnější... , nebude to originá, to co tam je bude zřejmě kód výrobce. Taková obchodní inspekce...

Datum: 09.01.13 14:34

Jedná se o krémy ĽORÉAL NUTRI - GOLD SILK - denní + noční, jeden stojí necelé 300kč. Fakt tam nic není, jen vyražené záhadné číslo 28J800. V obchodě mi to nedokázali vysvětlit. Žádný datum... Dá se to z toho čísla zjistit - kdy byl krém vyroben a do kdy má záruku? :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.